Nová politická síla v USA: nespokojení rodiče
Sdílet článek:

Výuka kritické teorie ras na amerických školách přes nesouhlas rodičů nezůstala bez odezvy. Řada školních rad byla odvolána. Na Floridě brání děti zákonem, který školám zakazuje, aby s malými dětmi hovořily o genderové identitě.

První známky nově se formující politické síly byly k vidění při volbách ve Virginii v listopadu loňského roku. Ve státě Unie, který je považován za demokratickou baštu, zvítězil republikánský kandidát na guvernéra G. Youngkin. Jedním z důvodů jeho vítězství byla podpora od žen a matek, kterým se hrubě nelíbí výuka kritické teorie ras na školách. Demokratický kandidát se za ni naopak jednoznačně postavil, když prohlásil, že rodiče nemají právo rozhodovat o tom, co se budou jejich děti na školách učit.

Kritická teorie ras je nauka, která zjednodušeně řečeno učí bílé děti, že jsou rasově zvýhodněné a že si to musí neustále připomínat, a barevné děti, že jsou předmětem stálého útlaku, který snižuje jejich šance na úspěch ve společnosti.

Domácí výuka odhalila mnohé

Mnoha rodičům otevřela oči pandemie a domácí výuka. Během ní začali rodiče zjišťovat, že kritická teorie ras je pevnou součástí výuky, přestože mnoho škol tvrdilo pravý opak a dokonce nabádalo děti, aby o tom s rodiči nemluvily. Navíc rodiče zjistili, že jsou děti ve škole vystavovány dalším progresivním ideologiím.

Minulý měsíc odvolali rodiče tři členy školní rady ve školním okrsku v Kalifornii. Stalo se to poprvé v historii města, kdy byli členové rady odvolání na popud rodičů, což vyvolalo velký ohlas. Důvodem pro odvolání byl nesouhlas rodičů se zaváděním ideologické výuky. Pro odvolání bylo více než 70% rodičů. Odvolání školní rady v Kalifornii nebylo zdaleka jediné, neboť za poslední rok iniciovali rozezlení rodiče již více než 20 podobných hlasování.

Nechte malé děti na pokoji!

Jeden z posledních střetů mezi aktivními školními radami a jejich odpůrci se odehrál tento měsíc na Floridě. Floridský guvernér podepsal zákon, který omezuje genderové iniciativy školních rad a samotných učitelů. Kritici zákona mu dali přezdívku „Neříkej Gay”, neboť je podle jejich názoru zaměřen proti sexuálním menšinám a zakazuje o nich hovořit.

Zákon přitom pouze zakazuje, aby učitelé v předškolních zařízeních a ve školách prvního stupně poučovali děti, jejichž věk je nižší než deset let, o jejich genderové identitě nebo sexuální orientaci. Pro starší děti zákon nařizuje, že diskuze musí být přiměřená věku a že rodiče musí dostat informaci, jakou diskuzi hodlají učitelé s dětmi vést.

Zákon vyvolal bouřlivou reakci mezi genderovými aktivisty. Na mnoha místech Floridy rozmístili billboardy s nápisem „Gay” a trio moderátorek při předávání letošních Oskarů zařadilo do svého vystoupení kritiku zákona, po které následovalo mnohonásobné opakování slova gay.

Progresivní korporace…

Společnost Walt Disney vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že zákon neměl být nikdy přijat a že je jejím cílem dosáhnout jeho zrušení. Společnost je podle svých slov odhodlána bránit práva LGBTQ+ komunity po celé zemi. Ředitel Disney B. Chapek byl zpočátku zdrženlivý, ale po tlaku od svého předchůdce a zaměstnaneckých skupin rychle obrátil a oznámil, že společnost přestane finančně podporovat floridské politiky. Programová ředitelka Disney oznámila, že jako matka pansexuálního dítěte si dala za cíl, aby až 50% postaviček, které vystupují ve filmech společnosti Disney, pocházelo ze sexuálních menšin.

Posun v politických preferencích

Prosazování progresivních ideologií do školní výuky může přinést posun ve volebních preferencích. Podle posledního průzkumu agentury Rassmusen věří v otázkách vzdělávaní dětí 42% žen republikánům a 34% demokratům. Přitom historicky bylo vzdělávání vždy baštou demokratů. Podle televize NBC News, která provádí průzkum na téma vzdělávání od roku roku 1989, je obvyklý náskok demokratů před republikány v otázce vzdělávání u všech potenciálních voličů větší než 10%, ale v posledním průzkumu se snížil na pouhá 3%.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Hodnoty západního světa neexistují. Pojem hodnota není pravidlo. Na západě mají tudíž nová pravidla. Jsou pokrokoví. My máme své tradiční lidské hodnoty, které se v mnohém od nových pokrokových pravidel liší. A to dost. Trvám si na svém, že mi nikdo nebude vnucovat nějaká nová pravidla podle vyšinutých akademiků z fakult humanitního směru. Mám své hodnoty v genetické výbavě. A ty mi k životu opravdu stačí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*