Svoboda? Jen pro vyvolené …
Sdílet článek:
Taky vám vadí, když jste tlačeni do něčeho, co nechcete a nevidíte v tom smysl? Taky vám vadí, když vám někdo lže a manipuluje s vámi a vlastně vám říká, že to s vámi myslí dobře? Mně to tedy vadí a hodně!

Dlouho jsem přemýšlela, zda se k tomuto tématu vyjádřím a opráším tak svůj blog. Ostatně takto se asi vyjadřuji v době, kdy je na mě vyvíjen neskutečný tlak a z mého pohledu neprávem. Dnes 17.11.2021 je Den boje za svobodu a demokracii, teď přišel ten správný čas.

V jaké společnosti nyní tady u nás žijeme? Rozděleni na očkované a neočkované. Proč?

Víte, jsem umanutá holka, která prostě chce znát pravdu a když něco ve mně křičí, že to, co po nás vláda chce, je špatně, tak se snažím zjistit, proč mám v sobě vykřičníky a otazníky. Proč se to děje? Jsem holka, která chce znát pravdu! Jsem laik. Nejsem epidemiolog, virolog, ani lékař. To jen pro upřesnění. Takže informace, které si čtu a vyhledávám, pocházejí od odborníků, kteří na to mají různé názory. A ano, v poslední době se zaměřuji spíše na odborníky, kteří nesouhlasí s tím, co nám přikazuje Ministerstvo zdravotnictví a proč? Protože situace tu měla být jiná než loni, ale není. Pardon, pánové a dámy ve vládě, ale selhali jste. A mně jako občanovi této země to není jedno! Do čeho nás pořád tlačíte a proč? A proč, když něco selhalo, trváte na tom, aby v tom bylo pokračováno?

Víte, asi bych vám i věřila, vládo, že to děláte pro zdraví každého člověka tady u nás, kdyby to byla pravda. Ale když už odborná společnost se nemůže shodnout a čím dál více odborníků – imunologů a virologů poukazuje na to, že je tady něco sakra špatně, tak proč si jedete pořád tu svou? Co to je proboha ta BRUTÁLNÍ KAMPAŇ? Kolik kuřáků přestalo kouřit, když jste dali na krabičky cigaret ty odporné obrázky? Myslíte, že toto fakt pomůže? Nevím, kolik ta kampaň stála, ale peníze mohly být investovány lépe…

Milá vládo, když napíšu někde názor imunologa nebo lékaře, který nesouhlasí s vaším postupem, tak jsem za člověka, který je považován za dezinformátora. Ale omyl, domnívám se, že největší roli dezinformátora tady hraješ ty! Jak může někdo věřit ještě vašim prohlášením, když nedávno všude znělo: OČKOVÁNÍ JE TEČKA ZA KORONAVIREM! Nikoho jiného nenakazíte, neonemocníte, neskončíte v nemocnici. A tak šel čas a ten ukázal, že očkovaní onemocní, virus přenáší nejspíš stejně jako neočkovaní, končí v nemocnici a dokonce mohou i umřít. Tak to prostě je. A místo toho, aby se tedy zavedlo jiné opatření, které by alespoň trochu zabránilo přenosu, tak co se udělalo? Testování jen pro neočkované! Co na tom, že mám potvrzený negativní test, když můžu v hospodě sedět vedle nakaženého očkovaného, který se pouze prokáže certifikátem. Tak kde jsme? A pak se lidé diví, že přibývá nakažených. To je fakt zvláštní, že? Podotýkám, že vše, co píšu, není žádným útokem na očkované! Moje rodina je v převážné většině očkována a důvody bohužel vůbec nebyly ty, že by je k tomu vedlo zdraví. Jeden z mála, kdo z mé nejbližší rodiny není očkovaný, je můj bratr žijící v Rakousku. Mimochodem dnes se tam po dovolené strávené tady v ČR vrací, tak jsem zvědavá, co mi napíše, jaká je tam skutečně situace. V Rakousku již taky proběhly demonstrace proti vládním opatřením. Co ukázal bratr, který byl shodou okolností ve městě, kde se to konalo. Není to tak, že jen my Češi jsme národ nevěřících Tomášů, jak se nám snaží média ze všech stran tlouct do hlavy.

