Primárky v domovském státě Haleyové vyhrál s velkým náskokem Trump
Sdílet článek:

SLOVANKA

Včerejší primárky byly jedny z těch, o kterých se říkalo, že je má Haleyová šanci vyhrát, neboť šlo o její domovský stát. Všechny průzkumy nakonec tvrdily, že nejspíš prohraje, ale jen velmi těsně. To se nakonec nestalo, neboť Trump měl před Haleyovou byl velký náskok. Ovšem ani po prohře ve svém domovském státě nechce válečná štváčka Haleyová z kandidatury odstoupit.

Připomínám, že v republikánském klání již zůstávají pouze tito dva politici, přičemž Trump zatím dosavadní primárky vyhrál a podle posledních výsledků se zdá, že tomu tak bude i nadále.

Haleyová je součástí tzv. RINOS, což jsou Deep State republikáni, jejichž politika má velmi blízko k té Bidenově. Ve státech, které to umožňují, pro ni dokonce v primárkách hlasují voliči demokratů, pro které je přijatelnější než Trump.

Opět připomínám, že republikáni v USA se dělí na RINOS a MAGA (protitrumpovští a protrumpovští), což jen ukazuje, že americký volební systém, který uznává jen demokraty nebo republikány, je špatný.

Pokud se uvnitř některé z těchto dvou stran vytvoří frakce, tak se neodštěpí a nevytvoří vlastní stranu, jako je to běžné třeba ve většině evropských zemí, ale zůstává uvnitř, což působí i vnitřní rozkol.

Republikánské primárky v Jižní Karolíně odstartovaly v sobotu s 50 delegáty.

Exprezident Trump rozdrtil Nikki Haleyovou v jejím domovském státě v prezidentských primárkách v Jižní Karolíně.

NBC předpovídala Trumpa jako vítěze s 59 % hlasů oproti 40 % Haleyové.

Výsledek byl ovšem velmi daleko od uvedeného odhadu: Trump – 75% a Haleyová – 25%.

„Právě jsem byl informován, že jsme dostali dvojnásobný počet hlasů, než jaký jsme kdy obdrželi ve velkém státě Jižní Karolína,“ řekl Trump v sobotu.

Poslední primárky jasně ukázaly, že Haleyová nemá šanci, pokud prohrála i svůj vlastní stát, ve kterém byla po jistou dobu guvernérkou. Přesto však zůstává i nadále v klání proti Trumpovi a – na rozdíl od ostatních soupeřů – nehodlá odstoupit.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Myslím, že je jedno kdo volby v USA vyhraje, protože Trump i Biden pojedou ve vyjetých kolejích amerického vojensko průmyslového komplexu.USA už z podstaty budou chtít do všeho strkat nos, do všeho mluvit a hlavně ovládat celý svět. Tady pomůže jen jediné, odpojit se od dolaru a pak pomalu a jistě to půjde s Amerikou do hajzlu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*