Nad válkou NATO na Ukrajině se vznáší zoufalství
Sdílet článek:

JOACHIM HAGOPIAN

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg při příležitosti dvouletého výročí zahájení ruské speciální vojenské operace na Ukrajině s cílem de-nacifikace a demilitarizace Ukrajiny odvážně prohlásil:Ukrajina je nyní blíže NATO než kdykoli předtím. Pomáháme zlepšovat kompatibilitu vašich ozbrojených sil s našimi spojenci. Společně otevíráme nové Společné centrum pro analýzu, výcvik a vzdělávání v Polsku. Posilujeme také naše politické vztahy prostřednictvím Rady NATO-Ukrajina, kde společně konzultujeme a přijímáme rozhodnutí. Vstup Ukrajiny do NATO není otázkou zda, ale spíše kdy.

Jen o dva dny později, v pondělí 26. února, německý kancléř Olaf Scholz při argumentaci, proč je proti vyslání svých řízených střel delšího doletu Taurus na Ukrajinu (s doletem 500 km/310 mil, které mohou dosáhnout Moskvy), nechtěně prozradil, že Velká Británie a Francie již mají na Ukrajině od loňského roku jednotky pro řízení odpalů řízených střel Storm Shadow Velké Británie a Scalp Francie na území Ukrajiny. Politik Scholz si je velmi dobře vědom toho, že podle posledního průzkumu veřejného mínění v Německu je 61 % obyvatel jeho země proti vyslání raket Taurus na Ukrajinu a 80 % je proti vyslání vojsk NATO.Pravděpodobně není náhodou, že ve stejný den, 26. února, francouzský prezident Emmanuel Macron vypustil bombu naznačující, že na Ukrajinu možná bude třeba vyslat vojáky NATO. Putin ve čtvrtek 29. února reagoval prohlášením, že vstup NATO na Ukrajinu by znamenal riziko rozpoutání třetí světové jaderné války.

V pátek 1. března americký ministr obrany Lloyd Austin varoval, že pokud Ukrajina padne, NATO bude muset bojovat proti Rusku. Téhož dne RT uvádí, že ruští špioni zveřejnili přepis dříve nahraného 38minutového zvukového záznamu, na němž vrcholní němečtí generálové diskutují o použití raket Taurus uvnitř Ukrajiny k vyhození Kerčského mostu, který slouží jako kritická zásobovací linie z pevninského Ruska na Krymský poloostrov. Němečtí generálové diskutovali o využití britských vojáků, kteří se již na Ukrajině nacházejí, k usnadnění odpálení raket Taurus.

Ve středu 6. března pak Macron pobízí ostatní členy NATO, aby nebyli „zbabělci“, a aktivně verbuje země NATO, jako je Polsko a pobaltské státy, aby se připojily k Francii a Británii a vyslaly na Ukrajinu vojáky k boji proti Rusům, zejména pokud Moskva prorazí východní frontu Ukrajiny, což je více než pravděpodobné. V pátek 8. března polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski zdůraznil nutnost odpovědět Rusku „asymetrickou válkou“ a dodal:

Přítomnost sil NATO na Ukrajině není nemyslitelná

Ve čtvrtek 7. března se v Německu setkal britský ministr zahraničí David Cameron se svým protějškem Annalenou Baerbockovou a vyzval Berlín k vyslání raket Taurus, aby ukázal sílu jako „jedinou cestu k míru“.

Jen o tři dny dříve Baerbocková vzdorující svému šéfovi vyzvala svou německou vládu, aby „intenzivně zvážila“ vyslání raket Taurus a vlastně „veškerého materiálu“ na pomoc Kyjevu.

Další významná německá politička Marie-Agnes Strack-Zimmermannová, která stojí v čele berlínského parlamentního výboru pro obranu, stojí v čele opozice koaliční vlády proti Scholtzově odmítavému postoji a tvrdí, že to „Putina jen těší“, neboť tento týden hodlá předložit tuto otázku k dalšímu parlamentnímu hlasování. Bývalý britský ministr obrany Ben Wallace, který loni poslal do Kyjeva rakety Storm Shadows, Scholze odstřelil s prohlášenímPokud jde o bezpečnost Evropy, je to špatný člověk, který je ve špatnou dobu na špatném místě.

Válčící politická většina spoléhá na to, že slaboch Scholz opět ustoupí, stejně jako poté, co nejprve odmítl dát Ukrajině tanky Leopard a pak od toho ustoupil jen proto, aby většinu z nich zničilo Rusko.

V posledních dnech se na základě prohlášení stále většího počtu válkychtivých evropských lídrů, kteří nepochybně plní příkazy svých pánů z londýnské City, zdá, že hrozba vypuknutí světové války v Evropě téměř denně roste.

Objevil se vzorec, podle něhož se zdá, že obě současné válečné fronty v Evropě a na Blízkém východě střídají ve stupňování širšího válečného nepřátelství, přičemž jakmile se jedna rozhoří, druhá se utlumí a pak naopak.

Tento vzorec může být strategicky načasovaný, protože prakticky 100 % dnešní světové populace je zcela proti světové válce, a tak zločinecká kabala Deep State může ve skutečnosti střídat napětí z týdne na týden mezi těmito dvěma válečnými frontami.

Po celou dobu se každý region plíživě přibližuje k nejhoršímu scénáři třetí světové války.

Pokud by rostoucí konflikt přišel najednou, vyvolal by extrémní opoziční odpor globálních mas, zejména na Západě, protože ten byl elitami záměrně nastaven tak, aby prohrál na všech frontách. Západní politické loutky jsou pouze užitečnými idioty globalistů, kteří počítají s plnou ochranou svých pánů za to, že se sebevražedně dopouštějí zrady vlastních krví obětovaných občanů.

Mezitím se nejmocnější člen NATO, USA, ocitl v patové situaci v Kongresu poté, co Sněmovna reprezentantů minulý měsíc odmítla schválit senátní návrh zákona o ukrajinském balíčku v hodnotě 60 miliard dolarů kvůli tomu, že neobsahuje podporu na posílení bezpečnosti amerických hranic. Americká patová situace ohledně poskytnutí další pomoci Kyjevu nutí NATO v Evropě zintenzivnit pomoc i jestřábí rétoriku.

Ve čtvrtek 8. března český prezident Petr Pavel prohlásil, že 18 zemí NATO posílá na Ukrajinu 800 000 dělostřeleckých granátů a udržuje válku za každou cenu, protože akutní nedostatek munice v Kyjevě dosáhl kritické nouze. Kromě toho Pavel v sobotu 9. března předložil návrh, aby západní spojenci poslali nebojové jednotky přímo na Ukrajinu za účelem výcviku. Tato provokativní intervence následuje agresivnější cestu, kterou vedou Velká Británie a Francie, které již na Ukrajině nasadily pozemní boty a pomáhají Kyjevu odpalovat rakety dlouhého doletu nejen na cíle v anektovaných ruských regionech, ale i přímo na cíle uvnitř Ruska. Souběžně s tím rostoucí počet evropských loutkových vůdců postupně plní nátlakové požadavky centrálních bankovních penězoměnců, kteří ovládají oba globalistické subjekty v Bruselu, EU i NATO.

V reakci na zjevný spěch NATO s urychleným přijetím Ukrajiny do NATO jako dalšího 33. státu, který má vstoupit, kontroval v sobotu 9. března republikánský senátor za stát Utah Mike Lee: Pokud je Ukrajina v NATO, Spojené státy by z něj měly jednoduše a jasně vystoupit. Musíme NATO vymezit červenou čáru: buď Ukrajina, nebo Spojené státy.

Celé toto hašteření sem a tam mezi pro-válečnými členy NATO, kteří agresivněji než kdy jindy tlačí na eskalaci horké války s Ruskem, zatímco menšinové frakce v rámci USA/NATO se staví proti vyhlídce na totální válku a brání se posílání dalších zbraní Kyjevu.

S tím, jak je hrozící porážka Ukrajiny stále zřejmější, roste únava z války jak mezi občany Západu, tak mezi několika jejich politiky. Vysoce postavenými odpůrci válečné politiky Bruselu na Ukrajině, která je trnem v oku globalistům, jsou slovenský premiér Robert Fico a maďarský premiér Viktor Orbán. Navíc po více než dvou letech a nyní nemožném vítězství na Ukrajině se rychle šíří trhliny v brnění NATO. Někteří lídři se v těchto dnech více obávají o své vlastní křehké ekonomiky, rostoucí vnitřní konflikty nebo vlastní politickou budoucnost v roce, kdy se v rekordním počtu 65 zemí konají národní volby.

Výsledkem je, že dnešní NATO je všechno, jen ne jednotné, na rozdíl od falešných tvrzení Stoltenberga a jeho globalistických pro-válečných kumpánů. Jediným vládním aktérem, který je za dnešní chmurný výsledek na Ukrajině nejvíce zodpovědný, je Putinova nenáviděná Victoria Nulandová, která minulý týden podala demisi, aby se uklonila, možná byla vybrána za svou katastrofální a neúspěšnou politiku.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vložil všechna svá vejce do dvou silně opevněných zákopů v donbaských městech Bachmut a Avdijivka, kde se odehrály nejdelší, nejintenzivnější a nejnákladnější boje této více než dva roky trvající války.

Strategie ukrajinské tyranské loutky „všechno, nebo nic“, která neposlouchala svého vyhozeného vrchního velitele generála Zálužného, nyní příhodně přesunutého do Londýna jako velvyslanec Kyjeva ve Spojeném království, se ukáže jako jeho zkáza.

Ačkoli Zelenskij ztratil příležitost vybudovat své obranné linie před Avdijivkou, nyní jsou jeho zbývající síly těžce přečísleny, přestříleny a chybí jim důležité zásoby, protože větší ruská armáda nyní rychle postupuje, možná až ke Kyjevu. Chvástání o zahájení další ukrajinské protiofenzívy je pouze falešnou propagandou, jejímž cílem je nalákat více západní munice a zbraní.

Ale všechny ty nejnovější řeči o botách NATO na zemi musí být hudbou pro Zelenského uši a vzhledem k tomu, že největší společné vojenské cvičení NATO probíhá nedaleko 1. června, jeho modlitba může být ještě vyslyšena. Opět platí, že pračky peněz z centrálních bank také vložily všechna svá vejce do válečného košíku na ukrajinském ďáblově hřišti, a protože požadavky loutkovodičů Západu nikdy nezůstávají bez odezvy, vzrůstající zoufalství si žádá zoufalá opatření, která diktují všechny tyto nejnovější válečné postoje.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. “Kromě toho Pavel v sobotu 9. března předložil návrh, aby západní spojenci poslali nebojové jednotky přímo na Ukrajinu za účelem výcviku.”

    Bojové nebojové – jak tam jednou budou, stanou se ligitimním a možná i prioritním cílem (jako Leopardy, Abramsy nebo před rokem štáb NATO kdesi u Lvova). No a jakmile se do boje zapojí první letadlo startující z letiště mimo Ukrajinu, stane se toto letiště legitimním cílem. Mupy mup.

  2. „…výročí zahájení ruské speciální vojenské operace na Ukrajině s cílem de-nacifikace a demilitarizace Ukrajiny“…
    Dál není nutné tenhle rusácký propagandistický blábol číst.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*