Pomlouvej směle, ono něco uvízne
Sdílet článek:

ZUZANA MAJEROVÁ

Projev na celostátní konferenci SPD.

„Vážený pane předsedo, vážení delegáti, milé dámy a pánové!

Vezmu to hezky zpříma, protože času je málo. Málo času na projevy, ale především málo času na to, abychom se nekompromisně postavili politické garnituře vyšinutých gaučových válečníků, kteří klidně naši zemi zavlečou do válečného konfliktu.

Ostatně první průzkumné balonky, že bychom i my měli poslat na Ukrajinu naše vojáky, už vypustili. Děsí mě to nejen jako političku a bývalou učitelku, ale především jako matku dvou synů, kterých by se rozpoutání mnohem většího válečného běsnění bytostně dotýkalo.

Nic si nenalhávejme, nezavírejme oči před realitou, ale čeká nás neúprosný souboj. Je to doslova – buď my, nebo oni! Naši protivníci se nezastaví se před ničím. Už se to děje. Hrají totiž vabank. Ale začněme odjinud.

Vzpomínáte si na aféru, možná přesněji na denunciační kampaň, jež proslula pod novinářským označením Russiagate?

Po celou dobu čtyřletého mandátu amerického prezidenta Donalda Trumpa jej političtí protivníci a média atakovali, že se prezidentem stal za pomoci Ruska. Byla to naprosto zničující kampaň, která Trumpa poškozovala, svazovala mu ruce a nedovolovala mu konat, jak by opravdu chtěl. A co se zjistilo na samém konci jeho mandátu? Všechna ta obvinění byla vymyšlená, podstrčená, vyfabrikovaná tajnými službami. Tady to ale nekončí.

Blíží se evropské volby a příklady evidentně táhnou. A když na vás nic nemají, tak si to prostě vymyslí. A tak i my si tu aktuálně prožíváme jakousi českou variantu Russiagate. Předseda vlády Petr Fiala přišel s bombastickým prohlášením, že Bezpečnostní informační služba prý u nás odhalila centrálu ruské propagandy, jež prý má ovlivnit nadcházející evropské volby. A už to jede! Vím, o čem mluvím. Stačí, že jste někomu dali rozhovor. Ne v ruštině, v angličtině! A už vás média hlavního proudu nemilosrdně cupují coby Putinova agenta a fabrikují obvinění, že jste placení Ruskem.

To vše za situace, kdy vlivové zahraniční skupiny a nadace, kupříkladu ta Sorošova, zde financují desítky nejrůznější politických neziskovek, jež za darované stamiliony hájí cizí zájmy, zatímco my, a teď mám na mysli kupříkladu Trikoloru, působíme ve velmi skromných podmínkách, což docela dobře ilustruje fakt, že z krásných prostor na Malostranském náměstí poblíž poslanecké sněmovny jsme se z důvodu úspor přestěhovali do Vysočan, blahé paměti dělnické čtvrti.

Ale zpátky k meritu věci. Heslo „pomlouvej směle, ono něco uvízne“, stále platí a bohužel to i funguje, protože hlupáků s vymytými mozky tu stále žije dostatek. Následkem jsou sprosté maily plné vulgarit, výhružky, sem tam nějaká ta šibenice, kopání do auta a ataky na vaše děti. A znovu opakuji, vím, o čem mluvím. Takhle my si tu za vlády Fialovy pětikoalice žijeme.

Pokusím se to zobecnit. Máme totiž co do činění se svérázným druhem lidí. Mají sice plná ústa demokracie, ale demokracii uznávají pouze, když je po jejich, respektive pouze tehdy, když právě oni – a jen a jen oni – vyhrávají.

Ale kdyby jen to. Zároveň žijí v přesvědčení, že jsou něco víc než my ostatní. Však je také lidová tvořivost překřtila na „lepšolidi“. Zároveň ale platí, že u žádné jiné skupiny občanů není tak propastný rozdíl mezi tím, jak vysoké mínění oni sami o sobě mají, a tím, jací ve skutečnosti opravdu jsou. A jací jsou?

Falešní, netolerantní, pokrytečtí, nenávistní, zákeřní.

Ale abych zamířila k pointě svého vystoupení. Čeká nás těžký boj. Šílená politická garnitura, která je u moci, která nyní ovládá prakticky všechny rozhodující orgány a která tu potichu oprášila nejrůznější totalitní praktiky, udělá všechno možné i nemožné, aby se u moci udržela. Zoufalí lidé totiž dělají zoufalé věci. A mají k tomu na své straně navíc téměř všechna média hlavního proudu.

Takže co s tím? Máme snad složit ruce do klína, rezignovat a podvolit se?

V žádném případě! Bratrské Slovensko nám nyní podvakrát, nejprve v parlamentních a teď i v prezidentských volbách, předvedlo, že to jde. Nebude to lehké, nic snadného nás nečeká, ale společně tyhle lokaje cizích mocenských zájmů porazit dokážeme.

Kvůli našim předkům, kteří nám naši zemi přenechali, kvůli našim dětem, kterým ji jednou předáme, i kvůli nám samým, protože žijeme právě tady a teď a život máme jen jeden. Historická pravda je na naší straně.

Jsme rádi, a teď hovořím za Trikoloru, že svět nahlížíme stejnýma očima jako Vy. Jsme rádi, že v tomto boji stojíme spolu s Vámi bok po boku. Jsme rádi, že se na sebe můžeme navzájem spolehnout.

Společně to dáme! Děkuju vám, že jste mě vyslechli.”

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*