Mnoho stránek bylo smazáno, další weby cenzura čeká
Sdílet článek:
Jistě již víte, že od včerejška dochází k mohutnému mazání alternativních webů. To vše pod průhlednou záminkou – tyto weby údajně dezinformují o Ukrajině. Ovšem na seznamu webů k mazání jsou i takové, které o Ukrajině informují jen velmi okrajově a jejich hlavní téma je jiné či dokonce informují plně v souladu s mainstreamem! Zde již oficiální verze vlády absolutně neobstojí.

Ovšem v jiných otázkách už se třeba od mainstreamu značně odchylují. Proto je jasné, že musí být zcenzurovány pouze a jen proto, že jde o weby antisystémové a k vládě kritické. A také o weby hojně čtené, které šly právě proto „na řadu“ mezi prvními.

A například již smazaný Pravý prostor pouze zveřejňuje názorové články s pestrou škálou různých názorů – od těch plně souznících s vládou až po ty nesouhlasné (názor není návod či informace!!), sám provozovatel webu má paradoxně právě v tomto ohledu spíš názory mainstreamové. A přesto byl smazán.

Nicméně právě fakt, že jsou na seznamu i weby, jejichž informace se soustřeďují spíše na jiná témata, než na téma války na Ukrajině, ale jsou konzervativní, pravicové nebo jinak antisystémové, ukazuje, že zde zřejmě probíhá postupná plošná cenzura a je jen otázkou času, než přijdou na řadu i další stránky jen proto, že mnohé názory nejsou v souladu s oficiálními názory „strany a vlády“. Je ostuda, pokud se někdo nazývá demokratem, ale dnes a denně ukazuje, že neví, co slovo „demokracie“ znamená.

Ráda bych také upozornila na to, že denně projdu až desítky webů z celého světa, ale hlavně z Evropy. Pokud mohu posoudit, tak německé, rakouské, britské, italské, španělské, francouzské, švédské či jiné evropské alternativní weby, které jsem dnes jen zběžně prošla, fungují zcela bez zásahů cenzury. Je tedy jasné, že k tomuto kroku se v celé EU odhodlala pouze naše vláda, která je tak opět papežštější než papež.

Upozorňuji navíc, že většina zahraničních alternativních webů píše o Ukrajině poměrně obsáhle a ve většině případů odlišně, než mainstream. Ty ovšem nikdo nemaže. Proč to tedy v ČR vadí a jinde v EU ne?

Zablokováno je nebo již brzy má být těchto 22 webů: Ac24.cz, aeronet.cz, Ceskobezcenzury.cz, cz.sputniknews.com, Cz24.news, Czechfreepress.cz, Eurabia.cz, Exanpro.cz, Infokuryr.cz, narodninoviny.cz, Novarepublika.cz, Nwoo.org, Pravyprostor.cz, Protiproud.cz, Prvnizpravy.cz, rukojmi.cz, Skrytapravda.cz, Slovanskenebe.com, Svobodnenoviny.eu, Svobodny-vysilac.cz, Voxpopuliblog.cz a Zvedavec.org

Upozorňuji, že seznam se od včerejška značně rozšířil a je jen otázkou času, než dojde na další. A také znovu upozorňuji na nedávné usnesení Rady Evropy o zákazu rouhání proti islámu, o němž jsem psala zde. I toto nařízení, které je platné již od 1.3.,  může způsobit mazání dalších webů, včetně tohoto.

V roce 1989 jsem v naivním mládí chodila na demonstrace, kde jsme zvoníce klíči žádali mimo jiné i o politickou a názorovou pluralitu. Dnes bych si za to, co jsme vycinkali, nejraději nafackovala. Ty z nás, kdo dnes litují, omlouvá  jen to, že jsme vůbec netušili, že cinkáme jen za další – jinak pojmenovanou –  totalitu.

Jediné, čím mohu tento článek zakončit, je upozornění na protiústavnost konání vlády, která chce zřejmě cenzurou umlčet všechny opoziční názory, neboť se zaměřila i na weby, kde výmluva na to, že podávají dezinformace o Ukrajině neobstojí.

Vláda koná přesně tak, jak konají všechny totalitní režimy. Ovšem u nás i jinde v Evropě už poslední dva roky vlády soustavně ukazují, že Ústava je pro ně jen trhací kalendář…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Klíčema sem cinkal i já, byla to chyba protože ty svině si zasloužili mazání oprátkou. No chybami se člověk učí.

  2. Klíčema sem cinkal i já, byla to chyba protože ty svině si zasloužili mavání oprátkou. No chybami se člověk učí.

    • Na tento server také dojde. Je třeba mít doménu i hosting mimo cz. V nějaké svobodnější zemi, třeba v Rusku. To si dělám prdel, ale myslím, že USA dosud necenzurují, tam je to v rozporu s dodatkem ústavy.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*