Komedie se slovenskou sbírkou na ukrajinské granáty. Kdo vodí hlupáky z občanské společnosti za nos?
Sdílet článek:

NORO L.

Na Slovensku oficiálně skončila sbírka na dělostřelecké granáty pro Ukrajinu. Do sbírky se údajně zapojilo 65.563 dárců a vybralo se celkem 4.175.743 EUR. Prý je to ohromný úspěch a nakoupí se za to 2692 granátů ráže 122mm.

Akce měla obří pokrytí v oficiálních mediích, zapojila se obec celebrit a umělců.

Ve skutečnosti se jedná o frašku. Za 4,175 mil EUR se nekoupí 2692 děl granátů. Tomu může věřit pouze hlupák. To by jeden granát stál pouze 1551 EUR a to opravdu nestojí. Stojí významně víc a navíc je jich aktuálně velký nedostatek.

Nákup munice bude prý zajišťovat skupina mezinárodních obchodníků se zbraněmi, kteří vlastní mimo jiné zajímavé pasy s takovým zvláštním svícnem. Už i bývalý český premiér Babiš si posteskl, že provize má být minimálně 1000 USD za kus. Tihle lidé se za své neobvyklé provize nikdy nestydí.

Nakonec to dopadne takhle, sbírka se potichu rozkrade v rámci mezinárodní“ občanské společnosti“. Ve skutečnosti se nakoupí pár kousků munice, udělá se pěkné video při jejich předávání. Tam se budou dojímat ukrajinští vojáci, jejich manželky a děti, jak jim slovenská občanská společnost pomohla a tím to potichu skončí.

Bratislavská kaviaren se bude u toho rozplývat nad svojí šlechetností a velikostí. Smát se jim budou hlavně ti obchodníci se zbraněmi, kterým většina z těch vybraných peněz uvízne na kontech.

Na válku na Ukrajině to žádný vliv mít nebude.

Noro L., Blava

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*