Šifra mistra Rakušana a notičky od Bidena
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij nedávno vyrazil na cestu za zámořskými spojenci Kanady a promluvil na tiskové konferenci po boku prezidenta Spojených států Joea Bidena. Poté zamířil na sever do Kanady, kde promluvil na půdě tamního parlamentu. Zde však Kanadští zákonodárci vzdali hold nejen ukrajinskému prezidentovi, ale také ukrajinskému veteránovi z druhé světové války Yaroslawovi Hunkovi, který byl příslušníkem první ukrajinské divize známé také jako SS Galicie – dobrovolnické jednotky, působící ve strukturách Hitlerova Německa.

 .
Zatímco ukrajinský prezident Zelenskij ve svém projevu hovořil o ruské genocidě Ukrajinců za velkého hladomoru ve třicátých letech a nabádal Západ, ať neustává ve své podpoře, nikdo ze zákonodárců se nepozastavil na minulostí a armádní příslušností pana Hunky.
.
Divize, ve které Hunka působil, byla v rámci struktury jednotek Waffen – SS vedena jako čtrnáctá a byla považována za jednu z nejobávanějších. Celkem šest jejích akcí bylo oficiálně prohlášeno za válečný zločin, jednalo se o vypalování obcí či popravy válečných zajatců v masovém měřítku. Připisovány jsou jim masové vraždy Poláků, Židů, volyňských Čechů a dalších minorit na Ukrajině. V roce 1944 byla tato divize nasazena na likvidaci Slovenského národního povstání.  Jak vnímáte celou záležitost Vy?
.
Víte, vývoj probíhá v takových “skocích” Máme tu různé názory, probíhá veřejná diskuse, ta může být třeba i hodně vyhrocená a hysterická…. a pak se stane něco, co do věci vnese nové světlo. Přijde nový důkaz, nová nečekaná událost a celá společnost se rázem “posune dál.” Připomenu třeba onen vraždící kamion v Německu, kde právě probíhala velmi vyhrocená a hysterická diskuse o přínosech masové migrace. Pak kamion vjel do lidí na vánočních trzích a bylo vymalováno. Dneska už nikdo Orbánovi nenadává za plot na hranicích.
.
Stejné je to i teď. Už rok a půl probíhá intenzívní a velmi vyhrocená diskuse o válce na Ukrajině, jejích příčinách a důvodech. Putin mluvil o “denacifikaci”  a západní představitelé to rozhořčeně vyvraceli. Jedním z hlavních argumentů bylo, že Zelenský je žid. A pak najednou puf… žid freneticky tleskal náckovi a nejrenomovanější agentury to natočily. A je vymalováno. Všichni jsme v přímém přenosu viděli, jaký je vztah Ukrajiny k nacismu. Celospolečenské vnímání se právě posunulo. Hodně posunulo. Prostě přišel velmi silný argument a každý, kdo má trochu sebeúcty to vezme v potaz.
.
Když v Německu vraždil kamion, také to neznamenalo okamžité zavření hranic a potápění pašeráckých člunů. Ale už se celá věc posuzuje v jiném kontextu. Stejně tak jeden Hunka neznamená konec podpory Ukrajině… ale kontext se už prostě změnil a bude to vidět.
.
Ve světě se už proti tomuto “incidentu” zvedla velká vlna odporu, zatímco u nás většina médií mlčí a nikdo z vlády se k tomu nevyjadřuje. Např. Poláci budou žádat o vydání tohoto ukrajinského veterána Waffen-SS Yaroslawa Hunky k soudu pro válečné zločince. Jak je možné, že naše vláda prostě mlčí a dělá, jako kdyby se nic nestalo? O většině médií to platí též…
.
Co jiného také naše vláda může dělat, než mlčet? Podívejte se, jak to dopadne, když kdokoliv z nich promluví. Jakékoliv vyjádření by vše jen zhoršilo. Vláda nemůže dělat nic jiného, než mlčet a doufat, že se na potlesk nácíčkovi brzy zapomene. Ale jak jsem zmínil výše, tohle je příliš velká věc a byla příliš mediálně pokrytá, než aby se dala vymlčet.
.
Kdyby to nebylo předčasné, řekl bych, že tato událost je první vlaštovkou, která Ukrajinu brzy potopí. Vojenská pomoc mele z posledního, stále častěji se ozývají hlasy, že Ukrajina nezvítězí a stále přibývá signálů, že je nejvyšší čas z toho vycouvat. Poláci nyní mají dobrou záminku, aby přestali pomáhat, ale začali zabírat. Což začíná vypadat jako stále reálnější scénář konce tohoto konfliktu.
.
Právě v návaznosti na tuto kauzu přišel Jaroslav Foldyna (SPD) na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s návrhem na hlasování o bodu nazvaném „Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné“. Bod však nebyl díky hlasům pětikoaličních poslanců zařazen. Čeho se naši zákonodárci tak bojí a jaký vzkaz nám občanům, tím že hlasovali proti, vlastně posílají?
.
