Proč zemřela Agnieszka a proč novinky zase lžou?
Sdílet článek:

Česká média a sociální sítě mají téma. Hned ve dvou nejčtenějších českých médiích (novinky a idnes) je hlavní zprávou úmrtí sedmatřicetileté Polky Angnieszky kvůli přísným pravidlům o umělém ukončení těhotenství v Polsku.

Novinky píší: „Žena čekala dvojčata, přišly ale komplikace a jeden plod zemřel. Lékaři v nemocnici v Čenstochové ale odmítli odebrat mrtvý plod, protože zákon v Polsku tento výkon zakazuje. Čekalo se tedy, až ustanou životní funkce také u druhého plodu… příbuzní uvedli, že lékaři odmítli provést zákrok, kterým by mrtvý plod z těla vyjmuli, protože by se jednalo o potrat a ten je v Polsku přísně zakázán.“ A jak to bylo ve skutečnosti?

V nejvíce protivládním polském deníku, v Gazetě Wyborcze, to je zastrčená zpráva v regionech. Píše se v ní, že začalo vyšetřování a že to vyšetřuje komise, která se zabývá chybami lékařů. Vůbec nevědí, proč žena zemřela, ale spíše předpokládají, že to nebylo kvůli špatné manipulaci s plody. Zemřela totiž až tři týdny po lékařsky provedeném potratu obou plodů. Selhaly ji plíce a měla covid, kterým se nakazila v nemocnici. I Strajk Kobiet (stávkové hnutí žen) se zatím zdrželo protestních akcí s tím, že kauza je nejasná a není zřejmé do jaké míry úmrtí souviselo s předchozím potratem.

Wysokie Obcasy, ženský magazín Gazety Wyborczy, který je známý svou hlasitou podporou potratů (Ženou roku zde byla například jmenována zpěvačka, která podstoupila interrupci, protože se jí nechtělo stěhovat) uveřejnily článek „Kauza Agnieszky z Čenstochové je komplikovanější, než se nám zdá.“ Hovoří zde několik lékařů, kteří potvrzují, že v prvním trimestru je v případě úmrtí jednoho plodu poměrně velká šance, že druhý plod přežije, a že není nutné dělat nic. Rozhodně není pravda, co píšou Novinky, že lékaři mrtvý plod vyjmout nesměli. Polské zákony jim to dovolují. Jen se v takovém případě často volí vyčkávací taktika. I u nás.

Stále však není jasné, co bylo příčinou úmrtí Agnieszky, protože zemřela tři týdny poté, co jí byly provedeny oba potraty. V době smrti v sobě už skoro měsíc žádné dítě neměla. Zemřela-li v důsledku potratu, pak v důsledku špatného dočištění po něm. Což opět nemá nic společného se zákonem o potratech, ale s čistým lajdáctvím lékařů, které se opět (bohužel) někdy děje i u nás.

Česká média však pokračují ve své lživé a pomlouvačné kampani proti Polsku. Už samotný fakt, že zpráva o úmrtí v Polsku je ve dvou nejčtenějších českých médiích zprávou hlavní, svědčí o průhledné motivaci. Mezitím v polských médiích zpráva o smrti Agnieszky zmizela kamsi do regionů, protože je jasné, že jde o mnohem komplikovanější případ a prvotní výlevy emocionálně zjitřené rodiny nemusí odpovídat realitě vůbec. Ale co čekat od Novinky.cz, kde se dočteme třeba to, že polské studentky nesmějí nosit minisukně, že Poláci vítají tornádo na Moravě, a homosexuálové nesmějí do parků a kaváren.

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*