Když čtu článek o tom, jak silná kuřačka, herečka, paní Daniela Kolářová prohlásí, že kdo se nechce očkovat, onemocní, tak by si měl zdravotní péči platit sám, tak nevím, zda mám brečet a nebo zda se tomu smát. Jsem 35ti letý člověk, který se snaží jíst zdravě, nekouřím, když už si dám alkohol, tak převážně víno v malém množství, nejsem obézní, nemám cukrovku, nejsem senior, nepatřím tedy do rizikové skupiny. Ano, může se stát, že se nakazím, ano, může se stát, že skončím v nemocnici a ano, může se stát, že zemřu. Na cokoliv, ne jen na covid-19. Teď pobírám rodičovský příspěvek, ale když jsem nebyla s dětmi doma, chodila jsem do práce a platila si zdravotní pojištění. Dle této logiky paní herečky, by si měla zdravotní péči také hradit sama, pokud skončí v nemocnici s nemocí, která souvisí s kouřením. A že těch nemocí není málo, paní Kolářová! Kam se poděla solidarita zdravotního pojištění? Tyto názory opravdu postrádají logiku a smysl a nechápu, jak toto může někdo vypustit z úst. Tato tvrzení a jím podobná pak vytváří ten skrytý boj očkovaný versus neočkovaný a přitom všichni táhneme za jeden provaz, chceme být zdraví, chceme, aby naši blízcí byli zdraví a nechceme být ničím a nikým omezováni.

Víte, včera (16.11.2021) jsem dala příspěvek na Facebook, že budu bojovat proti tomu, co se tady děje. Chtěla jsem vědět, kolik lidí má na to podobný názor jako já a kolik lidí nesouhlasí s tím, co tato vláda provádí. Mezi lidmi v mých přátelích je těch, kteří odmítají tento systém proti proti covidu-19 založeném na nucení k očkování, docela hodně. A to je pro mě pozitivní zpráva, protože když je takové množství mých přátel a známých, kteří nesouhlasí s diktaturou, tak ta tady prostě nenastane! Věřím tomu.

Chápu očkované, že se nechali očkovat. Ať už to bylo kvůli tomu, aby mohli jet na dovolenou, jít na koncert, do společnosti, jít na svatomartinskou husu, i to mrňavé procento, možná promile, co já vím, co to udělalo pro své zdraví. Každý něčemu a někomu věříme. Každý na to máme nějaký názor. To je přece přirozené. Proboha, ale proč je tady taková diskriminace, ano, použila jsem slovo diskriminace, protože podle mého názoru toto již diskriminace je! Proč je tady diskriminace neočkovaných? O co jde vládě? Vojtěch prohlásil, že je to epidemie neočkovaných! Páni, tak to je masakr. Jak již jsem jednou psala, velice mě tento pan ministr zklamal. Ano, pane Vojtěchu, zklamal jste mě jako občana, který ve Vás dříve věřil. Pokud je vláda přesvědčena o tom, že očkování je jediný prostředek, který zabrání větším ztrátách na životech a vidí, že přibývá lidí, kteří tomu nevěří, proč místo toho, aby dala do médií a televize pořád stejné odborníky, kteří křičí, že očkování je naše spása, nepozve i ty, kteří jsou jiného názoru a kteří nabízí jiné řešení? Nějaká ta debata, kde jsou rozdílné názory by přece byla fér! A bylo by to fér pro všechny. Ať mezi sebou vedou debaty odborníci, kteří k tomu mají co říci imunolog versus imunolog, virolog versus virolog apod. Jak již jsem jednou psala, ani odborná společnost se pomalu nedokáže shodnout na tom, jak postupovat a jak se pak má člověk – laik jako já rozhodnout?

A víš, vládo, co by taky bylo fér? Co tak zveřejnit, stačí v procentech, kolik tvých členů je očkovaných a kolik neočkovaných? Po nás všude tuto informaci chtějí. Každý ví o každém, zda je nebo není očkovaný. Jak je to s tebou a tvými členy? Byla by skutečná čísla?

Víte, jsem člověk, který poslouchá svůj vnitřní hlas. Ano, může se tento hlas mýlit, ale taky nemusí. Prostě mi můj šestý smysl říká, že je to špatně. Proto jsem sledovala vývoj situace a nebudu to popírat, moje pochybnosti rostly s tím, když se začalo vynořovat stále více odborníků, kteří na to mají stejný názor jako já. Že jde jen o byznys a vůbec tady nejde o zdraví lidí. Když jsem viděla video s epidemiologem profesorem Jiřím Beranem, kde upozorňuje na to, že bychom se měli zaměřit na přednemocniční péči pozitivně testovaných osob v rizikových skupinách, že to by mohlo vést ke snížení počtu hospitalizovaných a to výrazným způsobem, tak to už mě přesvědčilo nadobro, že naše vláda nám dává jen jednostranné informace.

Tabulky a grafy. Proboha, to je teprve manipulace. Víte, že člověk je za naočkovaného považován 14 dní po podání poslední dávky vakcíny? Tedy každý, kdo je očkován první dávkou a nebo druhou dávkou a do nemocnice se dostane dříve než po 14 dnech, je brán jako neočkovaný? Chtěla jsem znát odpověď a tak jsem volala na linku 1221. No, automat mě odkázal na webové stránky, klasika… Jak může být někdo, komu dali vakcínu, být považován za neočkovaného? To mi prostě hlava nebere. Vám to snad přijde normální? A pak mi někdo mává před nosem grafem, kde je jasně vidět, že v nemocnicích leží samí neočkovaní. Tak jak to tedy je s těmi čísly? Chci znát pravdu!

Protilátky. Nejen pan Beran, ale i jiní odborníci jsou toho názoru, že pokud člověk covid-19 prodělal, tak je mnohem více chráněn před reinfekcí (= opakovaná infekce následující po předchozí infekci stejným patogenem – převzato z výkladového slovníku) než člověk, který je očkovaný. Ukázal to také v ČT24 na grafu, který měl k dispozici. A já se ptám. Proč nejsou v naší zemi uznávány protilátky lidem, kteří covid-19 prodělali? Proč jsou i přesto všichni nuceni do očkování? Pardon, vládo, ale více se spoléhám na svou přirozenou imunitu získanou po prodělání nemoci než na vakcínu, o které mám pochybnosti.

Osoby, díky nimž jsem se rozhodla ozvat a které nepovažuji za šiřitele dezinformací a díky nimž věřím, že to s námi ještě není tak špatné:

 • RNDr. Karel Drbal, Ph.D. – imunolog z Katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy,
 • pro. MUDr. Jiří Beran, Csc. – epidemiolog, vedoucí Subkatedry IPVZ (Od roku 1994 se zabývá klinickým vývojem očkovacích látek, především pak proti chřipce, lymeské borelióze, klíšťové meningoencefalitidě, virové hepatitidě A, břišnímu tyfu, streptokokovým, meningokokovým nákazám, RS viru a virové hepatitidě B. V oblasti intervenčních sérologických přehledů a studií s očkovacími látkami (provedl jich asi kolem 50 s cca celkem zařazenými 40 000 osobami) za posledních 25 let nemá v ČR konkurenci a patří v této oblasti mezi nejvíce citované evropské lékaře ve světě.) převzato z životopisu dostupného veřejnosti na stránkách: https://www.ipvz.cz/o-ipvz/kontakty/pedagogicka-pracoviste/vyukove-pracoviste-tropicke-cestovni-mediciny-a-ockovani/prof-mudr-jiri-beran-csc-vedouci-subkatedry-odborny-profil,
 • prof. MUDr. Vojtěch Thon, Ph.D – imunolog, profesor Masarykovy univerzity, který také poukazuje na to, že zásadní problém je v přednemocniční péči, samozřejmě tím rozhodně nemyslí selhání praktických lékařů, více: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cisla-infikovanych-jsou-nepresna-zanedbavame-primarni-lecbu-covidu-rika-imunolog-178671,
 • MUDr. Soňa Peková, PhD. – molekulární genetička, která prohlásila snad před rokem nebo kdy, přesně si nepamatuji, že je tento virus uměle vytvořen. V době, kdy každý říkal, jaký je to nesmysl a teď vyplouvá na povrch, že vývoj těchto koronavirů z netopýrů byl zkoumán v čínské laboratoři za finanční podpory USA, mazec prostě. Ale tehdy to byla jen trapná konspirační teorie, že jo? Odbornice, která je zesměšňována vládou. Měli by se jí omluvit, odborníci. Zkuste si něco dohledat, video, vždyť na internetu je rozhovorů s ní více než dost. Přiznám se, že jsem nikde nečetla žádné potvrzení toho, že je virus uměle vytvořený, pouze, že probíhá vyšetřování, každopádně je zajímavé, že co se tohoto prohlášení týče, je ticho po pěšině.
  Něco o Wuchanském institutu virologie si můžete přečíst zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wuchansk%C3%BD_institut_virologie,
 • RNDr. Jiří Šinkora – imunolog, který vedl debatu ohledně covid-19 s imunologem Václavem Hořejším – asi jediná debata dvou imunologů, kde každý má jiný názor https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/109390/je-tu-ockovaci-diktatura-vyhodil-bych-te-od-zkousky-ostry-stret-imunologu-sinkory-a-horejsiho-v-prostoru-x.html Stojí se za to na to podívat. Pomalu jediná věc, na které se oba v září shodli byla ta, že epidemie u nás skončila…
 • MUDr. Radan Gocál – lékař, internista – skvělý rozhovor a zdravý nadhled najdete zde: https://www.mujrozhlas.cz/lekarna/ockovat-ci-neockovat-dlouhodobe-nezadouci-ucinky-rizika-zatim-nezname,
 • MUDr. Jan Hnízdil – tento internista a rehabilitační lékař je v naší zemi průkopníkem komplexní a psychosomatické medicíny (zdroj: Wikipedie), osobně si myslím, že tak, jak léčí své pacient pan doktor Hnízdil, by měl léčit každý lékař, kterému jde opravdu o to, aby jeho pacient byl zdravý! Děkuji Vám, pane doktore, jste pro mě inspirací a mrzí mě, že již nemůžete psát na svůj blog na aktualne.cz.
 • MUDr. Martin Hála, Ph.D – anesteziolog, jehož názor si můžete přečíst na stránkách https://blog.aktualne.cz/blogy/martin-hala.php?itemid=41255,
 • MUDr. Jan Vojáček, CFMP – lékař funkční medicíny,
 • PharmDr. Margit Slimáková – děkuji Vám, za vaše příspěvky o zdravém životním stylu, o zdraví a pohodě. I za Váš článek o očkování proti koronaviru, který nerozděluje, ale který lidem dává možnost si vybrat. Ostatně, každý z nás je odpovědný za své zdraví.

