Věřte jim
Sdílet článek:
Když začala válka na Ukrajině, naši i západní politici se předháněli v silných slovech, jak Rusku zatopí. Stupňující se sankce měly mít své finále, které Rusko zcela položí – Západ odmítne kupovat ruskou ropu a plyn. Tvrdí mužové a ženy ve vrcholných politických funkcích v EU se předháněli, kdo nekompromisnějí s Putinem zákazem ropy a plynu zatočí. U nás si jenom vzpomeňme na našeho juniora v Černínském paláci ministra zahraničí Lipavského, který se kdysi nechal slyšet, že chce využít českého předsednictví k definitivnímu odříznutí naší země od ruského plynu. Ti, kteří se v této věci chovali zdrženlivě, jako např. německý kancléř Scholz, byli za zbabělce. 

 

Teď hrozí, že se scénář naplní, ale z opačné strany – Rusko dnes na dva týdny z důvodů pravidelné údržby zavírá plynovod NordStream I, kterým dnes ještě nějaký plyn do EU teče. A v Německu roste panika, co se stane, pokud se naplní černé odhady a Rusové dodávky po technické odstávce neobnoví. Už tak tam dopředu snižují dodávky tepla a teplé vody domácnostem, stanovují pořadníky pro odstřihávání firem od spotřeby atd. 

U nás, kde ruský plyn dostáváme za draho z Německa, neděláme nic a dále sníme o válce proti Rusku až do konečného vítězství. O zákazu dovozu ruského plynu však už nemluví ani ministr Lipavský. Premiér spoléhá v případě krize na evropskou solidaritu. Já bych na jeho místě byl daleko opatrnější. V EU přece dávno platí, že co bylo včera, neplatí dnes. Příkladem může sloužit pověstný eurokomisař pro boj s klimatem Frans Timmermans, který proslul jako fanatický spoluautor a prosazovatel extrémistického zeleného Green Dealu a s ním souvisejících projektů, které mají na erupci cen energií daleko zásadnější podíl než válka na Ukrajině. Ten o víkendu šokoval Evropu prohlášením, že v Evropě v důsledku vysokých cen energiíhrozí nepokoje, a proto je třeba se vrátit zpět k uhlí. To se po všech těch z okna vyházených miliardách a zelených nesmyslech opravdu pěkně poslouchá.

A takoví lidé nám vládnou. Příště jim zase něco věřte.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Doufejme, že vládu fialové pětikolky v čele s fialovým Péťou lidé napodzim v komunálních volbách aspoň částečně vymetou z politiky pryč….,už teď je pozdě..

    Nejhorší vláda v celé polistopadové politice…..sorry jako..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*