Kritika vlastní vlády a Západu jako automatické adorování Ruska?
Sdílet článek:

Další příspěvek k tématu o „ruských švábech“ pochází z pera nezávislé australské novinářky Caitlin Johnstone. Míra rozdělení společnosti je děsivá na území celého tzv. kolektivního Západu.

„Někdo, kdo věří, že USA nebo jejich spojenci sabotovali ropovody Nord Stream, vám může přesně říct, co by z toho mohli získat a jak málo by je to stálo. Někdo, kdo věří, že to bylo Rusko, musí provádět podivné mentální piruety o tom, že Moskva posílá do světa nějakou zprávu a Putin je šílený, nebo se zabývá absurdní představou, že Rusko může zabránit Evropě v získávání ruského zemního plynu jedině zničením vlastních plynovodů. To hodně vypovídá o tom, čí argumenty jsou silnější.

Západ obviňuje Rusko, že má špatného prezidenta, dále z protizápadního rasismu, z toho, že zavinilo vnitrozápadní politické rozpory, z inflace, z téměř každé špatné věci, za kterou jsou západní mocenské struktury zodpovědné, ale obviňovat Rusko z útoků na ruské plynovody pravděpodobně překoná tohle všechno (it is going to take the cake).

Wolfowitzova doktrína, sepsaná po pádu SSSR, popisuje americkou politiku zajištění toho, aby se nerozvinula žádná jiná mocnost, která by mohla zpochybnit americkou nadvládu. Je důležité pochopit, že se to netýká jen zemí jako jsou Rusko a Čína, ale také EU.
Být americkým liberálem znamená nosit tričko „Punch Nazis“ a zároveň oslavovat Bidena, když vyzbrojuje nacistické polovojenské jednotky na Ukrajině.

Obě strany ukrajinské proxy války vyhrožují použitím jaderných zbraní. Jak Rusko, tak NATO stoprocentně chápou, že jaderné zbraně mohou použít obě strany a jejich použití je pořád na stole. Vzájemná jaderná hrozba existuje stále, bez ohledu na to, jaké echo o nich kterákoli strana vydává. Je zvláštní, kolik lidi to nechápe.

Tento konflikt se nestává nebezpečným kvůli tomu, co nějaký ruský úředník v daný den náhodou řekl. Byl by stejně nebezpečný, i kdyby nikdo nemluvil o nukleárních zbraních. Hrozba existuje bez ohledu na to, co kdo říká. A eskaluje rychlým tempem.

Pokud vám někdo, kdo kritizuje balancování na hraně nukleární vláky, připadá jako zbožňovatel Putina nebo hlásná trouba ruské propagandy, je to proto, že vám západní propaganda tak vymyla mozek, že to nejnormálnější, co si lze představit, vypadá ve vašich očích divně a zlověstně. Kritizovat svou vládu je normální. Kritizovat program bezpříkladného existenčního ohrožení je normální.

Kritizovat nejmocnější vládu na světě je normální. Pouze díky obrovskému množství propagandy jsou tyto extrémně normální věci přinuceny vypadat abnormálně.

Online diskurs se hemží lidmi, kteří opravdu, opravdu upřímně věří, že pokud někdo plně nepodporuje zahraniční politiku jejich vlády vůči Rusku a nevěří 100 procentům toho, co o tom jejich vláda říká, znamená to, že miluje Vladimira Putina a podporuje všechno, co dělá. Buď věříte, že Putin napadl Ukrajinu pouze proto, že je zlý a nenávidí svobodu, a podporujete kroky vaší vlády proti Rusku bez ohledu na to, kolik to stojí nebo jaké riziko pro vás to obsahuje, nebo milujete Kreml a myslíte si, že Putin je svatý.

To jsou jediné dvě možnosti.

Pokud můžete někoho přesvědčit propagandou, aby věřil, že jeho vláda je čistá a ctnostná, bude nutně považovat jakoukoli opozici vůči této vládě za špatnou a zlomyslnou. Proto každý, kdo zpochybňuje oficiální narativy o Rusku, může být jen zlým stalinistou, který nenávidí demokracii.

Někdo, kdo vám říká, že milujete Putina a věříte, že je dokonalý, vám ve skutečnosti říká, že miluje svou vlastní vládu a myslí si, že je dokonalá. Svou vládu považují za čistou a morální a hodnu slepé poslušnosti, takže každý jiný postoj svědčí o hanebnosti.”

 

Ivan David

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Boj proti fanatickému černobílému (a velmi pohodlnému) vidění světa, kterého jsme v naší zemi, a potažmo v západní Evropě svědkem, musí podle mého spočívat tom, že fanatismu bude neustále natavováno zrcadlo prostřednictvím konfrontace s věcnými a logickými argumenty. Je třeba, aby těch kanálů této komunikace bylo co nejvíce. Lidem by měla být neustále předkládána otázka, z jakého racionálního důvodu by mělo být v současném válečném konfliktu straněno Ukrajině (pokud tedy vůbec někomu) a zda ten důvod je natolik silný, aby to stálo za poskytování sebezničující pomoci. Hodně lidí si zřejmě neuvědomuje, že výsledek války na Ukrajině zřejmě rozhodne o tom, zda se Evropa stane zcela bezmocnou, zcela ekonomicky (včetně surovinových zdrojů) a vojensky závislou kolononií Spojených států. A že Američané nejsou při výkonu své patronace žádní lidumilové, svědčí nepochybně i to, že jsou ochotni válčit za odstřižení Evropy od Ruska i za cenu jeího bezprecedentního ožebračení.

  2. V ramci zde receneho je treba si polozit tyto otazky a zkusit na ne odpovedet.1.zilo by se dobre v evrope,kdyby nevypukl valecny konflikt? Odpoved zrejme neni slozita-ANO.2.Citila se Ruska federace opravdu zatlacena do kouta tak,ze citila svuj konec a zacla zabijet?A kym tedy?Vidime z pozdejsich udalosti,ze se ji kazdy BOJI i ted!!!!!!!Nikdo na svete nema moznost znicit Ruskou federaci,aby sam nebyl znicen!!!!!!Souhlasite?Zbyva tedy otazka tak PROC.A tady nastupuji ruzna omluvna .obhajovani vyvrazdovani sousedniho naroda,a nenavist vuci jakekliv pomoci tomuto trpicimu narodu.Naopak je snaha vsechno na neho hazet,kdyz se Evropa ozve.Velice trefne to oznacila ala Pugačeva-pro ILUZORNI cile jsou zabijeni vojaci.A misto solidarity nastupiji v diskuzich lide,kteri chteji mit pouze teplo u televize.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*