Je na každém z nás, kteří odborníci budou hrát v našem svědomí větší roli. Já si ty svoje vybrala a víte, proč jsou to tito lidé? Protože mi nechtějí sebrat svobodu volby v době, kdy se ví, že očkování není jediná cesta, jak z tohoto ven! V době, kdy dezinformace spíše šíří vláda než alternativní weby. V době, kdy nikdo z odborníků nevysvětlí, proč nejsou uznávány protilátky a proč se člověk nemůže spolehnout na svoji přirozenou imunitu pro prodělání covidu-19. V době, kdy je opačný názor než má vláda, dehonestován. V době, kdy vláda mohla šíření nemoci zpomalit testováním všech, nechá tiché očkované přenašeče nemoc šířit a na zdravé neočkované lidi je spuštěn hon. V době, kdy jiní odborníci, než ti vládní tvrdí, že je možné předejít hospitalizaci v rizikových skupinách důslednou přednemocniční péčí. V době, kdy člověk očkovaný se bere jako neočkovaný, protože nemá od druhé dávky 14 dní – pardon, ale to je prostě něco, co jaksi nedokážu vstřebat.

Vládo, mě jsi zklamala!

P.S. Mám zde jména odborníků a je to jen zlomek těch, co se ozývají. Pokud člověk chce, tak najde a již začínají demonstrovat lékaři a zdravotníci, kteří se potýkají s nežádoucími účinky vakcín a kterým se nelíbí, jak vláda situaci řeší. Ta jména lidí, co tu mám, jsou lidé, kterým věřím, že to s námi myslí dobře. Ano, vím, že o spoustě z nich mi někdo napíše, že to, co tvrdil před půl rokem, není nyní pravda. Stejně tak, jako že jsem viděla video z reflexu, kde spolu v září 2021 diskutovali dva imunologové pan Václav Hořejší a Jiří Šinkora a tito imunologové se shodli na tom, že je po všem. Vlastně to bylo téměř jediné, na čem shodli. Doporučuji shlédnout, kdo ještě neviděl.

Co říci závěrem. Nikomu neříkám, ať se neočkuje nebo ať se očkuje. Chci jen, aby nám vláda poskytla informace, na které máme právo. Chci, aby každému byla vysvětlena rizika vakcíny a zejména nechci být do něčeho tlačena proti své vůli, a to zejména v době, kdy vím, že existují i jiná řešení, ale z nějakého pro mě neznámého důvodu nám je vláda nechce ukázat!!!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*