Není komunista jako komunista. Někteří jsou Dobro a někteří Zlo
Sdílet článek:
JIŘÍ BERÁNEK
.
Tímto nás teď 14 dní budou masírovat média především ta veřejnoprávní od rána do večera. Pro pražskou a brněnskou kavárnu je nepředstavitelné, že by ve druhém kole mohl vyhrát Babiš. Když ale zvolí podobnou taktiku jako svého času Trump, tak není úplně bez šance, přestože papírově to tak vypadá.

Se zájmem jsem sledoval všechny televizní superdebaty s Babišem i bez, a byl to solidní bizár. A protože všeho moc škodí, tak jsem si včera zajel vyčistit hlavu do lázní Bohdaneč. Počasí není na lyže, ale na golfu bylo krásně. Slunečno s modrou oblohou a a k tomu zelená tráva. Tady mi zelená nevadí. Green Deal mi ale vadí hodně. Nicméně na nový trávník v Edenu se už taky těším. Jo a zelenou mám ještě rád na semaforech nebo i ve skleničce. Problém jsem však míval a pořád mám se zelenými mozky. Bez ohledu na to, kde sedí a čí zájmy hájí nebo prosazují.

Původně jsem si myslel, že ani volit nepůjdu, podobně jako se rozhodl bývalý prezident Klaus. A úplně ho chápu. Taky jsem měl velký problém vybrat si v přímé volbě kandidáta podle svého gusta. Nakonec jsem se rozhodl, že svůj hlas v prvním kole dám někomu s kým názorově nejvíc souzním, i když jsem věděl, že nemá šanci.

Co se týče sportovních sázek, tak v těch jsem nikdy úspěšný moc nebyl, protože člověk často volí srdcem, a stálo mne to už i dost peněz a nervů. Škoda, že jsem si nevsadil na výsledek prvního kola. Dopadlo to totiž přesně, jak jsem čekal. Že postoupí Babiš s Pavlem a že Fischer s Hilšerem nemají šanci. Natožpak Bašta. Nejhůře však dopadla paní Nerudová, která si sice hodně věřila, ale skončilo to pro ni fiaskem.

Když jsem včera odpoledne dorazil domů a pustil si televizi, tak to bylo zrovna ve chvíli, kdy začala její tisková konference. A protože jsem neznal průběžné výsledky, měl jsem dojem, že už máme novou prezidentku. To bylo něco neskutečného. Ten nekončící aplaus se skandováním “Danuše, Danuše” mne poněkud zaskočil, protože v těch televizních debatách si ji namazali na chleba všichni. Počínaje Divišem v neděli v České televizi, pak na Primě si ji vychutnal Pavel a nakonec i Babiš na Nově. Ale dost bylo Nerudové.

Teď nás čeká 14 dní ještě větší zábava než tomu bylo doposud. A jsem přesvědčený o tom, že se nudit nebudeme. Opravdu jsem zvědav, jakou taktiku zvolí Bureš a jakou Pávek. Cestu na Hrad bude mít lehčí provládní kandidát Pavel a Babiš to bude mít mnohem těžší než minule Zeman. Nicméně míč je kulatý a stát se může ledacos. Nečekaných výsledků ve sportu i v politice jsme zažili spoustu.

Co se týče mne, já ve druhém kole zůstanu doma. Nedokáži totiž tentokrát rozlišit, kdo by na Hradě byl tím menším zlem. Mám totiž negativní zkušenosti s těmi převlíkači kabátů “kam vítr tam plášť”

A jestli bude na Hradě ten či onen mi je celkem jedno. On totiž mezi nimi zas tak velký rozdíl není. Oba dva mají své zájmy a priority. Ať tak či onak, ani jeden z nich se nestane mým prezidentem. Přežil jsem Husáka, Svobodu, Havla, Klause i Zemana a doufám, že v psychickém i fyzickém zdraví přežiji i toho dalšího. Sláva vítězům, čest poraženým.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*