Negativní kampaň, kde se ukazují zemřelí spoluobčané, je absolutně špatná
Sdílet článek:

„V kolikáté vlně covidu se vlastně nacházíme? Ve čtvrté? Nebo v páté? A není to vlastně jedno? Už toho máme prostě plné zuby a „dejte nám pokoj“. Co všechno je zase zakázáno a co z blahovůle státu ještě smíme?“ Tak se dá shrnout asi nejčastější povzdech rostoucího počtu lidí. Zanedlouho to budou dva roky, kdy jsme se poprvé setkali s covidem. Ale po počátečním pocitu jednoty a nadšeném šití roušek toho má už většina lidí opravdu dost. Zvláště proto, že po celou dobu nám bylo opakovaně slibováno, že až se nechá dostatečný počet lidí naočkovat, bude s covidem amen a uděláme tak tečku za celou pandemií. Jenže nemocnice jsou nyní opět skoro plné – a to nejen neočkovaných, ale také očkovaných lidí – a konec v nedohlednu. Jen blázen by se tedy divil zoufalství mnoha lidí. Museli jsme do toho spadnout znovu? Jak je současná situace nebezpečná? A jak na ni stát reaguje? Opakuje stále stejné chyby, nebo přibral i nějaké nové? O tom všem budeme hovořit s našim elitním epidemiologem a vakcinologem, profesorem Jiřím Beranem.

 

  • Ti, kteří řídí opatření proti pandemii, nechtějí, aby to skončilo. Důvody mohou být různé. Myslím, že se jim to zalíbilo, že mohou ovládat lidi. To je hlavní důvod – pocit moci. Samozřejmě dá se také diskutovat o tom, že tam mohou být také nějaké skryté ekonomické zájmy. A to jsou asi tak hlavní důvody.
  • Pandemie se nemusí bát vůbec nikdo v České republice.
  • Někdy se cítím v pozici majitele zverimexu, za kterým někdo přišel a říká mu, že ta myška, kterou má v teráriu, je ještěrka, a posílá za ním další a další lidi, kteří mu říkají: „Prosím vás, vy neprodáváte myšky, ale ještěrky“, a pak o něm napíší do novin, že se ten majitel úplně zbláznil, že si myslí, že má myšky, ale přitom má ještěrky. Takto se dnes cítím. Připadám si jako ve snu a pořád nechápu, proč se tak jednoduchá věc, jako je přednemocniční péče lidí z rizikové skupiny, kterých je přibližně kolem deseti až dvanácti procent z pozitivně testovaných, proč se neděje, proč se s těmito lidmi něco nedělá. Nechápu, proč se chodí kontrolovat mladí lidé do restaurací, místo toho, abychom tuto aktivitu udělali pro návštěvy seniorů, kteří jsou pozitivně testováni.
  • Toto není epidemie jen lidí, kteří nejsou očkovaní. Je to stejně tak epidemie těch očkovaných. A je potřeba o tom mluvit nahlas. Je potřeba jim říkat, že každý, kdo je očkován, tím onemocněním projde. Lidé slepě věří tomu, co se jim na jaře vtloukalo do hlavy, a přijdou pozdě do nemocnice, protože mají třeba od očkování delší dobu a myslí si, že jich se už koronavirus netýká. Jenže on se jich týká, a bude se jich týkat do té doby, dokud to onemocnění neprodělají.
  • Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináctkrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.
  • Solidní imunitu si nikdo nevytvoří tím, že si co tři měsíce nechá aplikovat jednu dávku vakcíny.
  • My tady máme k dispozici desítky tisíc dávek preparátu, který velmi jednoduše pomohl vyléčit prezidenta Trumpa. Tento lék byl také dostupný pro všechny ty lidi, kteří na to zemřeli, a já se ptám: Když ti lidé na to zemřeli a nebyli očkováni, proč jim to někdo nenabídl? Nebo to bylo cílené, aby zemřeli, aby se ukázalo že „oni nebyli očkováni“ a my ty monoklonální protilátky budeme tedy dávat někomu jinému? Myslím si, že tyto otázky by měli položit všichni příbuzní těch lidí, kteří jsou nám prezentováni, jako že zemřeli na covid.
  • Lidé jsou vystrašení už z toho, že když jsou PCR pozitivní, že to je jejich cesta na hřbitov bez ohledu na věk. A to je špatné. My bychom měli říkat, že máme kvalitní nemocnice. Když se u nás dostanete do nemocnice, tak vaše šance na to, že nezemřete, je o 40 procent větší než v okolních státech, než v Německu, Rakousku Polsku a na Slovensku. A to je potřeba říci, že české zdravotnictví je na tom velmi dobře.
  • Ta negativní kampaň, kde se ukazují ti zemřelí spoluobčané, je absolutně špatná.

 

Přehrát pořad

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*