Klávesnice k iPadu a další triky, jak z iPadu udělat notebook

Sdílet článek:

Váš iPad může překvapivě dobře posloužit jako náhrada notebooku. Jen je třeba k němu pořídit klávesnici a zaměřit se také na pár dalších věcí.

Může iPad nahradit notebook? Ano, může. Však má displej, dokáže spouštět aplikace, připojíte ho k internetu. Co více potřebujete? Výkon iPadů je také dostatečný. Vždyť dnes i v telefonu máte výkonnější hardware, než se používal v minulosti u počítačů.

Klávesnice a tužka jsou v zásadě povinnost

Nezbytností je určitě klávesnice k iPadu. Chcete-li ho používat jako notebook, nelze psát na dotykové obrazovce. Dotykové psaní je příliš pomalé, pravděpodobně byste tak nechtěli psát e-maily.

Nejlepší volbou je pochopitelně Apple Magic klávesnice, avšak není nezbytná. Ušetříte volbou jiných značek. Jestliže jste ochotní investovat trochu více peněz, pořiďte si také Apple Pencil, je skvělá pro psaní, kreslení a úpravu fotek.

Naučte se používat dotykové a klávesové zkratky

V iPadu se dá nastavit celá řada zkratek formou gest, která vám ušetří práci. Jsou stejná jako na iPhonu. Zároveň můžete využívat klávesové zkratky, jež znáte z macOS. Zpočátku bude složitější si je všechny zapamatovat, ale ve finále vám ušetří dost času.

Zapamatujte si například zkratku Command-mezerník, která otevře vyhledávání, je tedy jedním z nejlepších způsobů, jak můžete přepnout z jedné aplikace do nové. Zapamatujte si i Command-Alt-D, jež zobrazuje a skrývá spodní lištu.

Vypořádejte se s úložištěm

Aplikace Soubory sice není dokonalou náhradou pro správu souborů, avšak poslouží dobře. Mějte však na paměti, že soubory z různých aplikací se ve výchozím nastavení ukládají do složky s názvem aplikace. Samozřejmě si můžete vytvořit vlastní složky a vše si do nich organizovat. Kromě toho lze využívat nejrůznější cloudová úložiště, která vám také podstatně navýší velikost paměti.

Prostě a jednoduše, iPad se jako notebook používat rozhodně dá.

(PR)

Sdílet článek: