Proč Babiš neslavně prohrál?
Sdílet článek:

JAN BERWID-BUQUOY

V současné době vsadit na politické rady prezidenta Zemana, znamená existenční sebevraždu. A to je právě to, čeho se Babiš dopustil. Národ si žádá nabídku budoucí perpektivy dalšího vývoje a nikoli politické harašení…

Prezident Zeman ve svých dvou volebních obdobích, nedělal nic jiného než, že soustavně obhajoval pouze sám sebe. Tato skutečnost žádnou alternativou pro národ není.

Prezident Peter Pavel o křeslo prezidenta nebojoval, nýbrž nabízel přijatelné perspektivy. Tvrzení „věčně včerejších“, Zemana, Klause, ale i Babiše, že kandidát na prezidenta republiky, Petr Pavel, nemá žádné politicko-hospodářské zkušenosti, není nic jiného, než absolutní absence reálného myšlení – lid volil prezidenta republiky a nikoli ministra financí!

Andrej Babiš byl sice dobrým ministrem financí a předsedou vlády, ale to na funkci prezidenta v žádném případě nestačí. Národ očekává od „hlavy státu“ jakéhosi „otce vlasti“, který mu rozumí, ukazuje mu cestu vpřed, vštěpuje mu sebevědomí a odvahu… To, kolik stojí houska a jeden slaneček, s tím nemá vůbec nic společného!

Babišovy nechutné útoky proti jeho konkurentovi, odrazovaly i některé příznivce ANO, kteří by i jinak Babiše volili. Jeho volební hesla byla nic neříkající a nenabízela žádná řešení jak pro současnou vnitrostátní, tak pro mezinárodní problematiku.

Výzva voličům, kteří volili neúspěšné kandidáty, aby podruhé k volbám nechodili, byla nestydatým propadákem. Ale i Babišova volební hesla mu způsobila jakýsi vlastní šachmat:

Pomáhat lidem!“. To je přece nulová hláška! Kterým lidem, jak a kde? Koho to mělo oslovit? „Zastavím vládu!“ Proč zastavovat vládu a kvůli čemu? Prezident tady není proto, aby zastavoval vlády a také ústava mu nic takového neukládá! „Nebojte se mocných!“. To je přece horoucí nesmysl! O které „mocné“ se vlastně jedná? A čím koho zastrašují? Argumenty tohoto druhu, vybízející k občanské neposlušnosti, jsou přeci nejapným plácáním do vody!

Nerudová definovala Zemana takto:Pro mě je Miloš Zeman prezidentem svých kamarádů na Hradě, nikoliv prezidentem 10 milionů lidí,“ Tím se rozhodně nemýlila. Pakliže se Babiš zavěsil na Zemanovy rady, automaticky uvalil na sebe stejné podezření…

Andrej Babiš je „samorost“. Má problémy s tím uzavírat kompromisy a získávat si spojence. To zcela nesmazatelně prokázal i jako předseda vlády. S takovou mentalitou lze těžko kandidovat na úřad prezidenta republiky.

Nevím, co mu radili jeho poradci, ale rozhodně to nebylo nic, co by vedlo k úspěchu. Hrubé, primitivní útoky, na soupeře se dnes již s úspěchem nesetkají a dokonce před nimi varuje i bible: „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá a kdo valí kámen, na něj se obrací…“

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 1,61 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. To musí být každému normálnímu člověku jasné, nehodil se do “krámu” U-SSA a EU, ti potřebují prodejného parchanta na kterého mají nějaké vydíratelné složky, i když nevěřím, že Bureš z toho nevyšel bez velkého zisku. Těmto pohadrákovým miliardářům nevěřím ani slovo.

 2. jsme tu jen za obrovská jelita a jitrnice, která budou střídavě posílat miliardy do amerikánska, náckům a ukrošům a ještě vládním vyžírkům. Skončíme s holou prdelí, ale dle propagandy..se správným pocitem!…ale jooo, chceme, to, tak to budeme mít!

 3. Autor má pravdu-generál pávek o hrad nebojoval-místo něj bojovala všechna média,tlupy sluníčkářů a vožralých a homosexuálních “celebrit” jako svěrák,hřebejk,vetchý,polívka jr&sr,golubová a podobný kreatury-ale jeho flanelová košula zůstala čistá👍

 4. Aàá tady je zase pláče ze to panu vůdci nevyšlo jak by si přál a ze lidi zvolili jak zvolili,svobodně a demokraticky.Zdejší jeho pátá kola od vozu jedou přesně stejnou linii jak vychova u pana diktatora.Jeho nazor,tim se řidit,zbytek pres hubu a do basy.A kdyz tady na tu basu nema narok,tak aspon poradne vynadat a pomluvit.Znàmá to vec totalit.

  • aaaaaaa pan kolemjdouci PROVOKATER se nám zase údernicky rozepsal…super je, že závěrem svého hloupého komentáře zjevně nechtíc popsal přesně své totalitni myšlenky vzešlé z propagandy nynější vládnoucí Pětikoalice.
   Je to prostě jen
   KolemPROVOKATER…

   • Mate v tom zmatek pane.Mě vsechny koalice,podkoalice,mimokoalice a vsechny dalsi spolky vcetně verozvěstu vseho druhu nemuzou nicim ovlivnit.Ja se divam pouze pred sebe na chodnik at neslapnu vite do ćeho.A to k zivotu bohatě stačí.

 5. Podle agentúry STEM z minulého týdne je nejdůvěryhodnější politik Babiš, pak Okamura, pak Zeman a až pak Fiala…, a to není dobrá zpráva pro fialovou vládní smečku…ha ha

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*