Na Rakušana se prý pořádá mediální štvanice a Bradáčová navíc „podrazila“ Fialu
Sdílet článek:
Pokud patříte mezi těch 28 % lidí, co dle posledního provedeného průzkumu ještě stále věří Fialově vládě, pak vás jistě potěší články Pavla Šafra i jiných novinářů z deníku Forum 24.

Pokud patříte mezi těch 28 procent lidí, co dle posledního provedeného průzkumu ještě stále věří Fialově vládě, a jste přesvědčeni, že její údajné nezdary jsou jen dílem Marka Prchala či novinářů z „Babišmédií“, pak vám doporučuji číst místo iDnes, Lidovek nebo Seznamu internetový deník Forum 24. Novináři tohoto média v čele s jeho šéfredaktorem Pavlem Šafrem totiž dokáží obhájit prakticky jakoukoliv vládní aféru a ještě navíc zkritizovat všechny neuvědomělé zástupce „sedmé velmoci“, kteří si na ni dovolí upozornit. Znovu jsem se o tom přesvědčil v tomto týdnu, když jsem si přečetl komentář pana Šafra s výmluvným titulkem „Bradáčová podrazila Fialu. Na Babiše takhle nikdy nereagovala“.

Ten, kdo aspoň okrajově sleduje politické dění, nejspíš z tohoto titulku pochopil, že se jedná o komentář k případu ministrem vnitra Rakušanem jmenovaného šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka. Média na ni začala upozorňovat poté, co vyšlo najevo, že tento člověk měl v minulosti kontakty s lobbistou a někdejším sponzorem hnutí STAN Michalem Redlem, který patří mezi hlavní aktéry v kauze Dozimetr, o které se mluví a píše již od poloviny června.

Pokud snad i vám přišlo poněkud nestandardní, že se nový šéf civilní rozvědky Mlejnek již někdy od roku 2012 stýkal s člověkem, který měl úzké vazby na Radovana Krejčíře a navíc byl dle zdravotního posudku nesvéprávný, pak vás jistě pan Šafr uklidní tvrzením, že absurdní lynčování Petra Mlejnka je naprosto skandálním selháním médií. Nevíme totiž prý nic o tom, že by ty kontakty měly nějaký kriminální charakter.

A pokud vám snad přijde zvláštní, že zatímco tehdejší šéf České pošty Roman Knap byl v červnu ze své funkce odvolán kvůli jedinému kontaktu s obviněným Redlem, a u šéfa civilní rozvědky ministru vnitra Rakušanovi nevadí těch kontaktů mnohem víc, i zde vám dá pan Šafr jasné vysvětlení. Jak je totiž v jeho komentáři napsáno: „Celá obludná mediální štvanice na ministra vnitra Víta Rakušana, hnutí STAN a potažmo na vládu kvůli směšným blábolům o působení zločinecké organizace kolem pražského magistrátu je s největší pravděpodobností účelovým výtvorem vlivové agentury Andreje Babiše v policejních kruzích a na státním zastupitelství.“

A jak se tedy stalo, že to od šéfredaktora deníku Forum 24 kromě Andreje Babiše a novinářů z jiných médií, kterým to správně politicky nemyslí, tentokrát schytalo i státní zastupitelství? Když se totiž premiér Petr Fiala po návratu z dovolené podle očekávání postavil na stranu vicepremiéra i předsedy hnutí STAN Víta Rakušana a Petra Mlejnka se zastal se slovy, že pomohl rozkrýt kauzu Dozimetr (viz odkaz zde), vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová si dovolila veřejně prohlásit, že o pozitivní roli pana Mlejnka při vyšetřování této kauzy jí není nic známo.

Tato „drzost“ Lenky Bradáčové zřejmě šéfredaktora Šafra vytočila úplně nejvíc a tak její počínání okomentoval hned na začátku svého článku slovy: „Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která si v éře vlády Andreje Babiše úspěšně budovala image protikorupční bojovnice, promarnila příležitost mlčet.“ Následně jí pak ještě vyčetl, že v minulosti „nikdy ani jedním slovem nezpochybnila tuny lží a nesmyslů, které navykládal bývalý premiér Andrej Babiš.“

Co k článku šéfredaktora Forum 24 ještě dodat? Nedávno jsem zde jednoho kolegu blogera a některé diskutéry naštval tím, že jsem s trochou nadsázky označil tohle médium za jakési „novodobé Rudé právo“. Ovšem pokud novináři tohoto deníku budou psát v takovém stylu, v jakém to (nikoliv poprvé) předvedl tento týden Pavel Šafr, pak se nikdo nemůže takovému přirovnání divit. Nebo opravdu někomu (včetně těch, jejichž důvěru Fialův kabinet stále ještě má) přijde normální takhle nekriticky hájit jakékoliv aféry současné vládní koalice a navíc ještě kritizovat ty, co si o nich dovolují veřejně mluvit či psát?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*