Otevřený dopis Pavlu Blažkovi
Sdílet článek:

Ministerstvu spravedlnosti

k rukám ministra spravedlnosti

JUDr. Pavla Blažka, Ph.D.

24.08. 2023

Pane ministře,

znovu vykonáváte funkci ministra spravedlnosti. Znovu se podílíte na úpadku české justice, která již dávno “našla svoje dno”, a která zároveň klesá ještě hlouběji.

Jste členem vlády, která zavedla a praktikovala v naší zemi apartheid, jste členem vlády, která pronásleduje oponenty, a která kriminalizuje za vyjádření názorů ty, kdož nejsou provládními přikyvovači.

Nerozumím v duchu zmíněných skutečností důvodům, pro které jste se stal terčem zjitřených emocí.

Bytová kauza v Brně, klábosení s panem Nejedlým a další skutečnosti nemohou přeci přebít to, co má vláda bezpráví páchajících gaunerů na svědomí. Nebo se snad mýlím?

Nemohu nevzpomenout, jaké skutečnosti vyšly najevo v kauze mezinárodní investiční arbitráže, tedy že Česká republika zneužívala v obchodním sporu vůči  protistraně policii a tajné služby.

Nelze nepřipomenout, že se česká justice nevypořádala dosud s komunistickou minulostí, a že tomu odpovídá její úroveň.

Také považuji za důležité poukázat na skutečnost, že se v české justici podle všeho rozdávají funkce bez výběrových řízení, viz. například funkce Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 ( domovské státní zastupitelství řeporyjského starosty ), což umocňuje již tolik prokorupční odér linoucí se celým státním aparátem.

Ať již jsou důvodem pro povyk různých novinářů a spolků Vaše vztahy k aktérům brněnské bytové kauzy nebo k panu Nejedlému, eventuálně k dalším podobným osobám, vězte, pane ministře, že Vám podobných osob je v české justici více, a určitě není správné vozit se pouze po Vás. Jistě to vnímáte stejně, že?

Na druhou stranu je smutnou skutečností právě Váš lví podíl na tom, co se v rámci Vámi vedeného rezortu děje ( například ve vězeňství ), a už proto by bylo záhodno, abyste si sbalil saky paky, a opustil funkci ministra spravedlnosti.

Je mi jasné, že dobrovolně opustit funkci ministra nechcete/z životních důvodů nemůžete, ale i tak zůstává otázkou, k čemu ( vyjma inkasování platu ) Vaše setrvání ve funkci bude.

Z okolností, za kterých jste byl nalezen při posezení s panem Nejedlým, z výčtu těch, kteří na Vás začínají plivat jedovaté slyny, a z doby, která stávající vládě neřádstva zbývá do konce funkčního období – to vše přičteno k politickým změnám u našich východních sousedů – lze vnímat podle mého názoru Vaše setrvání ve funkci pouze jako jakousi agónii s předvídatelným koncem.

Nad již výše uvedené konstatuji, že o Vás vypovídá mnoho, když jste členem vlády, která škodí českým občanům, která okradla české důchodce, a která posílá peníze českých daňových poplatníků na Ukrajinu a do Afriky, namísto toho, aby podpořila českou ekonomiku investicemi do infrastruktury, apod..

Pokuste se, prosím, zamyslet nad případným Vaším odchodem z funkce.

 

Jindřich Karel

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*