Poloposlanec Farský – aneb sobectví
Sdílet článek:

Dne 10. ledna Jan Farský informoval, že Fulbrightova komise podpořila jeho projekt a získal osmiměsíční stipendium na univerzitě v Oregonu v USA, kam chce ještě v lednu odletět. Poslaneckého mandátu se ovšem nevzdá, i když jeho nástupkyně by byla rovněž z hnutí STAN a mohla by do sněmovny ihned nastoupit, ale na důležitá hlasování přiletí, jaksi na otočku do Prahy; a poslanecký plat bude poukazovat na bohulibé účely.
.
Stal se tak, jaksi, polovičním poslancem. Tím udělal,kvůli svým vlastním sobeckým kariéristickým zájmům, ze svých voličů jenom poloviční voliče – a k tomu neměl právo; tím své voliče podvedl a ponížil.
.
Přitom – aby zůstal poctivě jednajícím člověkem, kterým takto být přestal, stačila by maličkost: aby už před volbami oznámil voličům, že se uchází nejen o jejich důvěru jako poslanec, ale i o důvěru Fulbrightovy komise a osmiměsíční stáž v USA.
.
Právě to ovšem Jan Farský neučinil, jsa si dobře vědom, že takovým oznámením by ve volbách poškodil nejen své vlastní šance na zvolení, ale i celý STAN, za který kandidoval.
.
Špatné světlo na STAN vrhá Farského skandál (a skutečně je to skandál, ne drobná lapálie) i nyní. Předseda Vít Rakušan o Farského plánech věděl – a ani on se neobtěžoval voliče o nich informovat. Podvodu na voličích se tedy zúčastnil i on. (Dnes žvaní cosi o tom, že Farského rozhodnutí „rozhodně šťastné není”.)
.
A byl to i (další) podvod STAN na pirátech – protože svého partnera v koalici stanaři jakbysmet neinformovali.
.
Odůvodnění, která v posledních dnech před odletem do Ameriky z poslance Farského padala, nemá cenu ani citovat, ani příliš komentovat; prostě: černé je bílé a lhát je to nejpřirozenější na světě – podvodem na voličích není, že místo práce, do které ho lidé zvolili, jede dělat kariéru někde jinde, podvodem by prý naopak bylo, kdyby odstoupil; koaliční smlouvu s piráty, která jasně stanoví, že poslanec za koalici PIRSTAN má vykonávat sněmovní mandát na sto procent a ne spolu s jiným byznysem, prý neporušil – i když jasně porušil. A tak dále a tak podobně.
.
Občas – a co občas, často člověk slyší vyjádření jako „Všichni politici jsou stejní, jeden jako druhý, nemá ani smysl vůbec chodit k volbám…“ Vždycky se na to chytnu a začnu vysvětlovat, že mezi politiky jsou rozdíly a má smysl rozlišovat mezi nimi a hledat ty lepší a odpovědnější.
.
Podobná šokující zklamání, jaká všem, kdo si ho vážili, připravil připravil například poslanec, nyní jen poloposlanec Jan Farský, ovšem podobným negativistickým postojům silně nahrávají.
.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*