Proč by měl Západ bojovat na Ukrajině




Sdílet článek:
Jsme hluší nebo neumíme číst? Putin vznesl požadavky nejen na Ukrajinu, ale i na Česko a další země východní Evropy. A jeho kašpárci vše opakují. Stačí si poslechnout Vladimira Solovjova. Jsou to jen velkohubé kecy? Kdo se vsadí?

Válka na Ukrajině připomíná situaci, kdy přesila útočníků mlátí muže bránícího vchod do domu a další podřezávají jeho ženu a děti. Třicet partají se na to z bytů dívá a agresory ujišťuje, že mohou být v klidu, napadeným nepomohou, protože tato rodina nepatří do jejich společenství. (Ano, americký prezident Joe Biden, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, německý kancléř Olaf Scholz jako s úplnou nediplomatickou idiociídávají Rusákům jistotu klidného vraždění na Ukrajině. Proč alespoň nemlčí?). Sice někteří napadeným podstrčí sem tam na obranu trouchnivý klacek a veřejně odsoudí počínání násilníků, ale to je tak všechno. Jediné, co některé obyvatele domu (hlavně Německo, které svým plynovým dealem tak trochu zopakovalo smlouvu Molotov – Ribbentrop) upřímně štve, tak účet za elektřinu na rozsvícené chodbě, náklady za teplo unikající otevřenými dveřmi, kolik zaplatí za saponát, až budou smývat krev ze schodů a co je bude stát ošetření nebo pohřeb bojující rodiny. Asi takto se chová 30 členských států NATO vůči agresi Ruska na Ukrajině.

Vladimír Putin řekl mnoho lží, ale v jednom případě se mu podařila pravdivá analýza. Západ jedná jako prohnilé, dekadentní impérium na konci svého času. Principy, civilizační hodnoty a zájmy (a zde je zájem vlastní bezpečnosti) se prosazují silou. Někteří si přejí, ať je Ukrajina rychle poražena, aby ve světě ustal rozruch a mohli se vrátit k životu před 24. únorem. K benzínu za 29 korun, Výměnám manželek v televizi i v posteli a víkendovým výpravám za zážitkovými zážitky. Na obloze se rozklene duha a nastane všeobecné štěstí. Ne, nebude tomu tak. Kolik lidí je hluchých nebo neumí číst? Putin vznesl požadavky nejen na Ukrajinu, ale i na Česko a další země východní Evropy. A tato slova stále opakují jeho kašpárci. Třeba v pondělí 14. března moderátor ruské televizní stanice Rossija 1 Vladimir Solovjov. Komu zůstala víra, pod dojmem dnešní reality, že se jedná o pouhé velkohubé kecy? Dobře, nějakou dobu se Rusko bude vzpamatovávat z ukrajinské války. Z pár let jej zde máme znovu. Nebo možná příchod ruských vojsk do Evropy by všem až tak nevadil. Asi počítají s tím, že se převléknou kozáky nebo si nechají narůst fousy a s voláním Alláhu Akbar se klidně prohlásí za Čečence.

Nejde jenom o emoce cloumající člověkem při on-line sledování ruské agrese. I z čistě pragmatického hlediska tím že nejednáme, jednáme naprosto hloupě, proti vlastním bezpečnostním zájmům. Ukrajina představuje stát s 44 miliony obyvatel. Disponuje silnou armádou, která za 8 let bojů proti Rusku získala zkušenosti. Její území tvoří 1000 kilometrů široký kordon mezi Západem a Ruskem, ale současně klín do středu Evropy. Pokud připustíme porážku Ukrajiny, máme Rusy na hranicích Polska, Slovenska, Rumunska a Maďarska. Ostatně, k hranicím Ruska se nepřiblížilo NATO, ale naopak obsazením Běloruska se Rusko dostalo už na hranici NATO. Kreml také získá zbrojní podniky a subdodavatele oddělené po první válce v roce 2014 a ukrajinské vojáky, začlení po nějaké době do své „neosovětské“ armády jako „kanónenfutr“. A v posledku, a to by si měly uvědomit hlavně Spojené státy, po porážce Ruska na Ukrajině by k řešení zůstala pouze jedna říše zla, a to Čína.

