Václav Klaus k pražské tragédii
Sdílet článek:
VÁCLAV KLAUS
Včera odpoledne jsem dopsal své vánoční zamyšlení s úmyslem jej zveřejnit až dnes. Hrůzný zločin, který se udál několik minut poté na pražské Filosofické fakultě, však změnil naši zemi a naplnil nás děsem a bolestí nad nečekanou, v naší zemi nikdy nevídanou tragédií. Nevídanou, ale mysleli jsme si, že k nám nepatřící.

Dnes proto není chvíle vánočního rozjímání. Dnes je čas smutku. Dnes je čas lítosti nad nevinnými obětmi. Dnes je čas soustrasti s nešťastnými pozůstalými, kteří přišli o své milované. I já se chci k těmto kondolencím připojit.

Zločin šíleného střelce, zločin bez motivu vybírající si náhodné oběti, podle mého názoru neodpovídá českému způsobu uvažování a našemu stylu chování. Vnímám jej jako tragické zbloudění patologické mysli mladého člověka neschopného porozumět dnešnímu zmatenému světu a sobě samému v něm a inspirujícího se zlověstnými vzory obdobných zločinů v zahraničí. Podobnou tragédii není možné předvídat a není možné jí účinně předcházet, pokud si chceme zachovat občanské svobody a alespoň trochu snesitelný způsob života. A vůbec není lehké se s takovouto situací vyrovnat, když nečekaně nastane.

Proto je třeba ocenit zásah policie, který vůbec nebyl snadný, jakož i poděkovat všem dalším složkám záchranného systému. I naše politická scéna dokázala v těžké chvíli přiměřeně zareagovat.

Nad letošními Vánocemi bude ležet smutný stín. Překonat jej a dnešní neradostnou atmosféru v naší zemi změnit bude pro všechny z nás velkým úkolem do nového roku.

 

VÁCLAV KLAUS

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. “Zločin šíleného střelce, zločin bez motivu vybírající si náhodné oběti, podle mého názoru neodpovídá českému způsobu uvažování a našemu stylu chování.” // Tady si dovolím pane Klausi odporovat, protože tato masová vražda není v naší historii první a určitě nebude poslední. Co je na ni “světového”, je počet obětí a způsob provedení. Zatím nejsou známy motivy masové vraha, ale v zemi, kde je možné vyvěšovat vak s mrtvolou Putina na budově Ministerstva vnitra s aktivistickým souhlasem Rakušana a valné části občanů, je možná i tato tragédie. Navíc je symbolická v tom, že se stala na půdě filozofické fakulty, která je jedním ze semenišť neomarxistické/progresivistické ideologie, která má nenávist ve své DNA 🙁 Stejně jako u starých marxistů, kteří vyhlásili třídní boj buržoazii, tak tito noví marxisté vyhlásili boj proti rozumu a normálnosti 🙁 Až čas ukáže, zda student této školy nebyl postižen tímto novodobým morem, který tak efektívně rozkládá Západ 🙁

  2. R.D.Je záhadou, jak někdo může bezohledný kapitalismus jehož počátek zařidil pan neomylný podle svèho vzoru Mr.Thačer nazývat neomarxismem je záhada.Ta to v GB likvidovala tak,ze propuštění havíři ze šachet se málem jezdili najíst do Ceskoslovenska.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*