Proč byste měli mít chytré hodinky?
Sdílet článek:

Některými technologickými guru propagované jako „další velká věc“, jinými vysmívané jako nadbytečné a čistě vyhozené peníze: chytré hodinky. Malé minipočítače na zápěstí jsou tu už nějakou dobu a na začátku své geneze byly spíše zesměšňovány. Navzdory tomu, že chytré hodinky vzbuzují i ​​dnes tolik rozdílné názory, v současnosti se prosadily na masovém trhu.

Komu se ale chytré hodinky vyplatí? Ospravedlňuje přidaná hodnota dosažená chytrými hodinkami často vysokou cenu? Trochu intenzivněji jsme se zabývali výhodami a nevýhodami chytrých hodinek. Tento příspěvek tedy může sloužit jako praktická pomůcka při rozhodování před případnou koupí.

Chytré hodinky – co umí?

Více pohodlí

Z objektivního pohledu chytré hodinky nenabízejí téměř žádné technické inovace, které nelze nalézt na moderních mobilních telefonech. Proč tedy chytré hodinky? Jednoduše: protože jejich skutečná síla spočívá v tom, že náš moderní, digitálně propojený každodenní život je mnohem jednodušší a pohodlnější. A není to to, po čem všichni toužíme? Hodinky Huawei jsou velmi pohodlné a snadno se nosí po celý den.

Například u chytrých hodinek stačí letmý pohled na zápěstí v situacích, kdy jste dříve museli vytáhnout smartphone z kapsy a odemknout displej mobilního telefonu. Už vidíte, kdo vám právě napsal zprávu nebo e-mail, kdo právě přijal příchozí hovor, kdy je dort hotový v troubě nebo jaký je další termín. To šetří čas a námahu a naučíte se rychle na cestách – například v přeplněném vagónu nebo za jízdy – ocenit, jak pohodlné je nemuset vytahovat smartphone pokaždé, když zavibrujete.

Chytré hodinky mohou být velkou výhodou i v sociálních situacích – je jedno, zda jsou od Huawei nebo jiné značky. Huawei band 6 cena je skvělou volbou, pokud hledáte dobrou kvalitu. Přerušit konverzaci každé dvě minuty při schůzce nebo při kávě s přáteli a zírat na svůj smartphone je totiž více než neslušné. Pokud byste se chtěli dozvědět více o etiketě mobilního telefonu, pomůže vám odkazovaný článek. Letmý pohled na chytré hodinky nikomu nevadí.

Chytré hodinky jako fitness tracker

Pozor fitness a sportovní nadšenci! Chytré hodinky jsou perfektním společníkem pro sportovní aktivity: ať už jde o krokoměr, monitor srdečního tepu nebo nástroje pro sledování a optimalizaci sportovního výkonu – většina chytrých hodinek má na palubě celou řadu fitness nástrojů. Hodinky se při běhání nosí mnohem pohodlněji než objemný smartphone. A v kanceláři stačí letmý pohled na chytré hodinky, abyste zjistili, kolik kroků ještě chybí, než dosáhnete denního plánu cvičení, který jste si stanovili. Otázkou není, zda se jedná o chytré hodinky nebo fitness tracker, ale spíše Které fitness aplikace jsou nejlepší?

Navigace je dětská hračka

Navigace pomocí smartphonu je jednou z nejpraktičtějších a nejoblíbenějších aplikací ze všech. V ruchu cizího města nebo na jiném neznámém místě to ale může být dost nepříjemné. S upřeným pohledem na smartphone není neobvyklé, že narazíte do protijedoucího kolemjdoucího nebo dokonce přehlédnete červený semafor.

Co je to za nápad mít volné ruce, nechat panorámu města působit své kouzlo a přesto s jistotou navigovat na požadované místo? To je další velká síla chytrých hodinek. S navigační aplikací na chytrých hodinkách se v případě potřeby stačí rychle podívat na zápěstí a víte, kam jít v tom pravém slova smyslu.

Poslouchejte hudbu pohodlněji

Od vynálezu walkmana se stal poslech hudby v pohybu nepostradatelný. Ať už na každodenní cestě do kanceláře nebo při běhání v parku – své oblíbené písničky budete mít vždy s sebou. Nepraktické se to stává pouze tehdy, když chcete otevřít určitý seznam skladeb, přeskočit skladbu nebo pozastavit přehrávání. Protože pak musí hudební fanoušek pokaždé vytáhnout smartphone. S chytrými hodinkami získáte mnohem pohodlnější přehrávání hudby, protože je lze kompletně ovládat pomocí šikovných hodinek.

Sdílet článek: