Trump: „Nyní žijeme v policejním státě“
Sdílet článek:
Tvrdit, že jsou USA nebo EU demokracie, může pouze úplný zaslepenec nebo idiot. Prosazovaná uniformní politika, jednotná ideologie, kdy jsou odpůrci předem daného mainstreamového narativu pronásledováni či alespoň umlčováni a nemožnost vést jinou politiku, než předem nalajnovanou, byť by si to voliči přáli. Přesně to je politika EU. To vše však nemá s demokracií vůbec nic společného.

Každý kdo se zajímal o průběh prezidentských voleb v USA v roce 2020 nepochybuje o tom, že Biden byl zvolen jen díky nezměrným manipulacím. Ostatně, na toto téma byl natočen i film plný důkazů. Nyní došlo k tomu, že mnozí z těch, kdo za filmem stojí, ale především všichni, kdo veřejně vyjadřují pochybnosti o regulérnosti voleb, jsou pronásledováni FBI. Razie u Trumpa byla jen začátek.

Pokračování honu na čarodějnice – tedy na všechny, kdo by mohli v roce 2024 přispět k výhře republikánů (ať už bude kandidovat Trump nebo De Santis) pokračuje a nyní se jasně ukazuje, že za vším je pouze snaha o umlčení opozice. To samozřejmě nemá s demokracií vůbec nic společného…

Bidenův režim zjevně chce kriminalizovat každého, kdo má legitimní pochybnosti o mnoha volebních nesrovnalostech v roce 2020. Minulý čtvrtek FBI provedla razie u více než 40 vysoce postavených Trumpových spojenců, včetně Trumpových právníků Rudyho Giulianiho, Borise Epshteyna, Johna Eastmana a Jenny Ellisové. Komunikace mezi právníky a jejich klienty byla dříve v USA chráněna privilegiem advokáta a klienta – nyní už zřejmě ne.

To samo o sobě je silná káva. Ale zachází to ještě dál. Podnikatel a Trumpův stoupenec Mike Lindell byl minulé úterý vzat do vazby agenty FBI, kteří ho zajali v průjezdní uličce u restaurace rychlého občerstvení a jeho obchodní mobilní telefon byl zabaven, podle zprávy: „Agenti FBI ho vyslýchali ohledně jeho teorií volebního podvodu a propustili ho – bez jeho mobilního telefonu.“ Další Trumpovi příznivci byli také cílem policejních akcí. Lindellův právník Alan Dershowitz hovoří o „levicovém mccarthismu“, který je nebezpečnější než „pravicový mccarthismus“: V éře senátora se v USA konal hon na čarodějnice proti všem, kteří byli považováni za levicové.

Kontroverzní hvězda televize Fox Tucker Carlson mluvil s Lisou Gallagherovou, ženou, která byla přítomna na demonstracích před Kapitolem 6. ledna 2021. Nebyla v budově a není obviněna z žádných zločinů. Nicméně tři ozbrojení agenti FBI přišli do jejího domu a prohledali všechny pokoje. Odkazovali na údajný „anonymní tip“. Podle zprávy televizní moderátor Carlson dospěl k závěru, že FBI byla instruována k zastrašování Trumpových voličů.

Ale teď ta největší „bomba“. Miranda Devine, reportérka New York Post, konzervativního protějšku New York Times, odhalila, že po dobu 19 měsíců Facebook hlásil FBI soukromé chatové zprávy od uživatelů, kteří měli pochybnosti o tom, že ve volbách v roce 2020 bylo vše v pořádku. Devinová se odvolává na zdroj z ministerstva spravedlnosti: „Stalo se to bez podezření nebo soudního příkazu.“ Podle zdroje by bylo vydávání soudních příkazů či povolení „ztráta času“.

Nebyly však zjištěny žádné trestné činy. Také po volebním vítězství George W. Bushe v roce 2000 mnozí demokraté zpochybňovali legitimitu jeho zvolení. V té době to zřejmě ještě pokrývala svoboda projevu, dnes z pohledu Bidenovy administrativy a jejích spojenců v médiích už ne.

Závěr exprezidenta Trumpa: „Nyní oficiálně žijeme v policejním státě s municí, s volbami a vším všudy.“ Celý svět se podle republikána směje Spojeným státům: „Pověst Spojených států je pryč. Nesmíme dopustit, aby se to stalo. Musíme si vzít zpět naši zemi.“

Pokud se podíváte na to, co se v posledních letech děje v Evropě, pak se zdá, že EU za USA v tomto ohledu příliš nezaostává.

Nakonec však přece jen mají v USA naději, která je zatím v zemích EU jen iluzorní – americký soud totiž před pár dny potvrdil, že Facebook a další platformy cenzurují nezákonně a v rozporu s Ústavou.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*