No přece ten, že bez notiček z Bílé chýše se ani nepoškrábou na zadku. Co kdyby se uctívání nácků stalo novým folklórem, který soudruh Biden nejen podporuje, ale přímo ho nařídí, že? Představte si, že by tady někdo svévolně schválil, že se to nesmí. To by byl docela trapas.
.
Vláda (a  její poslanecká většina) nám dali další důkaz, že jejich mozky jsou hluboko v amerických řitích a dokud nepřijdou notičky, neudělají nic. Jardovi Foldynovi tleskám, krásně se mu podařilo je demaskovat. Jen houšť a větší kapky.
.
Minule jsme rozebírali chystanou kampaň za 42 milionů, kterou chystá ministr vnitra Vít Rakušan, a která má přesvědčovat lidí, jak se mají dobře… jak je vláda skvělá. A pár dní na to vyjde najevo, že ten samý ministr používal šifrovaný telefon (stejný jako používala parta kolem podnikatele Redla v nechvalně známé kauze Dozimetr) a očividně lhal, když před časem tvrdil opak.  Myslím, že ani těch několik desítek milionů z peněz daňových poplatníků mu nebude stačit na to, aby to ututlal a přesvědčil národ, jak upřímně to s námi myslí. Jak vnímáte celou kauzu Vy?
.
Vítek Rakušan dělá všechno pro to, aby se Pětikolka po volbách vůbec nedostala do sněmovny. Ani v koalici, ani zvlášť.  Dělá vše pro to, aby jakákoliv jeho budoucí iniciativa nahrávala opozici. Jestli to takhle půjde dál, tak bude ve Sněmovně tolik volných míst, že se tam dostane každý, kdo založí stranu a odevzdá kandidátku.
.
Stačí na Rakušana dál vyvíjet tlak (což už alternativní média dokážou) a sledovat, jak zoufale manévruje. Každý jeho výrok teď slouží nám, každý jeho pokus o odvrácení pozornosti, ji spolehlivě přitahuje a dokonce už to neničí jen STAN, ale i  našeho generálčučkaře Koudelku a dokonce i celou Pětikolku. Vincek Čerčil zakázal svým tajným službám zkoušet atentát na Hitlera, protože se ukázalo, že v řadách wehrmachtu lepšího spojence nenajdou. Já si asi budu muset promluvit s kolegy influencery, abychom postupovali tak, aby nám tam Rakušan ještě chvíli vydržel. Nikdo nedělá větší škodu líbodémo, než právě on.
.
Nebylo překvapením, že Rakušana podržel premiér Petr Fiala. Opozice to však nechce nechat být jen tak a pokusí se vyvolat hlasování o nedůvěře. Pětikoalice má však stále ve Sněmovně pohodlnou „stoosmičku“ a vláda s velkou pravděpodobností hlasování ustojí. Je to podobné jako s těmi protivládními demonstracemi? Každá je důležitá, ale rozhodne až ta poslední? Je v tomto směru tedy i přes pravděpodobné hladké „vítězství“ vládní pětikoalice důležité se o to znovu pokusit? 
.
Byli bychom hloupí a neschopní, kdybychom dělali demonstrace i hlasování o důvěře vládě jen proto, aby už konečně padla. Ano, chceme to, ale zároveň se učíme, jak se organizovat, tříbíme názory i myšlenky, postupně eliminujeme blbce a stavíme naše vlastní podpůrné struktury. Po každé demonstraci, po každé vlně obstrukcí, po každém hlasování o nedůvěře vládě se více a více vyjasňuje, kdo na opozici je skutečným lídrem a kdo jím není. Ukazují se motivace jednotlivců, ukazují se charaktery, ukazuje se vytrvalost i nestálost. Jednou tahle vláda skončí a bez ohledu na to, kdy to bude, musíme být připraveni co nejlépe. Teď všechna ta práce vypadá nesmyslně, protože vláda nepadla. Ale až vláda padne, budeme všechno to, co jsme se naučili, potřebovat.
.
Tohle je přece opoziční politika. Dělat vládě oponenty a dělat je tak dobře, abychom jednou byli lepší vláda.
.
Prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Od počátku bylo zřejmé, že to zuřivé vytváření “narativu” o válce na Ukrajině jako o válce ukrajinského Dobra s ruským Zlem je jednou velkou lží, jejímž účelem bylo zatáhnout Evropu do války s Ruskem a Rusko samotné tím dostat na kolena. Doufejme, že i v tomto případě však bude mít nakonec lež krátké nohy a Evropa, zatím zcela v područí amerických levičáků, přestane sebezničujícím způsobem podporovat režim, který své nacisty typu Šuchevyče a Bandery uctívá jako národní hrdiny. A jenom na okraj, už sem prosím tu nechutnou forografii nedávejte.

  • No mě ta fotka naopak připadá velice chutná. Je to sice momentka, ale dokonale vystihuje podstatu povahy Zelenského.

  • Jasně, budu si celý den pořád dokola opakovat „agresivní polomongolští mužici nepřepadli zbaběle cizí zem“, „agresivní polomongolští mužici nepřepadli zbaběle cizí zem“, „agresivní polomongolští mužici nepřepadli zbaběle cizí zem“…
   Až tomu nakonec uvěřím jako Vy.
   A začnu se zastávat režimu, který jako hrdinu uctívá masové vrahy typu Stalina.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*