Pavel: Fico je zklamáním nejen pro mě, ale i pro mnoho Slováků
Sdílet článek:

HSP

Podle českého prezidenta Petra Pavla je slovenský premiér Robert Fico zklamáním pro něj i mnoho Slováků. Jak pokračoval, Ficův vztah k zahraničněpolitickým otázkám zkomplikoval vztahy Slovenska s Českem, ale nepřerušil je. Pavel to uvedl v pátečním rozhovoru pro Českou televizi (ČT) u příležitosti prvního roku ve funkci prezidenta, informuje TASR.

“Fico je zklamáním nejen pro mě, ale i pro mnoho Slováků,” řekl v rozhovoru Pavel a snažil se tak svými vyjádřeními zasahovat do slovenské politiky před volbami prezidenta český prezident. Zdůraznil však, že česko-slovenské vztahy se nezhoršily, ale došlo jen k přerušení konzultací na mezivládní úrovni. Vztahy ČR se Slovenskem jsou podle něj nadále nadstandardní.

“Budu vyvíjet maximální úsilí, aby úroveň vztahů na úrovni prezidentů zůstala zachována,” zdůraznil.

Se slovenskou vládou je podle něj třeba hledat shodu tam, kde se to nabízí. “Pokud (česká) vláda usoudí, že ta konzultační jednání by v tuto chvíli nepřinesla efekt, je třeba to respektovat,” zhodnotil.

Fico v reakci na počínání Fialovy vlády řekl: „Vážený pane premiére Fialo, česká vláda je na Slovensku vítána kdykoliv. Naše politické vztahy na Slovensku nebudeme zatěžovat rozdílnými pohledy na svět. Pohledy, které nemají nic společného se slovensko-českým soužitím.“ Více o vyjádřeních slovenského premiéra k rozhodnutí české vlády si můžete přečíst ZDE .

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

  1. Pro mne je zase zklamání český president který místo aby byl vlastenec podle své povahy opět zklamal je loutka cizích mocností ! je mě velice líto všech čechů kteří naskočili na manipulace co nesouvisí z českou státností a volili čackého generála – převlékače kabátů !

  2. Ty si zklamáním pro celou ČR, Pávku zalejnovaný, loutko vlastizrádná! Tahni na Ukrajinu ukázat co umíš jako vojcl a nešpiň nám náš Hrad! Dehonestuješ a degraduješ funkci prezidenta, překabátěný komunistický rozvědčíku. Jsi náš nepřítel jak tenkrát, tak dnes!

  3. Lidičky nevzrušujte se. Co by jste mohli čekat od zeleného mozku. My kteří nechodíme k volbám s tím že budu volit byť idiota hlavně že je simpatický, jsme zklamáni tím, že se takový idiot může stát hlavou státu. Ale nebude dlouho trvat a tato korouhvička bude opět, jak je jeho zvykem převlékat kabát.

  4. Pavel je zklamáním nejen pro mě (který jsem od něj nic dobrého nečekal), ale i pro mnoho jeho voličů.

  5. Exemplární prospěchář, převlékač kabátů s geny po obou rodičích a s manželkou stejného kalibru, etalón morálního hnusu vyčůraného “ukomunisty” nám hraje presidenta. Ó my se máme….

  6. To bezpáteřní bolševické hovado je zklamáním pro každého slušného člověka! Je neuvěřitelné, co je to za šmejda.

  7. “Hej, hostinský! Proč jste odstranil obraz (p)rezidenta Petra Pavla.” “Ále, ten sral i ty mouchy!” :-))) Takže tolik k tomu hradnímu maňáskovi USA…:-(

  8. Tak ono je zklamáním to,že od dob Slovenského štátu se historie opakuje,a zase zřejmě stejně.Strach je prevít,a s tïm různí dobyvatelé počítají.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*