Přichází souboj o charakter a duši našeho národa
Sdílet článek:

PZ/JINDŘICH RAJCHL

Advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl zkritizoval ve svém pravidelném vysílání vládní kabinet za názory směrem k přijmutí eura a poukázal na postoj ministra vnitra Víta Rakušana. A znovu vyzval lidi k účasti na demonstraci Česko proti vládě.

„Viděl jsem rozhovor Víta Rakušana, kde tvrdil, že sice dojde k přechodnému zdražení, ale že následně dochází k dorovnání mezd do té cenové úrovně. Ten člověk nepokrytě lže lidem do očí. To je prostě nesmysl,“ řekl Rajchl a mistrovi vnitra doporučil, ať se podívá na Slovensko či do Chorvatska, kde dle Rajchla skokově zdražily po přijmutí eura ceny, ale mzdy se stejně jako cenová hladina nezvýšily.

„On vám nepokrytě lže a jen plní notičky z Bruselu. Nic jiného v tom není,“ doplnil Rajchl směrem k Rakušanovi a varoval před tím, že by v případě plnění Maastrichtských kritérií Českem mohlo dojít k tomu, že by naši čelní představitelé rozhodli o euru bez konání jakéhokoli referenda.

„Přijímat euro je jako vstupovat do KSČ v říjnu 1989. Navíc tím přistupujeme ke všem dluhům Evropské unie, které jsou ještě daleko vyšší, než máme v současné době my,“ uvedl Rajchl s tím, že euro je podle něj odsouzeno ke krachu.

Plánovaná demonstrace, svolaná stranou PRO na 16. září na Václavském náměstí v Praze, kde má vedle Rajchla vystoupit též senátorka Jana Zwyrtek Hamplová a šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek, požadující demisi vlády premiéra Petra Fialy (ODS), se zaměří i na další cíle. „Tohle už není jen o tom, že se snažíme docílit demise vlády Petra Fialy. Tohle je souboj o charakter České republiky. O duši našeho národa,“ řekl dále Rajchl.

Následně vše více specifikoval: „Prostě odmítám, abych mlčel k tomu, že nás tady řídí ukrajinská ambasáda a říká nám, kdo tady smí vystupovat, a kdo tady nesmí vystupovat. Odmítám přihlížet tomu, že tady Rakušan s Pekarovou chystají přijetí eura a zničení české svrchovanosti a suverenity. Odmítám přihlížet tomu, že oni sem přivádějí migranty zprava, zleva a je jim úplně jedno, co na to říkají občané České republiky.“

Rajchl Rakušanovi dále vytkl, že od něj neslyšel to, jaká preventivní opatření chystá, aby snížil riziko sexuálních útoků, které byly značně medializované v uplynulých dnech, a také se obořil vůči jeho výrokům týkajícím se ministrova pojetí kolektivní viny.

„Pokud se zločinu dopustí člověk, je potrestán člověk. Pokud se zločinu dopustí stát, je potrestán stát. Včetně svých občanů, jinak to nejde,“ uvedl Rakušan na sociální síti X.

Dle Rajchla je toto Rakušanem nastíněné trestání státu včetně jeho občanů jasná „definice kolektivní viny“. „Obstálo by to jako definice nacismu. Tak to je. Odsuzujete jiný národ. Kdybychom odsuzovali všechny Němce po druhé světové válce, tak kde bychom dneska byli. Nemáte morální kredit k tomu, abyste dál vykonával funkci ministra vnitra,“ vzkázal na to Rakušanovi.

Lidé by dle něj aktuálně neměli mlčet. „Jinak nám budou vládnout cizáci prostřednictvím těch loutek, které sedí ve Strakově akademii a dopouštějí se jednoho ohavného činu za druhým,“ zaznělo od předsedy PRO. Zmínil též, že by chtěl pomoci tomu, aby se zde uskutečnil náhradní koncert ruské operní pěvkyně Anny Netrebko, jejíž plánovaný koncert v pražském Obecním domě zrušili jeho organizátoři „s přihlédnutím k negativnímu postoji pražské politické reprezentace a k emocionálně zjitřené atmosféře“.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*