Připravte se na život bez auta. EU rozhodla, že nebude pro každého
Sdílet článek:
Ačkoliv se to v dnešní době, kdy by se měly řešit zcela jiné problémy, zdá být naprosto neuvěřitelné, nakonec se to přeci jen stalo. Evropský parlament schválil návrh Evropské komise, aby se v roce 2035 přestala prodávat auta se spalovacím motorem. K dispozici už tak budou zřejmě pouze elektroauta, pokud se neprosadí nějaký jiný pohon.

Auto bude mnohem dražší

Může se to zdát být stále ještě poměrně daleko, ale vězte, že už dnes automobily masivně od modelů se spalovacími motory upouští. Jejich nabídka tak už v příštích několika letech nebude ani zdaleka tak pestrá jako je dnes. Je také možné, že budou významněji zdražovat, protože s klesající produkcí se prodraží i jejich výroba.

Rozhodnutí teoreticky znamená pouze to, že lidé si budou muset kupovat vozidla s pohonem, který je považován za ekologický, to znamená auta na elektřinu.

Ve skutečnosti to ale tak jednoduché vůbec není. V první řadě jsou tato auta mnohem dražší. V lepším případě si tak člověk, který si chtěl koupit větší vůz, bude muset koupit auto o kategorii nebo dvě níže, tedy podstatně menší a méně kvalitní.

Ovšem lidé, kteří už tak cílili na nízké kategorie vozů, už nebudou mít kam níže jít, a tak jednoduše zjistí, že na auto nemají peníze. Někteří odborníci sice tvrdí, že elektrické vozy budou zlevňovat, ale dosud se tak neděje.

Opravdu ekologické?

¨Je sice pravdou, že masová produkce ceny o něco srazí. Problém je ale v tom, že spolu s tím stoupne poptávka po vzácných materiálech, které jsou potřebné pro výrobu bateriových článků. Mimochodem, jejich těžba je také velmi neekologická, “výhodou” je ale to, že v drtivé části probíhá jinde než v Evropě. Zároveň to ale znamená další závislost na zemích, které nejsou úplně stabilní. Co to může způsobit, to vidíme v přímém přenosu už dnes.

Přestává platit také argument, že jízda na elektřinu je levnější. Tento zdroj energie totiž v poslední době dramaticky zdražuje a nečeká se, že bude levnější. Naopak, až se do sítě budou připojovat masivně i elektrická auta, půjde cena ještě výše. Navíc je otázkou, nakolik se elektřinu bude dařit získávat ze skutečně ekologických zdrojů a nakolik se problém přesune pouze jinam. Jak se říká, elektrické auto má výfuk v uhelné elektrárně. Ty dnes elektřinu vyrábějí ostošest.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Upřímně řečeno, ze současné nabídky forsírovaných sekaček na trávu, nacpaných elektronickými kurvítky (a bude hůř) mne stejně žádné nové auto neláká. Jezdím klasikou, dnes již ve veteránském věku (ač stále na bílých značkách) a jsem spokojen. No a tak si koupím ještě do zásoby jednoho youngtimer veterána a nějak to, ve svých šedesáti a kusu, do smrti dožiju. A mladí kreténi, co volí tuto budoucnost, ať si pak jezdí třeba na želvách, mně už to bude jedno.

  2. Netuším, co se vám nelíbí? Proti přecpání silnic auty se zvedá nevole už teď. Aktuálně ještě před zdražením bylo cestování na delší vzdálenosti vlakem a na ty kratší autobusem daleko levnější než jízda osobním autem. Rád se s každým pobavím na téma drahých elektroaut, ale k čemu potřebujete auto s komfortem? Na dojíždění 10km do práce? Mrkněte třeba sem, nestačilo by na podobný účel třeba tohle? https://www.elblesk.cz/ Stojí míň než Fóbie a ten nákup vám odveze taky. I když, není lepší si potraviny kupovat v místě bydliště?

  3. před 100 lety se začali svobodně vyrábět auta,ano byla to chyba,protože kůň je kůň,takový je ,ale svět-chtěli jsme poznat dobro a špatno,takže děláme věci bez rozmyslu-ne,že by byla mechanizace špatná-ale musí se přemýšlet,dnes když už se dokáže udělat spalovací motor-který vypouští nezávadné plyny -dokonce naopak,tak samozvaní,zbohatlí přiblblíci-kteří došli ve své debilitě k tomu ,že jsou Bůh,tak začali měnit svět,kterej je závislej na energiích,dopravě,mění ho k novému světu-systému-“ekologickému” a to i za cenu výroby neokologických sraček a vyvraždění větší části lidstva,tak tohle vede svět,tisknou prachy,dělají revoluce a války po celém světě-je to satanova synagoga,lidi co nepřijali Syna a pohrdli Otcem-takže to nejsou ti ortodoxní-protože s těmi má Bůh plán a v pravý čas je probudí .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*