Lidé v Británii se zbavují elektromobilů, není je kde nabíjet
Sdílet článek:

Až 60 procent oslovených majitelů elektromobilů chce přejít zpět k vozidlu na benzín či naftu a to hlavně díky velké nedostupnosti nabíjecích stanic v Severním Irsku.

Elektromobilů nejen na evropských trzích stále rychleji přibývá a s tím i spousta nových problémů, ke kterým s využíváním benzínových či naftových motorů nedocházelo. Jedním z nich je i nedostatečný počet nabíjecích stanic. Právě ten už způsobuje velké problémy v Severním Irsku.

Víc jak polovina lidí se chce vrátit zpět ke spalovacím motorům

Jak uvedla britská BBC, množství dobíjecích stanic pro elektromobily a jejich dostupnost v Severním Irsku, které je jednou ze zemí Spojeného království je tak malé, že spotřebitelé přecházejí zpět k motorům na konvenční paliva.

Podle místní Asociace pro elektrická vozidla je počet nefunkčních nabíječek napříč Severním Irskem tak vysoký, že lidé mají jednoduše tendenci vozidla na elektrický pohon vůbec nekupovat či se vracet zpět k vozidlům se spalovacím motorem. To by tak mohlo být velkým problémem pro místní elektromobilitu i přechod na vozidla bez emisí.

Podle asociace tak téměř 60 procent oslovených řidičů kvůli špatnému stavu nabíjecí sítě uvažuje o návratu k benzínovým či naftovým vozidlům. Součástí řešení by podle lidí z asociace mělo být financování nabíjecích stanic, jejich rozšiřování a údržba ze strany vlády.

Zavést by se také měl systém platby „pay-to-charge“ oproti bezplatným dobíjecím místům, které jsou velmi často zneužívány některými řidiči jež je obsazují na velmi dlouhou dobu. Právě obsazené bezplatné nabíječky byly i důvodem proč němečtí obchodníci začali s jejich zpoplatněním či podmíněním propojení dobíjení s nákupem v obchodě.

Problémy s nabíječkami jsou po celé Evropě

Obecné problémy s dobíjením ale nejsou jen problémem Velké Británie. Pomalé rozšiřování sítě nabíjecích stanic oproti růstu elektromobilů je sice v současnosti problém většiny evropských zemí, to ale může být jen krátkodobou záležitostí než dojde k rozšíření opravdu na všechna potřebná místa.

Právě rozšiřování sítě nabíjecích stanic s sebou nese ale i další neduhy a to například jejich obrovskou různorodost. Ta by mohla být na konkurenčním trhu výhodou ale v tomto případě je spíše noční můrou. O tom by mohli vyprávět němečtí motoristé. Díky obrovské síti různých poskytovatelů nabíjecích stanic je velmi těžké zajistit jejich kompatibilitu a elektromobilistům tak v současnosti nezbývá nic jiného než mít několik aplikací či karet pro dobíjení v sítích různých firem.

zdroj: energozrouti.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*