Podvodné primárky v New Hampsire: Demokratičtí voliči přiznávají, že volili Haleyovou, aby vyřadili Trumpa
Sdílet článek:

SLOVANKA

Možná jste již zaznamenali i na mainstreamu, že tentokrát Trump porazil v primárkách v New Hampshire Nikki Haley, kandidátku US Deep state, která byla doslova nastrčena proto, aby přetáhla co nejvíc hlasů republikánů.

Nicméně drtivá většina amerických republikánských voličů – a to zejména ta část, která se již dávno odchýlila od korporátních médií – ví, že Haleyová má svojí politikou mnohem blíž k voličům demokratů než k těm, kteří volí republikány.

Jde o postavu velmi podporovanou mainstreamem (čehož si ostatně můžete všimnout i u našich médií hlavního proudu) a má tedy „vyzobat“ právě hlasy těch republikánských voličů, kteří ještě stále důvěřují mainstreamu.

New Hampshire je tradičně demokratický stát, takže právě zde by měla mít Haleyová největší šanci porazit Trumpa. Nicméně to se jí přesto nepovedlo – a to dokonce ani tehdy, kdy pro ni hlasovali voliči, kteří patří do „stáje“ demokratů a v podstatě ani v prezidentských volbách nikdy nehlasují pro republikány.

I s hlasy demokratů nakonec dopadl souboj posledních dvou kandidátů následovně:

Připomínám, že ve hře jsou již jen Haley a Trump, ostatní průběžně odstoupili, takže jejich hlasy se nepočítají.

Nikki Haley skončila druhá i přesto, že pro ni masivně hlasovali voliči demokratů.

Demokratičtí voliči v New Hampshire, kteří podporují Bidena, přiznali, že v úterý večer hlasovali v republikánských primárkách pro Nikki Haleyovou, aby sabotovali Trumpa.

Republikánské primárky v New Hampshire byly totiž otevřeny nejen republikánům, ale také nezávislým a demokratům.

Trump kritizoval pravidla primárek v New Hampshire:

„JE TO TAK SMĚŠNÉ, ŽE DEMOKRATÉ A NEZÁVISLÍ MOHOU HLASOVAT V REPUBLIKÁNSKÝCH PRIMÁRKÁCH, ZVLÁŠTĚ KDYŽ KŘIVÁK JOE BIDEN OPUSTIL NEW HAMPSHIRE. ALE ŘÍKÁ SE, ŽE SI VEDEME OPRAVDU DOBŘE!!“ Trump to napsal v úterý večer na Truth Social před konečným sčítáním hlasů.

Donald Trump vyhrál primárky v New Hampshire, i když demokraté dali své hlasy Nikki Haleyové.

CNN udělala rozhovor s demokratickým voličem, který v republikánských primárkách hlasoval pro Nikki Haleyovou a ve všeobecných volbách přejde k Joe Bidenovi.

Televize MSNBC vyzpovídala dalšího voliče do primárek, který volil Nikki Haleyovou, ale ve všeobecných volbách bude volit demokraty:

A podobných jako oni byla spousta. Ani to však Haleyové k výhře nepomohlo.

Příští primárky se konají 24. února v Jižní Karolině.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tak podvodné ty volby asi nebyly, když možnost volit pro demokraty byla v pravidlech, ale podivné, to jo. Něco jako korespondenční volby, progresivní pravidla pro koalice a další vylepšování demokracie. Teď bude na řadě možnost volit pro uprchlíky a děti. A nakonec zákaz volit pro dezoláty. To bude konečně vítězství demokracie.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*