P.C.Roberts: Jak rozumět soudu s Trumpem
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

Prezident Trump se žádného porušení zákona nedopustil. A obvinění proti němu, vznesená zkorumpovanými demokratickými kandidáty, mají jediný účel: odstavit z volebního klání kandidáta, o kterém se ví, že má největší šanci příští prezidentské volby vyhrát. Kdyby totiž Demokraté Trumpa za vítězného kandidáta nepovažovali, nikdy by své zkorumpované ledví falešnými obviněními světu nepředvedli. Velká část z těchto obvinění je založena na výkladech či prosazování práva, jež až dosud nebyly u žádného jiného soudu projednávany, nezahrmeme-li ovšem do tohoto počtu Stalinovy očistné procesy z třicátých let minulého století.

Hned z počátku si uvědomme, že tři ze čtyř obvinění a z části i obvinění čtvrté jsou obvinění proti Trumpovi z doby, kdy vykonával svůj prezidentský úřad. A přidejme k tomu tvrzení Demokratů, že ptrezident Trump v tomto svém prezidentském období spáchal zločiny, které by mohly být náplní nikoli jen jednoho, ale hned čtyř samostatných soudů.

Zeptejte se sami sebe, jak je něco takového pravděpodobné. A vzpomeňte si přitom na válku ve Vietnamu, na Tonkinský záliv, na bombardování Kambodže a Laosu, na Manningovo odhalení amerických válečných zločinů atd, atd. Všechny tyto zločiny nikdy nevedly k obvinění odpovědných představitelů administrativy, ale obviněn byl Manning. A to za to, že na uvedené zločiny upozornil. Takže: ve washingtonské justici nejsou obviněni ti, kteří zločiny páchají, ale ti, kteří tyto zločiny odhalují.

Kauzu Trumpovu načněme falešným obviněním, že zadržoval některé z dokumentů národní bezpečnosti. Prezidenti a prezidentem jmenovaní úředníci mají povoleno skladovat kopie těchto dokumentů ve svých úřadovnách. Nu a mezi mnoha krabicemi těchto dokumentů zabalených pro potřebu Trumpa, bylo objeveno údajně též 31 dokumentů označených jako dokumenty tajné. No a na základě jejich nálezu se jakési nule na ministerstvu spravedlnosti, jménem Jack Smith, podařilo vytvořit 37 obvinění z těžkého zločinu proti Trumpovi. Ani jedno z těchto obvinění nemá oporu v zákoně a nikdo nikdy nebyl z tak zjevně falešných důvodů obviněn. Ale Demokraté vědí, že vlastní média i právnické fakulty a též vládnoucí třídu, které definují, co je ještě přijatelné a co už nikoliv, a jediné, o co jim jde, je zbavit se Trumpa. A tak každá lež, která pomůže odstranit hrozbu pro korupční panující establishment, je přípustná. 37 obvinění z těžkých zločinů neobsahuje sice žádný důkaz, že Trump věděl, co v krabicích je, za předpokladu, že tam původně vůbec něco bylo, a jde tedy o tvrzení proti tvrzení. Po zabavení krabic se do nich totiž dalo přece přibalit cokoliv. A proč by měl někdo věřit FBI poté, co z jejích kanceláří vzešlo tolik lží a skandálů? Nu a Jack Smith? Ten podal trestní oznámení nezaložené na ničem jiném, než na tvrzení Jacka Smitha, že on, a nikoli prezident Trump či federální soudce, ví, jaké dokumenty má prezident právo uchovávat. Nu a pokud jde o mravní integritu tohoto člověka, uvedu titulek dnešních ranních novin: „Tým speciálního právního zástupce Jacka Smitha se ve své kauze proti bývalému prezidentovi Trumpovi překvapivě přiznal, když v novém soudním podání potvrdil, že právnímu týmu prezidenta Trumpa nepředal veškeré důkazy, jak vyžaduje zákon, a nepravdivě tvrdil, že tak učinil“.

Jinými slovy: Jack Smith lže. Tak proč by mu měl v této kauze někdo věřit?

Pokud soudnímu jednání proti Trumpovi rozumím,jedním z obvinění vzneseným Jackem Smithem též je, že Trump porušil zákon tím, že nechal právníka bez bezpečnostní prověrky prohledat krabice s dokumenty, zda se v nich nenachází údajný „pašovaný materiál“.

Tolik tedy k obviněním Trumpa z porušení národní bezpečnosti, která všechna považuji za totálně nesmyslná.

Dalším falešným udáním Jacka Smitha je, že zpochybněním řádného průběu voleb a jejich označením za volby ukradené, se prezident Trump zapojil do spiknutí s cílem „narušit a zmařit sčítání hlasů“

Zamysleme se. Trump přece není obviněn z toho, že sčítání hlasů, čili volby narušil a zmařil, protože on ty volby prohrál a byl v úřadě vystřídán Bidenem, ale že sčítání hlasů zkritizoval. A víte, co to znamená? To znamená, že jestliže se kandidát postaví volebním nesrovnalostem – a kolik jich v těchto ukradených volbách bylo – je vinen ze spiknutí vedeného s cílem zvrátit výsledek voleb.

Údajné „povstání“ ze 6.ledna bylo dílem federálních agentů v hlavním městě, zatímco Trump a jeho příznivci byli více než míli vzdáleni, a to u Washingtonova památníku, kde Trump právě hovořil.

Takže jedině až do dřeně zkorumpované ministerstvo spravedlnosti (sic), dokázalo vytvořit povstání z policejního doprovodu několika neozbrojených lidí u Kapitolu. Existují jasné důkazy o tom, že federální agenti a policisté ve snaze vytvořit násilnou scénu vyprovokovali několik přítomných demonstrantů k neukázněným činům, které presstituky pohotově proměnily v „povstání“.

Trump je tedy obviněn z 37 trestných činů, což je převelice vysoké číslo, kterého bylo dosaženo tak, že se do něj zahrnuly i banality, které nikde jinde trestnými činy nejsou. Cílem tohoto počínání je vytvořit v mysli veřejnosti mínění, že Trump musí být čímsi vinen, protože tam, kde je tolik kouře, tam musí být i velký oheň. V americkém systému, v němž jsou média totálně zaujatá proti Trumpovi, je snadné vytvořit kouř – a Trumpova obvinění se výhradně jen z kouře též skládají. A to, že se takováto falešná obvinění mohou šířit, je důkazem, že v USA se zákony používají jako zbraň. Stejně jako dolar a stejně jako média.

Mnoho lidí nemá Trumpa rádo z osobních pohnutek, či proto, že je média dokázala proti Trumpovi indokrinovat. Avšak jakmile nevina nebo vina začne záviset na lidských emocích, je právní stát mrtvý. A to je přesně to, nač Trumpova obvinění ukazují.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*