Nebezpečný člověk
Sdílet článek:

JIŘÍ FIALA

Máme teď v politice samé cizince… Rakušana, Turka… Ještě se vzájemně napadají, asi aby se obecenstvo nenudilo.

Rakušan prý naposledy řekl o Turkovi, že je to “nebezpečný člověk”… 

Dovolím si nesouhlasit. Pana Turka sice znám teprve od voleb, podle všeho, co jsem o něm slyšel, mou pozornost nepřitáhne, ale také mi není ničím nebezpečný.

Na rozdíl od Rakušana. Ten mi nebezpečný je. Denně. Jeho zaprodanost se stala pověstnou, jím řízená policie buďto směšnou, nebo k pláči – podle toho, zda jste zrovna naladěni do Dur nebo Moll.

Jeho tupá, zákon i životy pohrdající policie mi denně nebezpečná je, a zdá se, že nejen mně. Své by o tom jistě mohli říct všichni příbuzní oběti, jež zbytečně vyhasly loni o Vánocích na filosofické fakultě, nebo v její blízkosti…

Rakušan, jinak též učitýlek z Kolína, by si rozhodně neměl plést pojmy jako nesympatický a nebezpečný. Že mu je pan Turek nesympatický, to je jistě možné – a asi i pravda – nebezpečný, a to veškeré veřejnosti, je ovšem Rakušan, a to násobně více nežli pan Turek, a to nejen teď, ale iv nejbližší budoucnosti, neboť pan Turek, až bude sedět v Europarlamentě, na nikoho policajty posílat nebude. Na rozdíl od Rakušana, který se pomalu stává symptomem zaprodanectví, lokajství a patolízalství. Jeho policie se zcela utrhla z řetětzu, co má dělat, na to dávno nestačí, a tak dělá, co dělat nemá – tedy pronásleduje především své vlastní kritiky v naději, že je umlčí – a ostatní zastraší.

Ještě nikomu se taková taktika dlouhodobě nevyplatila.

Pokud jde o Rakušana, věřím, že kdyby se narodil o 100 let dřív, byl by patrně nejoddanějším lokajem a vazalem nacisty zřízeného loutkového Protektorátu Čechy a Morava, před jehož úslužností a zrádcovstvím by musel potichu vycouvat i Emanuel Moravec.

Tak ať si sám každý vyhodnotí, kdo je zde veřejnosti opravdu nebezpečný.

Neradno v domě oběšencově mluviti o provaze…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*