Nevíte si rady s výběrem hraček pro miminka?
Sdílet článek:

I při výběru hraček pro děti se můžeme pěkně zapotit. A to i přesto, že obchody s hračkami jsou narvané k prasknutí. Nebo možná právě proto. Proto vám s tímto výběrem trošku pomůžeme.

Při výběru hraček pro děti je třeba primárně vycházet z jejich věku. Jiná hračka je vhodná pro batole, jiná pro dítě předškolního věku. U starších dětí je na místě také vycházet z jeho zálib. Podceňovat byste samozřejmě neměli ani bezpečnost a zdravotní nezávadnost dané hračky.

Pozor na malé součástky

Věkové určení je nejdůležitější především při výběru hračky pro miminka. Těm nikdy nekupujte hračku doprovozenou nápisem „Nevhodné pro děti do tří let.“ Taková hračka může obsahovat malé součástky, které by dítě mohlo spolknout, nebo vdechnout.

Jednoduchá ani složitá

Dalším parametrem při výběru by měly být tzv. psychické a fyzické schopnosti dítěte. Pro dítě nebude vhodná hračka příliš náročná, se kterou si nebude vědět rady. To však zase neznamená, že by ho neměla rozvíjet, ať již po psychické, tak i fyzické stránce. Jednoduché hračky dnešní děti nezaujmou a ty složité je naopak odradí. Správná hračka by zkrátka dítě měla motivovat. Probouzet jeho zvědavost a podporovat představivost.

Hračky pro nejmenší

Ta nejmenší miminka si moc nehrají. Spíše se učí rozpoznávat barvy a tvary předmětů. Až o něco později začnou uchopovat a hýbat s předměty. V tomto období jsou proto nejvhodnějším dárkem chrastítka a kolotoče nad postýlku se zavěšenými barevnými zvířátky.

Hračky pro půlroční až roční děti

Jakmile děťátko začne sedět, lézt, rozpoznávat tvary a napodobovat zvuky, můžete mu pořídit dřevěné kostky a měkké míčky. Roční děti milují i jednoduché puzzle a pohyblivé hračky. A nezapomeňte také na bezpečné kousátko. Dětem v tomto věku také rostou zoubky, což se často neobejde bez bolesti. Kousátko jim uleví.

Dárky pro roční a tříleté děti

Batolata milují plyšáky. Měkké a barevné. Investujte ale také do hraček rozvíjejících jejich jemnou motoriku. A nejvyšší čas je na první knížku a odrážedlo. Dalším zlomem bude, jakmile dítě začne napodobovat aktivity dospělých.

Dřevěné kuchyňky a nářadí

Holčičky napodobující maminky v kuchyni jistě ocení dřevěnou kuchyňku. A kluci zase nějaké nářadí, s nímž si budou připadat jako táta v dílně. Pokud se tedy nerozhodnete, že vaše dítě je nebinární, tedy ani žena ani muž. V tomto případě se budete muset poohlédnout po nějakých hračkách univerzálních. Dobrou zprávou je, že i na tyto případy výrobci hraček začínají myslet.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: