Donald Trump: Nové obžaloby mé osoby … to je pronásledování jako v dobách německého nacismu
Sdílet článek:

ROMAN BEDNÁR

Donald Trump (77) nechal svůj mediální tým okamžitě zareagovat na nová obvinění proti němu:

Jak řekl pro média, tak jde jen o další pokus vlády Bidena zasáhnout do prezidentských voleb v roce 2024, což zcela připomíná akce v nacistickém Německu a jiných autoritářských režimech.

Obžaloba mu klade za vinu:

Spiknutí s cílem podvést Spojené státy, spiknutí s cílem zabránit certifikaci volebního vítězství prezidenta Joe Bidena 6. ledna 2021, maření a spiknutí s cílem porušit volební právo – to jsou nová obvinění vůči Donaldu Trumpovi.

Obžaloba ho uvádí jako jediného podezřelého, ale zmiňuje i šest blíže nespecifikovaných spolusprisahanců.

V případě prokázání viny mu hrozí celkem 55 let vězení.

Tento proces představuje druhé federální obvinění proti Republikánovi a celkově třetí trestní obvinění. Trump chce příští rok opět kandidovat v prezidentských volbách a všechna obvinění odmítá. On a statisíce jeho příznivců vnímají jakékoli právní kroky proti němu jako snahu jeho odpůrců zabránit mu v návratu do Bílého Domu.

Navzdory všem vyšetřováním je Trump v čele průzkumů.

V dubnu letošního roku musel Trump v New Yorku předat otisky prstů kvůli úplatkům pornohvězdy Stormy Daniels (44). Poté v červnu exprezident byl soud v Miami za údajné nezákonné uchovávání tajných spisů v jeho domicile Mar-a-Lago. A ve státě Georgia by mohl čelit dalšímu soudnímu procesu pro podezření z manipulace s hlasováním.

Všechna tato vyšetřování a obvinění však neměla požadovaný efekt, jak jej očekávali Demokraté:

Trump dobře ví, že stále více Američanů, a to nejen přívrženců Republikánů, ho považuje za politického martýra, pronásledovaného Bidenem a jeho vládou.

To rozšiřuje tábor jeho voličů a Trump skvěle využívá pokusů prosystémové justice dostat ho do vězení na svou předvolební kampaň na další funkční období amerického prezidenta, které již začalo.

Ve volebních průzkumech mezi Republikány má zatím velký náskok před druhým De Santisem.

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*