Mladí Němci si už od 14 let mohou, pokud jde o pohlaví, vybrat ze čtyř možností
Sdílet článek:

FRATIŠEK SCHILDBERGER

Dvě zprávy: jedna ze z pražské zoologické zahrady a druhá z německého Spolkového sněmu.

Neodpovídá-li skutečnost našim představám – tím hůře pro skutečnost. Tak jsme si kdysi, za bolševika, na základě toho, co jsme viděli kolem sebe, definovali ideologický postoj. A tou skutečností jsme – samozřejmě – rozuměli politiku & společenské vztahy. Dnes by se dalo říci: Neodpovídá-li ani sama příroda a lidská přirozenost naší ideologii – tím hůře pro přírodu…

Je to velká sláva: v pražské zoo se narodilo další gorilí mládě; ale chovatelé říkají, že ještě nevědí s jistotou, jakého je pohlaví, jestli to bude samička nebo sameček, že ještě počkají na test DNA… Taková diskriminace! Jenom dvě možnosti!

To němečtí občané (a už před nimi lidé v několika dalších západních zemích) mají úplně jiné možnosti. Konkrétně mladí Němci. Ti si už od 14 let mohou, podle zákona který dnes přijal Spolkový sněm, pokud jde o pohlaví, vybrat ze čtyř možností – a Matka Příroda do toho nemá vůbec co mluvit, na nějakou DNA se vůbec nehledí, záleží čistě a jenom na rozhodnutí samotné čtrnáctiletého a staršího člověka, jak se cítí, zdali chce být muž anebo žena nebo nebinární tedy pohlavně neutrální anebo si žádá, aby rubrika pohlaví v jeho dokumentech zůstala nevyplněna.

Pokud se za rok bude cítit pohlavně jinak, může si pohlaví změnit, a to včetně případné změny osobního jména. A za rok zase – jinými slovy: svoji pohlavní identitu si nyní může Němec měnit podle svého cítění třeba každý rok, no v tom ale je stále určitá diskriminace, dalo by se totiž říci: j e n o m jednou za rok…

Úřady a vůbec nikdo podle nové legislativy nesmí zjišťovat, jakého pohlaví byl někdo loni nebo kdykoli předtím.

Ochránci zvířat, jděte do ulic! Vyrábějte transparenty, nacvičujte hesla: žádejte stejná práva i pro gorily! Že vám o to gorily nestojí, na to nehleďte – práva jsou práva!

Ne, není to žádná legrace: nevím kolik jich je, ale jsou lidé – a v určitém zlomku promile takoví lidé byli vždy, jen je jich dnes víc – kteří trpí svojí vrozenou pohlavní identitou – a takoví lidé potřebují pomoc.

Ale to, co nyní vyhlašují zákonodárci a ústavní soudci v bohatých západních zemích, taková pomoc není. To je totální rozvrat společnosti, horší, než jaký panoval v Římě, než přišli barbaři. Barbaři byli sice barbarští – ale v zásadních, vitálních otázkách, jako je život a smrt, mužnost a ženství, přátelství a rodina měli jasno.

Ale ještě jedna věc. Co považuji za nejhorší, to je číslo 14. Začínat – a podporovat a leckde i organizovat – hrátky s pohlavní identitou ve čtrnácti letech, vlastně ještě v pubertě, kdy větší či menší problémy prožívá skoro každý chlapec či dívka – to je zrůdnost všech zrůdností. Zrůdnost všech zrůdností.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Ajaj. Jenom ze čtyř? No to si ouřady zavařily. Pohlaví je prý už nějakých 76 a pořád se nám pomnožují a oni to zkrouhnou na čtyři….už vidím ty žaloby.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*