Poslední bitva Talibanu
Sdílet článek:

Hned úvodem bych se zeptal, jak to cítíte. Jaký to je ocitnout se mezi těmi poraženými. Nerad bych, aby to zaniklo, když se bude oslavovat šikovnost a odhodlání pilotů dopravních letadel, co narychlo vyvezli z Afghánistánu naše lidi a jejich spolupracovníky, neb útěk, byť úspěšný, je pořád útěk.

Jsme členy EU, která je nekonkurenceschopná. To není nic nového a narážíme na to denně třeba při nákupech v obchodech, kde je už skoro všechno Made in China. Nedávno jsem objevil v Číně vyrobené zahradní kolečko. Doteď mi dělá problém pochopit, jak se může vyplatit dovážet z Číny něco takového jako zahradní kolečko.

Také jsme členy NATO, které prosralo misi v Afghánistánu a nyní se snaží pozitivním P.R. „záchranné operace“ maskovat to, že prchají z bojiště.

Ovšem netřeba se bát, protože naši západní spojenci a odvěká garance klidu a míru ve střední Evropě, Německo, vyvíjí nový tank, který Taliban nekompromisně zažene. Jmenuje se Puma a názvem tak navazuje na starší úspěšná pásová vozidla pojmenovaná podle velkých kočkovitých šelem, jako například Tiger nebo Panther. Ale jak uvidíme dále, tahle číča jde podstatně dále.

Tank je totiž vyroben tak, aby vyhověl předpisům na ochranu zdraví posádky i ochrany přírody.

Hlavní výhodou tanků Puma je, že vnitřní prostor tanku je navržen tak, aby nebyly překrqačovány limity zplodin. To je proto, aby nedocházelo k poškození plodu u tankistek ve vyšším stupni těhotenství. Zejména povýstřelové zplodiny obsahující oxid uhelnatý se ukázaly v tomto směru problematické, nicméně výrobce Kraus Maffei se s požadavkem, který formuloval výzbrojní úřad v Koblenzi vypořádal pouze za několik miliónů euro. Těhotné tankistky, eventuálně transgender těhotní tankisté tak mohou bez obav vyrazit do bitvy, aniž by malému tankistovi v jejich děloze hrozilo nějaké nebezpečí.

V moderním tanku nesmějí chybět obrazovky. To dá rozum. Jenže pro pracoviště s obrazovkou platí pracovněprávní předpisy upravující provedení takových obrazovek, jejích umístění a provedení. Jako první se monochromatické obrazovky musely vyměnit za barevné. Dále se muselo upravit jejich umístění a okolí, aby byly dodrženy předpisy pro bezpečnost práce.

Výrobce pohonné jednotky musel také zapracovat na emisích. Dosavadní vnímání tanku jako brachiálního smrtícího stroje se změnilo. Moderní tank je smrtící jen ve směru natočení hlavně, ve všech ostatních páchá dobro a zatímco před ním padají stromy, za ním kvetou květiny.

Víte proč Taliban nikdy nenapadne Evropu těmi svými pickupy s kulometem na korbě? Protože je to zakázané. Pickup s kulometem na korbě nelze v Evropě legálně provozovat, protože neprojde STK. Taková ztráta bojeschopnosti novým německým tankům nehrozí, protože výrobce tanku Puma musel nad rámec armádních požadavků splnit celkem 117 různých požadavků plynoucích z vyhlášek, nařízení, DIN norem a doporučení oborových orgánů. Compliance orgány Talibanu mají definitivě co dohánět.

Jako určitý problém se může jevit, že se do nového německého tanku se nevejdou vojáci. S přerostlými armádními Übermenschi je definitivně Schluß, protože do zadní přepravní části nového tanku se vejde 6 vojáků s maximální tělesnou výškou 1,84 metru. Jak naložit s pancéřovými granátníky Bundeswehru, kteří jsou již ve službě, vycvičení, připaveni bránit Vaterland a současně přesahují tuto hranici, se mi nepodařilo zjistit. Zmenšení vnitřních prostorů tanku bylo nezbytné, aby se vešel do dalšího evropského potratu, totiž transportního letounu Airbus A-400.

Některé detaily se do nového zbrojního systému implementovat nepodařilo. Například solární pohon podle představ šéfa NATO soudruha Stoltenberga. Neomarxista Stoltenberg je očarován tímto konceptem, protože zásobování fosilními palivy bylo prý odjakživa pro armádní operace kritické. Je velkou taktickou nevýhodou Talibanu, že nedokáže provádět svoje operace uhlíkově neutrálním způsobem, protože ho síly NATO jednoho krásného a hlavně slunečného dne nemilosrdně a hlavně bezemisně rozdrtí..

Jak vidno, Talibanu netřeba se obávat. Talibové si navalí plné hábity, až na ně vyrazí LGBT+ nebinární výsadková komanda složená z těch nejtvrdších militarizovaných buzen, kterým budou krýt zadky těhotenské tankové brigády, to vše za masivní letecké podpory solárních bitevníků a šlapacích vrtulníků. Takový karbonneutrální genderově vyvážený duhový protiútok nemůže Taliban ustát.

 

D-FENS

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Pecka! Jim fakt budou stačit ty čepice aby nás umlátili. Chtělo by to pořídit aspoň manuálně ovládaný granátomet do každé domácnosti.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*