Pravda se nejlépe hledá v otevřené diskuzi. V době pandemie obzvlášť
Sdílet článek:

V době internetu jsou informace dostupné jako nikdy v minulosti. Pokud má mít občan důvěru v přijímaná opatření, ignorování informací nepomůže. Co znamená, že v USA nemají žádné důkazy o tom, že by neočkovaná osoba mohla po prodělání Covidu nemoc přenášet?

Důvěra občanů v příjímaná opatření by nepochybně vzrostla, kdyby si mohli vyslechnout argumenty komentující informace z jiných zemí:

V USA nejsou důkazy o přenosu nemoci COVID-19 po prodělání nemoci

Americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí odpovědělo na základě zákona o svobodném přístupu k informacím na dotaz právní kanceláře v New Yorku. Ve svém dopise, jehož kopii naleznete níže, uvádí:

„Obdrželi jsme Vaši žádost požadující dokumenty ukazující jakýkoli prokázaný případ jedince, který (1) nikdy nedostal vakcínu proti nemoci COVID-19; (2) byl jednou nakažen COVID-19, uzdravil se a poté se znovu nakazil; (3) přenesl virus SARS-CoV-2 na jinou osobu při opětovném nakažení.

Analýza našich záznamů neodhalila žádné dokumenty vztahující se k Vaší žádosti. Pohotovostní operační středisko sdělilo, že tyto informace nejsou shromažďovány.”

Norsko nebude nabízet vakcínu pro děti ve věku 12-15 let, které prodělaly COVID-19.

Norsko na svých oficiálních vládních stránkách uvádí:

„Protože prodělání nemoci poskytuje ochranu proti nové infekci, nejsou v současnosti vakcíny nabízeny dětem ve věku 12 až 15 let, které prodělaly nemoc COVID-19. To koresponduje s doporučením pro mladistvé starší 16 let, kterým je po prodělané nemoci doporučena jedna dávka vakcíny místo dvou. Jak COVID-19, tak očkování jsou považovány za izolované „imunologické události”.

„Ostatní země, které zavedly očkování pro děti ve věku 12 a ž 15 let, tak učinily z různých důvodů. Dánsko, Island a Finsko se rozhodly pro očkování dětí ve věku 12 až 15 let zejména z důvodu nepřímého efektu na přenos nemoci. Ve Velké Británii se rozhodli odložit rozhodnutí do doby, než bude k dispozici více vědomostí o přínosech a nevýhodách očkování pro zdravé děti ve věku 12-15 let.”

Gibraltar nabádá k omezení sociálních kontaktů během vánočních svátků

Situace na Gibraltaru se rapidně zhoršuje a stoupá počet nakažených. Počty nově nakažených začaly stoupat v říjnu a výrazně zrychlily v posledních dnech. Vláda proto důrazně varuje před jakýmikoli sociálními kontakty po dobu minimálně čtyř týdnů a nedoporučuje konání soukromých vánočních večírků. A to i přes vysoké procento očkovaných lidí. K 16. listopadu země hlásí v průměru 2.8 dávky na jednoho občana a proočkovanost blížící se 100%.

Analýza nákladů a přínosů lockdownu” v Nizozemsku ukázala, že náklady jsou nepřiměřeně vysoké

Nizozemské noviny Het Parool získaly na základě zákona o svobodném přístupu k informacím analýzu nákladů a přínosů „lockdownu”, kterou připravilo ministerstvo na jaře minulého roku. Lockdown by podle jejích závěrů mohl zabránit 25 tisícům úmrtí oceněných na 8 miliard Eur. Náklady lockdownu by ovšem byly výrazně vyšší než jeho přínosy.

Studie odhadla ekonomické škody na 40 miliard Eur a samotné škody na zdraví pro nekoronavirové pacienty na 25 miliard Eur. Škody na zdraví by tak byly zhruba třikrát vyšší než zdravotní přínosy díky prevenci předčasných úmrtí. Studie uvádí: „Vláda by měla učinit těžká, ale nezbytná rozhodnutí, která vyvažují na jedné straně lidské životy a na druhé straně záležitosti jako je zaměstnanost, vzdělání a pravidelná zdravotní péče.”

Je velmi těžké řídit se vědou, pokud věda říká různé věci.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*