Někteří si kladou otázku, proč pomáhat uprchlíkům z Ukrajiny? Prý sami máme málo. Položme si otázku, čeho máme málo a co co nám chybí třeba ve srovnání s lidmi v Mariupolu. Ta pomoc má ale i obrovský vojenský význam. Ano, vojenský význam. Wehrmacht nacistického Německa, až do svého úplného zhroucení v roce 1945 odsouval civilisty ze zón bojových operací. Ruská armáda si je bere jako rukojmí. Proto je tak důležitá starost o matky, děti a staré lidi z Ukrajiny, aby jejich vojáci a vojáčky mohli zbaveni obav o své blízké likvidovat ruské okupanty. (U nás je matka s dcerou, která se vdala před 3 měsíci a za 14 dnů má rodit. Pokud její manžel slyší, že je o ně postaráno, dodá mu to klid pro jeho těžkou práci na Ukrajině). Ukrajinci bojují i za nás, jenom nehoří naše města a neumírají čeští civilisté. Nepomáhat znamená komplikovat obranu Ukrajiny, ale i naši vlastní země.

Pokud Západu nedošla invence již před 20 lety, když si loajalitu afgánských stařešinů kupoval za viagru, je třeba jednat. Nemusíme vymýšlet něco nového, stačí opisovat od Rusů, jak se vedou hybridní operace. Umožněme na Ukrajině bojovat dobrovolníkům, (udělala to Čína v korejské válce1950-1953, proč jenom ty totality jsou akčnější než svobodné země?), kteří budou formálně včleněni do její armády. No a na cestu ať dostanou své kmenové zbraně, protiletadlové komplety, drony a tanky jako formu pomoci Ukrajině. Není čas Ukrajince cvičit v ovládání moderních západních zbraní. Klidně to může být jen zápůjčka na určitou dobu. Proč by nemohli na dovolenou s tanky, když se takto v roce 2014 rekreovali Rusi na Donbase? Na výhružky mužiků ohledně statusu těchto vojáků je třeba opáčit, že podle samotného Kremlu na Ukrajině neprobíhá válka. Takže ani ruští vojáci se nemusí dočkat ochrany válečných konvencí. Nejedná se o vstup do války na jedné z bojujících stran. Vždyť Rusko Ukrajině nevyhlásilo válku (počíná si stejně jako Hitler vůči Sovětskému svazu) a podle svých slov vede pouze speciální operaci. Ostatně, svrchované státy mají právo si na své území v rámci jeho obrany pozvat, koho chtějí. Budeme mít ale Západ dost odvahy použít proti Rusku tu stejnou taktiku?

Věnujme Ukrajině maximum ruský zbraní, které mají dosud v arzenálech bývalé státy Varšavské smlouvy. Žádného servisu a náhradních dílů se od Ruska nedočkáme, Ukrajinci je ale umí ovládat a na konci své životnosti budou alespoň spotřebovány/využity pro dobrou věc. Opravdu jsou to trapné tahanice, že některé východní státy NATO se nechtějí vzdát v podstatě již „ruského šrotu“ a západní členové NATO jim nejsou ochotni garantovat náhradu. Samozřejmě nejde za dnes již bezcenné S-300 požadovat Patrioty v poměru 1:1, nebo za Mig-29 očekávat F-16.

Ruská armáda se skládá ze čtyř složek, pozemního vojska, námořnictva, letectva a strachu. U prvních tři vidíme obstarožní vybavení a neschopnost velení, ale strach zatím funguje lépe než všechny ruské divize dohromady. Přitom se jedná pouze o stav mysli. Dnes je to opět kdo z koho, jenže my to děláme jen tak napolovic. Pokud se dáte na vojnu, musíte bojovat. Jinak řečeno, když děláte převrat a již vyjedete s tanky z kasáren, tak pro úspěch musíte udělat všechno nebo jdete před popravčí četu. Vítězné Rusko nezapomene na tisíce tun zbraní a vojenského vybavení dodaného Ukrajině. Ale názor poraženého je všem lhostejný. Ani v politické rovině se NATO v Rusku nestane miláčkem davů, i když pro Ukrajinu nic neudělá a prokáže tak svoji ryze obrannou úlohu. Ne, pořád bude strašákem, tentokrát však slabošským strašákem.

Obsazená nebo v lepším případě územně okleštěná, finlandizovaná, zbídačená Ukrajina, triumfující Rusko za „humny“ disponující časem na přeskupení a posílení armády, dál vládnoucí Vladimír Putin, který po porážce může přijít o „flek“, vysoké ceny energií, surovin, finanční a politické náklady na uprchlíky, kocovina po euforii pomoci, kdy každý si řekne „…a k čemu to bylo“, zklamání z nenaplněného předpokladu, že konečně Rusko narazí, zlomená páteř NATO, která nechala Ukrajinu na holičkách, což ji úplně rozloží. Takový mír by byl horší než válka. Takže raději speciální operaci.

