V době internetu jsou informace dostupné jako nikdy v minulosti. Pokud má mít občan důvěru v přijímaná opatření, ignorování informací nepomůže. Co znamená, že v USA nemají žádné důkazy o tom, že by neočkovaná osoba mohla po prodělání Covidu nemoc přenášet?
Důvěra občanů v příjímaná opatření by nepochybně vzrostla, kdyby si mohli vyslechnout argumenty komentující informace z jiných zemí:
V USA nejsou důkazy o přenosu nemoci COVID-19 po prodělání nemoci
Americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí odpovědělo na základě zákona o svobodném přístupu k informacím na dotaz právní kanceláře v New Yorku. Ve svém dopise, jehož kopii naleznete níže, uvádí:
„Obdrželi jsme Vaši žádost požadující dokumenty ukazující jakýkoli prokázaný případ jedince, který (1) nikdy nedostal vakcínu proti nemoci COVID-19; (2) byl jednou nakažen COVID-19, uzdravil se a poté se znovu nakazil; (3) přenesl virus SARS-CoV-2 na jinou osobu při opětovném nakažení.
Analýza našich záznamů neodhalila žádné dokumenty vztahující se k Vaší žádosti. Pohotovostní operační středisko sdělilo, že tyto informace nejsou shromažďovány.“
Norsko nebude nabízet vakcínu pro děti ve věku 12-15 let, které prodělaly COVID-19.
Norsko na svých oficiálních vládních stránkách uvádí:
„Protože prodělání nemoci poskytuje ochranu proti nové infekci, nejsou v současnosti vakcíny nabízeny dětem ve věku 12 až 15 let, které prodělaly nemoc COVID-19. To koresponduje s doporučením pro mladistvé starší 16 let, kterým je po prodělané nemoci doporučena jedna dávka vakcíny místo dvou. Jak COVID-19, tak očkování jsou považovány za izolované „imunologické události”.
„Ostatní země, které zavedly očkování pro děti ve věku 12 a ž 15 let, tak učinily z různých důvodů. Dánsko, Island a Finsko se rozhodly pro očkování dětí ve věku 12 až 15 let zejména z důvodu nepřímého efektu na přenos nemoci. Ve Velké Británii se rozhodli odložit rozhodnutí do doby, než bude k dispozici více vědomostí o přínosech a nevýhodách očkování pro zdravé děti ve věku 12-15 let.“
Gibraltar nabádá k omezení sociálních kontaktů během vánočních svátků
Situace na Gibraltaru se rapidně zhoršuje a stoupá počet nakažených. Počty nově nakažených začaly stoupat v říjnu a výrazně zrychlily v posledních dnech. Vláda proto důrazně varuje před jakýmikoli sociálními kontakty po dobu minimálně čtyř týdnů a nedoporučuje konání soukromých vánočních večírků. A to i přes vysoké procento očkovaných lidí. K 16. listopadu země hlásí v průměru 2.8 dávky na jednoho občana a proočkovanost blížící se 100%.
Analýza nákladů a přínosů „lockdownu” v Nizozemsku ukázala, že náklady jsou nepřiměřeně vysoké
Nizozemské noviny Het Parool získaly na základě zákona o svobodném přístupu k informacím analýzu nákladů a přínosů „lockdownu“, kterou připravilo ministerstvo na jaře minulého roku. Lockdown by podle jejích závěrů mohl zabránit 25 tisícům úmrtí oceněných na 8 miliard Eur. Náklady lockdownu by ovšem byly výrazně vyšší než jeho přínosy.
Studie odhadla ekonomické škody na 40 miliard Eur a samotné škody na zdraví pro nekoronavirové pacienty na 25 miliard Eur. Škody na zdraví by tak byly zhruba třikrát vyšší než zdravotní přínosy díky prevenci předčasných úmrtí. Studie uvádí: „Vláda by měla učinit těžká, ale nezbytná rozhodnutí, která vyvažují na jedné straně lidské životy a na druhé straně záležitosti jako je zaměstnanost, vzdělání a pravidelná zdravotní péče.“
Je velmi těžké řídit se vědou, pokud věda říká různé věci.
Buďte první kdo přidá komentář