Lůza
Sdílet článek:

RADEK SUCHÝ

Nejsem mravokárce, sám mám nespočet chyb, ale to co sleduji kolem sebe poslední dny, týdny a měsíce, už postrádá i prostor pro to, aby si člověk ze stavu naší doby a společnosti, dělal legraci. Nechodím občas daleko pro ostřejší výrazy. Ale jsou to oni, ti co o nás rozhodnují, kdo ve mně vyvolává moje horší já….to bez tolerance, altruismu a pochopení pro prohřešky jiných.

A tak pokud jsem dnes sledoval opět tu snůšku výlevů reprezentantů naší politické scény ke kauze Vaňková, věrně kopírující trendy v EU a bílém zámoří, nelze jinak, než jak jsem to okomentoval již dnes u příspěvku dr. Tomáše Tyla. Myslím, že zdánlivě banální kokainová událost není úplně tak banální. Je to pomyslný vrchol ledovce.

Ukázali nám totiž jedno. Neomezenou moc. Mocenskou aroganci. Hloupost snoubící se s všehoschopností. Ukázali nám, že platí dvojí výklad pro právo i etiku. Ukázali nám relativizaci nepřekročitelného. Dle toho, kdo patří k jejich tlupě a kdo ne. Podporují se napříč politickým spektrem, a to jen proto, že z pozice rozdavačů veřejných peněz na pokoutné kšefty v tom jedou až na výjímky všichni, a hodně toho o sobě vědí. Je to bída to sledovat.

A tak se budu opakovat. Všechno je to jedna špinavá lůza, které jsme umožnili zaujmout pozice elity, ačkoli na ni nemají předpoklad ani morální, ani charakterový, a se svými mnohdy koupenými tituly ani intelektový. O inteligenci nemluvě….opakuji se, špinavá lůza.

Omlouvám se za to výrazivo.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*