Vilém Barák

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

13 Comments

 1. Krásný aktivistický článek…Dějiny lidstva jsou dějinami válek. Nevím, proč by se to mělo změnit. A ptám se asi po stopadesáté. Proč nemáme vlastní armádu? Ta podivná skupinka v zeleném, kde poměr kancelářská guma versus bigoš je asi jedna k jedné se armádou nazývat nedá. Jastliže místo armády vojáků máme armádu humanistů a bojovníků za všemožná práva, přičemž náklady se moc neliší, vybrali jsme si sami. Pak přijde cizí armáda a vezme si, co uzná za vhodné.

  • Naopak, nepřítomnost armády nám zaručí kratší dobu dobývání nepřítelem, ať je jím kdokoliv. Takže méně materálních škod a méně ztrát na životech. To je přece naše dlouhodobá strategie, jako národa. Nedělejme si falešné iluze o Češích.

 2. Tak tohle psal Goebles. Krycí jméno Barták. Lež,dezinformace,manipulace a podprahové podsouvání. Všechno pěkně v jediném příspěvku. Pečlivě poskládáné do té správné a jediné pravdy. RUS=ZLO a samozřejmě MY,USA,EU,NATO = RYZÍ DOBRO. Černobílé vidění světa svědčí buď o nedostatečné mentální kapacitě autora a nebo o záměrném aktu manipulace. Co je blíž realitě ví jen autor. Doufejme. Válka je válka. Mocní jí rozpoutají i ukončí. Bez ohledu na to kolik,,hrdinů” se obětuje na jedné nebo druhé straně. Normální člověk válku nechce. Proto do ní musí být vždy nahnán, vmanipulován. Ignorace VŠECH válečných štváčů by vyřešila války jednou pro vždy. V ideálním světě. V tom našem by pro začátek stačilo uvědomit si VŽDY,ať už titulky propagandistických lžimédií hlásí cokoliv že rus,ukrajinec,američan,němec,prostě kdokoliv na této planetě je ČLOVĚK jako my. S chybami,dovednostmi a touhami ne nepodobným těm našim. Tedy obyčejný člověk. Pak je tu ,,vládnoucí” vrstva. V ní se kumulují individua bez morálky,cti, empatie, soucitu a bez skrupulí. Protože většina z nich má ve skříni svého kostlivce,škraloup nebo rovnou kriminální delikt,jsou velmi lehce vydíratelní a tudíž i dobře řiditelní. A tak nám ,,vládnou” přesně tak jak chtějí jejich majitelé. Respektive majitelé kompra na ně! příslušníci cca 5- 6 rodin. A to jsou i ti jediní kteří války opravdu chtějí. Protože na nich vždy královsky zbohatnou, posílí svou moc a zároveň se jich osobně NIKDY nedotknou. Proto pokud do války tak jedině až bude v zákopech vedle vás stát Rottschild, Gates, Sörös nebo i třeba i náš Hnus Fialový. Pro nás dole,žádná válka totiž nic nikdy nevyřeší. I kdyby Putin obsadil Pražský hrad,daně budeme platit dál. Dál budeme muset živit své rodiny,platit účty,prostě žít. A stejně tak i obráceně. Co se pro nás změní i kdyby se Hnus Fialový prostřílel se všemi dvěma Pandury až do Kremlu? NIC! A pro nic se mě osobně umírat nechce. Vám ano? Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří ,,Jiruna “

 3. Jak dlouho trvá, než se vyvoleností nadaný jedinec posune na úroveň soudruha Baráka? Doufám, že byl i uvědomělým při akci covidismus a nechal se opíchat Tfujzrem. Co kdyby se vydal do Mariupolu bojovat po boku souvěrců fašistů Azov? Soudruzi Zeman a Panevropan Fiala slibovali omilostnění při porušení dalšího zákona, žoldáctví, kdyby se náhodou vrátil.

  Jaké jsou hodnoty pokrokářů? Švábův pobočník (WEF), žid a buzerant Harari:
  V minulosti to chtělo udělat mnoho tyranů a vlád. Ale nikdo nerozuměl biologii dost dobře. A nikdo neměl dostatečný výpočetní výkon a data, aby mohl hacknout miliony lidí…Ale brzy budou alespoň některé korporace a vlády schopny systematicky hackovat všechny lidi.

