Osudová chvíle dějin
Sdílet článek:

Seismologové na dánském ostrově Bornholm zaregistrovali v noci na 27.9. velké podvodní otřesy, seismologické centrum se vyjádřilo, že nemůže být pochyb, že šlo o exploze. V pondělí se pozoroval v obou Nord Streamech, které by v normálním režimu měly zabezpečovat velké procento evropské energetické potřeby a které západní sankce zmrazily, velký pokles tlaku a posléze registrovány úniky plynu v dánském sektoru obou plynovodů. Ředitel provozu plynovodu mluví o škodách v nikdy neviděném rozsahu. Americký ministr zahraničí řekl, že tato (úžasná)záležitost dává evropským zemím šanci zbavit se ruské závislosti a optovat definitivně pro americký kapalný plyn. Pokud západní svět povedou dál tato americká individua, bude Blinken zítra tvrdit, že atomová válka vyřešila světový problém hladu.

Pokud vycházíme z geopolitických reálií, nejvíc podezřelými jsou Polsko, Ukrajina i Německo, ale největší pravděpodobnost ze spáchání tohoto teroristického činu ukazuje na USA. Ukrajina s Polskem, kdyby na to měly technické kapacity, roury by vyhodily už dávno do povětří, polští politici se v lednu v tomto smyslu přímo vyjadřovali. Velký obdivovatel USA, polský poslanec Radek Sikorski, který v Europarlamentu předsedá skupině EU/USA, po zločinu twittoval: “Velký dík USA za to.” Komentátor Wolfgang Hübner v pi-news naznačuje, že podezřelá může být i spolková vláda, jak známo Němci mají v krvi suicidální geny a i v minulosti chtěli často strhnout do propasti smrti koho se dalo. Hübner mluví o politicky motivované sabotáži, podle komentátora akt samotný nebyl technicky tak snadný a musel ho organizovat technicky velmi rozvinutý stát.

Evidentně zámyslem bylo definitivně eliminovat možnost potenciálních dodávek ruského plynu do Německa. Biden řekl už počátkem února, že si je jist, že Nord Stream 2 se nikdy nerozjede. Nulandová prohlásila: “Nord Stream 2 dostaneme”. A navíc USA mají k tomuto zločinu dobré dispozice z podobných bezskrupulózních akcí státního terorismu jinde ve světě, píše Hübner. Vážný důvod by mohla mít i spolková vláda, zbavilo by jí to tlaku velké části obyvatel, aby zastavila sankce a dojednala s Rusy provoz na Nord Stream 2, ovšem Německo je dnes v rozkladu a nemá dostatečné prostředky a schopnost něco takového organizovat. Plynovody mířily do Německa a podle Hübnera je spolková vláda zodpovědná za objektivní vyšetření zločinu, popř. potrestání pachatelů, pokud to půjde. Obrovské sumy za plynovody šly z peněz německých občanů, a ti mají nárok znát pravdu.

Reaganův ministr financí Paul Craig Roberts, též v pi-news, se domnívá, že americká vina je jasná, a dodává, že Washingtonem dobře vycvičené evropskounijní loutky budou přirozeně tvrdit, že za vyhození do povětří vlastního plynovodu je zodpovědné Rusko. Craig píše, že už v minulé analýze ukrajinského konfliktu varoval, že opatrnost a braní ohledů Rusů na Ukrajině nebudou mít dobré konce. Akcent Rusů na legalismus může skončit atomovou válkou. Rusko mělo podle Craiga na Ukrajině jednat rychle, aby se Západ nestačil vzpamatovat. Omezený a pomalý konflikt hraje přímo do amerických karet, důsledkem může být smrt nás všech, stojíme před osudovou chvílí dějin.

 

LIBOR ČÍHAL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Dobrý článek…,naštěstí i v USA jsou lidé kteří myslí na budoucnost….nás všech..

  2. No myslím pane,že kdyby to tu ovládla garnitura po které tak láskyplné zrejme toužíte,ještě by jste rád vzpomínal na tyto chvíle,kdy jste mohl svobodně nadávat na EU a USA..Realita je to co žijete.Zajedte tam,kde si myslíte že je to OK,a pak nám poreferujte.Doufam,že nepatříte k těm,kteří chtějí pouzeteplo u televize,a zabíjení lidí kousek od Vás ,lidí jako jste Vy vás vůbec nezajímá .Pak Vám není pomoci.

  3. Pro Rusko, které si mohlo plyn po libosti vypínat a zapínat, byl plynovod užitečnější provozuschopný. Bylo by divné, kdyby se dobrovolně připravilo o jeden z mála nástrojů k případnému jednání.

    V ukrajinské válce je zvykem používat jako štít kde co. Ukrajinská armáda používá jako štít vlastní města a civilisty. Rusové si udělali štít z jaderné elektrárny. Takže proč ho neudělat i z plynovodu? Aby byl účinný, musí být plynovod nenahraditelný. Pokud Ukrajinci tuto taktiku použijí, tak za útokem stojí oni nebo USA. Ledaže by se jí chystali použít Rusové…

    Motivaci má ale i německá vláda. I tam mají extrémní ceny plynu a demonstrace. Pro jejich vládu nemusela být udržitelná pozice “Mohli jste mít plyn za rozumné ceny, ale my jsme řekli NE.”

  4. Ruska federace vi,ze z plynem do Evropy bude utrum tak jako tak,takze do toho mohli jit taky at je zmatek hned.Muj nazor samozrejme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*