Navzdory doporučení „lepšočlověka“ Etzlera se paní Hamplová stala senátorkou
Sdílet článek:
Dle tvrzení některých osob se voliči v senátním obvodě na Kroměřížsku museli ve druhém kole rozhodovat mezi menším a větším zlem.

Druhé kolo senátních voleb přineslo především naprostý propadák hnutí ANO, když z jeho sedmnácti postoupivších kandidátů uspěla jediná Věra Procházková na Karlovarsku. Nad jejich síly byli většinou politici, kandidující za některou ze stran vládní koalice (nejčastěji za ODS nebo KDU-ČSL). Nečekanou porážku však Babišovci utrpěli i na Kroměřížsku, kde vítězku prvního kola Lucii Pluhařovou těsně porazila advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.

Složení finálového dvojice v tomto senátním obvodě znamenalo, že Kroměřížsko bylo jedním z mála míst, kde se „protibabišovská fronta“ příliš neangažovala, neboť paní Zwyrtek Hamplová nejenom, že nekandidovala za žádnou ze stran současné vládní koalice, ale navíc jde i o osobu s dosti kontroverzními názory na Covid-19 a také aktivní účastnici nedávných protivládních demonstrací na Václavském náměstí. Místopředsedkyně KDU-ČSL a předchozí senátorka v tomto obvodu Šárka Jelínková, která poněkud překvapivě nepostoupila do druhého kola, proto prohlásila, že voliči se budou muset rozhodovat mezi dvěma zly, přičemž ona za větší zlo považuje paní Hamplovou (viz odkaz zde).

Za větší zlo považoval advokátku a někdejší poslankyni za ČSSD i novinář a dlouholetý zpravodaj CNN i České televize v Číně Tomáš Etzler, který na svém twitterovém účtu napsal pro voliče na Kroměřížsku velmi svérázné doporučení: „Na Kroměřížsko se zatoulala kráva z Mohelnice (tam paní Hamplová žije), která projevuje symptomy bovinní spongiformní encefalopatie, tedy nemocí šílených krav. Prý kouše, plivá a kope. Prokazatelně ale lže a dezinformuje. Buďte opatrní. Nevolte šílené krávy do Senátu. Volte menší zlo. Držím palce!“ (viz odkaz zde)

Když jsem na informaci o tomhle Etzlerově vzkazu narazil, tak se mi nechtělo věřit vlastním očím, že by někdejší redaktor veřejnoprávní televize, který se často hlásí k odkazu Václava Havla (bývá častým účastníkem besed v Knihovně Václava Havla a z Havlových děl veřejně předčítal v roce 2019 na Národní třídě při oslavách 17. listopadu), mohl klesnout až tak hluboko. I když u člověka, který vloni na podzim napsal na adresu těch, co se odmítali očkovat proti Covidu-19, že „neočkovaní neumírají dostatečně rychle“, už asi nepřekvapí téměř nic…

S názory na paní Zwyrtek Hamplovou, která vloni například prohlašovala, že se boj s pandemií koronaviru u nás přehání a zneužívá k omezování práv občanů, jistě nemusí každý souhlasit. Zrovna tak ne každý musí souhlasit s jejími názory na Evropskou unii či na rusko-ukrajinský konflikt. Může ale přesto být omluvitelné výrazivo, které na její adresu pan Tomáš Etzler použil? Byť se ho mnozí, kterým imponují jeho politické názory, zastávají, já jsem přesvědčen, že každý slušný člověk, ať už fandí v politice komukoliv, je musí odsoudit. Je proto docela možné, že tohle primitivní urážení od „lepšočlověka“ Etzlera nakonec paní Hamplové k velmi těsnému vítězství ve druhém kole senátních voleb pomohlo…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Když jsem si přečetl zprávy o tom, že zvítězily dámy Kovářová a Hamplová, dostal jsem stejný záchvat radosti jako když jsem si přečetl o vítězství zastánců brexitu v GB nebo o vítězství Trumpa v USA.

  2. Tomáš Etzler je hlavně hulvát a asi je přihřátej protože velm i hrubě dokáže nadávat i ženám….

    Něco podobnýho jako Šarapatka nebo Novotný….,ti nemají v politice co dělat..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*