 4. A proč bychom tedy měli pomáhat válce v Ukrajině?
  Přece pro větší zisky zbojařů a bankéřů na obou stranách fronty,pro větší sláve politických hyen likvidujících lidský druh,pro další řadu metálů na sakách nechopných maršálů či vůdců tlup vrahů.pro navýšení sebevědomí opovrhovaných vyvrhelů toužících jakkoliv vyniknout,pro vyčištění útrob všech člověka nenávidějích bestií v redakcích medií utočícího lží a pomluvami na jim jurčené cíle.
  Proto dále umírají lidé zaměňovaní za živé terče zabijáků z celého světa,lidé
  jsou zbavováni domovů,hnáni proti tankům jako živé štíty a upalovánilidskými
  bestiemi.
  A hovniválové,strachy o své kuličky sraček radostně hýkají nad každým zabitým,zničeným a vyhnananým
  Bylo by nutné ,aby si ta chátra dálkově řízených zemských škůdců přestala
  vylepšovat pověst,zlodějů.loutek a drábů provokováním někoho kdo jim svým rozhodnutímještě na chvíli nechal škodit zemím a lidem
  ,které mají chránit a vylepšovat-
  Fialovo pětikoalice a jimi shválená media a prudiči(viz autor) podle mě propásly chvíli,kdy měla v zájmu své země,kterou hubí DRŽET ALESPOŇ HUBU

 5. Proč nemáme armádu? Protože není kde brát. Vždyť se jenom stačí podívat na dnešní 20 leté kluky. Vypnete jim mobilního operátora a psychicky se zhroutí.

  • Vzhledem k velení uvědomělých světoobčanů jako jsou Panevropan Fiala, fanatička Černochová nebo Zeman, je lepší, že armáda je symbolická. Škoda těch zbytečně promrhaných peněz na předražené krámy. Hájit hodnoty jako jsou ty bruselské úchylnosti nebo s
   nimi propojený Švábův transhumanismus není potřeba.

   • Věřte že ani jábych nešel bojovat proti nějakému Johnymu,Ivanovi,HeLmutovoli,
    Šu-li-no-vi,kteří mi nic neudělaji,za nějakého Fialu,Lipavského Rakušana,kteří ohorožují existenci moji země a mých spoluobčanů už jen svoji přítomností v podvodně ziskaných postech

 6. Zbraně nepatří do rukou politiků, úředníků ani tupých mlátiček .. zbraně patří do rukou těm, kdož tu mají vládnout .. tzn dle ústavy lidé!!!!!!!
  Jen lidé si pak dokážou zařídit pořádek a mír a normální život bez úchylů ve státní správě, kteří potřebují chaos a zmar, aby mohli krást a lhát a hrát si na ubermensch a dělt si pro svoje uspokojení na lidech experimenty s jejich životy….

  Všem odpůrcům volných zbraní mezi lidmi, a kdo dodneška rozhoduje o tom kdo smí nebo nesmí mít zbraň a jak a kdy ji použít? Jsou to Mirkové Dušínové? Nebo bratrstvo úchylné prolhané zkorumpované kočičí pracky kteří lžou podvádí kradou a přitom nemají nikdy dost a dokonce kradou nejen to co je ale i na dluh, který ale oni neplatí? Něco jako když přijde zloděj do banky ukradne vše v trezoru a do toho by tam donutil bankéře na všech účtech jít do miunusu a založit mu tam plusovej účet kde by byly přudělený ty prachy do můnusu z ostatních účtů a lidé by siu jenom povzdechli že to je velký špatný že to budou splácet ten minus na účtě i jejich vnuci … ale my sjem opravdu ty dluhy nenadělaly .. nebo vy snad máte možnost někdo dát na kase v obchodě nebo na benzínce za zboží nebo služby prachy bez daní, že prej něco dlužíte skrze státní dluhy? Vy jste snad rozhodli o tom, že si budou vyplácet jakože platy statisáícové ve státní správě? Ptal se vás na to někdo a dal vám někdo něco takovýho podepsat jakožto zaměstnavatelům? Je to státní správa … tedy správci .. nikoliv vládci … tedy státní vláda …. celé ty jejich hry na krize a války jsou jen zastírací manévry …

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*