Medveděv: Ukrajina by měla být rozdělena … 3 scénáře
Sdílet článek:

SLOVANKA

Zatímco Západ již „kouskuje“ Rusko, to naopak nastiňuje pravděpodobné scénáře budoucího osudu Ukrajiny, která údajně nezůstane v současných hranicích.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv a současný místopředseda Rady bezpečnosti Ruské federace zveřejnil  své návrhy o budoucnosti Ukrajiny na Telegramu. 

Země válku podle Medveděva vojensky prohraje a následně se rozpadne – buď velmi rychle nebo to bude pomalý proces.

Medveděv následně navrhuje tři možné scénáře:

1. Západní část Ukrajiny bude pod kontrolou členských států EU. Velká část země se zpočátku stane zemí nikoho mezi Ruskem a EU. To by pak pravděpodobně mohlo vyústit v ukrajinský nástupnický stát. Přestože bude stále chtít dobýt celé území zpět, ve skutečnosti by mohla vstoupit pouze do EU a NATO. V důsledku toho ale může znovu propuknout válka, která by mohla vést až ke světové válce.

2. Ukrajina úplně zmizí. Její vláda prchne do evropského exilu. Konflikt by pak skončil, ale  ukrajinští nacisté by pokračovali v infiltraci ukrajinského území kontrolovaného členskými státy EU. Třetí světová válka by však pak byla nereálná.

3. Členské státy EU získají západní část Ukrajiny, ale nová ukrajinská vláda se připojí k Ruské federaci. To by byl konec konfliktu.

Podle Medveděva nebude žádná jiná možnost než výše uvedené – a všichni to vědí, ale Západ si to nechce připustit. Dočasně by se prý spokojil s druhým řešením, ale z dlouhodobého hlediska by byla pro Rusko přijatelná pouze třetí verze.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*