Koncesionářské poplatky nebo výpalné?
Sdílet článek:
Co jsou koncesionářské poplatky asi všichni víme. Je to daň za to, že vlastníte funkční přijímač. Rozhodně to není poplatek za sledování kanálů ČT1/2/24, protože odhlásit je nelze. Nemůžete si vybrat, zda si ČT zaplatíte či nikoli. Už při koupi televizního přijímače souhlasíte s tím, že výpalné české televizi prostě zaplatíte. Že se vám to nelíbí? Že platíte službu, kterou jste si neobjednali? Máte smůlu. Musíte zaplatit. Nebo se můžete televize zbavit, to je také možnost. Jinak vás ale od koncesionářských poplatků osvobodí pouze ztráta zraku, totální chudoba či smrt.

Že je to nesmysl? Že se na ČT nedíváte? Nebo máte televizi na půdě a nepouštíte ji? Televizi máte v opravě? Preferujete internetové vysílání jiných kanálů? Sledujete jen satelit? Nebo máte televizi třeba jen pro Xbox?

Nezájem, plaťte, plaťte, plaťte!

A pozor! Nikdy si nepůjčujte jakýkoli přijímač na déle než měsíc. Protože víte co, že?

Budete platit.

Dostáváme za tuto televizní daň něco navíc? Něco, co konkurenční televizní kanály poskytnout nedokáží a co bychom zároveň chtěli či potřebovali? Já myslím, že nikoli.

V roce 2020 provedla agentura STEM/MARK průzkum, dle kterého jsou 4/5 občanů pro zachování koncesionářských poplatků. Takovému průzkumu se těžko věří. Zvlášť, když pod článkem, který o tomto faktu informoval, hlasovali čtenáři v poměru 804:133 pro jejich zrušení. (https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/koncesionarske-poplatky-cro-ct-vyzkum-pruzkum.A200618_093000_mediahub_jpl).

Nepotřebujeme státní televizi a zcela jistě nepotřebujeme další daň v už i tak dost předimenzovaném daňovém systému. Byť se nazývá koncesionářským poplatkem.

Je nevyšší čas se rozloučit a Českou televizi prodat soukromým vlastníkům. Pak ať si klidně každý, kdo o její příjem bude mít zájem, platí dle libosti.

Protože platit výpalné je nemorální.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*