LADISLAV JAKL
Alkohol je rasistický. Pro zpozdilce, kteří tomu nevěří, je tu pádný argument. Co vidí opilec? Vidí snad černé myšky? Správně! Vidí bílé! Chcete snad ještě pádnější argument pro zákaz alkoholu?
Možná si říkáte, že takové hloupé vtípky se snad raději ani nemají říkat nahlas, nebo se toho ještě někdo chytne. Protože evidentně nic není dost nepředstavitelné, aby se to nemohlo stát součástí progresivistické agendy. Příkladem může být třeba jedna z nejpokrokovějších vlád světa, ta velšká.
Co by mohlo být velštějšího, než procházka po parku s pejskem plemene welsh corgi cardigan (nebo pembroke), říkáte si. Jenže – bejvávalo. Vláda západobritské země Wales se totiž zavázala, že do roku 2030 bude zdejší společnost zcela nerasistickou. Na tom nemůže být nic špatného, říkáte si. K tomu postačí prověřit, zda zdejší právní řád, popřípadě pravidla veřejných institucí neobsahují nějaké relikty rasové segregace či diskriminace.
Jenže to by boj proti rasismu zůstal podle místní labouristické vlády napůl cesty. A tak se milá vláda obrátila na aktivistické iniciativy, aby jí poradily, jak bojovat proti rasismu co nejdůsledněji. A mezi odporučeními, které se následně ocitly ve zprávě velšké vlády, je zákaz venčení psů. Nebo také zákaz zahradničení.
Organizace typu Climate Cymru BAME, Green Soul nebo North Wales African Society jsou totiž názoru, že černoši se v přítomnosti psů necítí bezpečně. A že stejně chov psů je koníčkem bělochů. Stejně jako zahradničení na záhonech u domu, protože to je prý záliba starých bělošek. Jestli se vám takové požadavky zdají úplně pitomé, jen na sebe prozrazujete své skryté rasistické ledví. A kdoví, jestli taky nepijete alkohol. Pro jehož odbourávání má nadřazená bílá rasa lepší enzymové vybavení než rasy ostatní.
Takže pryč se zahrádkami a pejsky. Bude to stačit? Jsem si jist, že ne. Obracím se proto na vás, milí čtenáři, zda byste si nedali práci a neodhalili další na první pohled neškodné a nevinné formy zákeřného rasismu. Dobře se dívejte kolem sebe. Co třeba opalovací krémy? Kulmy a natáčky? Vidíte, najde se toho ještě dost. Své podněty můžete adresovat rovnou velšské vládě. Ta by je mohla zahrnout do své zprávy příští rok. A zpráva by pak mohla být publikována třeba prvního dubna.
Mimochodem, ono to globální oteplování je taky rasistické. Bílí obyvatelé mírného pásu se těší na teploučko, na vyšší úrody a na šťavnatější zeleň, zatímco snědí obyvatelé z oblastí položených blíže k rovníku se mohou upéci. Proto není divu, že mnohé z aktivistických organizací prosazují protirasistickou a protiuhíkovou agendu současně.
Takže jestli jste až dosud byli vlažní vůči klimatickým zvonům bijícím na poplach, pak jste nejen nepřátelé planety, ale také pěkní rasisti. A protože nechci být s vámi házen do jednoho pytle, navrhuji okamžitý zákaz tužek. Proč? Zanechávají na papíře uhlíkovou stopu.
Ladislav Jakl, IVK
Pobavil jsem se skvěle!
Jenže ona to bohužel žádná legrace není. V tom tady žijeme…
Co takhle vydat zýkaz padání sněhu? Je bílý.
Zcela fakticky: Zatímco v mírném pásu se otepluje o stupně, v tropech jsou to desetiny. Plyne to z nejrůznějších proxydat i z toho, že rovníkové krajiny byly bez problémů jak v době středověkého klimatického optima (bylo výrazně teplejší než současnost), tak i v předchozích klimatických optimech, kdy byly teploty ještě vyšší.
Problémem může být odlesněná krajina, nesmyslně postavená města (podle „zkušeností“ z mírného pásu). Současní architekti a urbanisté jsou prostě stejní hlupáci jako stavitelé renesančních a barokních zámků ve střední Evropě, které po vzoru jihu Evropy natáčeli tak, aby byly otevřené „chladivému severnímu větru“, a tím je učinili v zimě neobyvatelnými. Pokud tedy umírají lidé v tropických městech horkem, není to důsledek klimatu, ale blbosti architektů a urbanistů. Proto je také prakticky neobyvatelný „hypermoderní architektonický skvost“ město Brasilia.
A, MMCH, ty bílé myši se vyskytují v delíriu dost vzácně. Spíš to bývají drobné předměty, objevující se a mizející, případně lezoucí, různé hmyzoidná potvory i děsivé postavy. Doporučuji Vondráčkovu knihu „Fantastické a magické z hlediska moderní psychiatrie“, případně ještě bohatší materiál o alkoholických vizích se najde v knize téhož autora „Farmakologie duše“, která je ovšem dost raritní.
„černoši se v přítomnosti psů necítí bezpečně“
Já se necítím bezpečně v přítomnosti černochů (nebo taky cikánů).