Nejoddanějším posluchačem Zemana je Zeman
Sdílet článek:

Bylo 28. října, velký svátek České (československé) státnosti. Při této příležitosti se pořádá velkolepá oslava na hradě při které prezident uděluje nejrůznější vyznamenání. Byla to poslední Zemanova hradní akce a podle očekávání nesmyslná. Prezident se ani slovem nezmínil, že se jedná o svátek oslavující založení nezávislého státu, jen vyjmenoval komu všemu rozházel medaile. Ocenil rotu mrtvých, kteří se nemohou bránit a rotu svých přátel a kamarádů. Nikdy v životě, alespoň co pamatuji, nebylo tolik vyznamenaných. Svým výběrem lidí z oblasti kultury potvrdil svojí nekulturnost. Vybíral zásadně z oblasti popu, kýče, nevýznamnosti.

Nikdy v životě nebylo tolik skandálů s výběrem hostů, nikdy v životě nebyl na hradě takový plebej, jako je Zeman. Tím, že anuloval význam 28. října, vymazal naší minulost. I když moje představa není důležitá, myslím, že by bylo dobré oslavovat tento den společně se Slováky, protože oni s námi stáli na začátku nové republiky, kterou se podařilo díky Václavu Klausovi bezbolestně rozdělit.

Obřad v pozdně gotickém Vladislavském sále je magický. Za jeho podobu vděčíme především již jmenovanému VK. Defilé s prapory je krásné a důstojné divadlo, dupání vojáků báječná zvuková kulisa. I když se mně Dvořákova hudba pro tuto příležitost líbí, dupání mě rozechvívá.

Největší hloupost, které se mnoholetý proruský politik Zeman dopustil, je vyznamenání ukrajinského prezidenta Zelenského nejvyšším českým řádem, který si nikdo z rodiny nepřišel vyzvednout. Dramatik Zeman se nestrefil, jeho trapné gesto málokoho přesvědčilo.

Pražský hrad, tento údajně největší hrad na světě na kopečku nad Vltavou, naplňuje většinu obyvatel důstojností promíchanou s něhou. Zemanovi by mělo být zakázáno do něho vstoupit, chybí mu pokora i opravdové vzdělání a z toho vyplývající morálka. Vytahuje se tím, že umí mluvit spatra. Ano, syntax má dobrý, nezadrhává se a své žvanění rád poslouchá. Nejoddanějším posluchačem Zemana je Zeman.

 

Milan Knížák

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tohle vše jsou jen velmi okrajové problémy. Horší je to, kam se nás anaží dosta EU za vydatné pomoci naší vlády, médií a poprokářů.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*