Progresivní část západní Evropy už úplně zešílela
Sdílet článek:

JAROSLAV ČERVENKA

Portugalsko a Španělsko, dvě země EU, které dávají nejjasněji najevo odpor k Izraeli a kálí do vlastního hnízda velmi intenzivně.

OSN, zcela neschopná odsoudit terorismus Hamásu. Zablokovaná organizace, která postupně padá do role Spojených národů před druhou světovou válkou. Již dlouhodobě je zcela zjevné, že OSN je pod nadvládou Číny, potažmo zemí třetího světa, za veselé asistence některých evropských zemí. Nejmarkantněji se to dlouhodobě projevuje ve dvou segmentech. První je WHO a druhý je bohužel postoj k Izraeli.

Nejen teď, ale dlouhá léta je Tel Aviv na valném shromáždění ostrakizován a role Hamásu marginalizována. Hamás, jenž má Gazu léta pod kontrolou a celé území prodchnul militantní ideologií, jejímž cílem je zničení Izraele. V této chvíli není rozdíl mezi politickým a vojenským křídlem tohoto teroristického hnutí. Hnutí, jež se již dávno nechce domluvit a jehož útoky obsahují naprosto nepřijatelné formy násilí. 1 400 mrtvých Izraelců, rodiny byly svazovány. Mužům, ženám a dětem byly uřezávány prsty, byli mučeni v mnoha formách před svou smrtí a nakonec pomalu zaživa upalováni.

Ozbrojenci Hamásu se nejprve “sjeli” Captagonem, aby si dodali odvahy a začalo brutální násilí. Gaza je letitý problém a také dlouhodobě neřešený a také podporovaný i EU, která tam posílá významné částky, které nejsou pod kontrolou, ať si paní Jourová říká, co chce. Financování učebnic, jež jsou zdrojem antisemitismu, je jen malým příkladem. Území, kde jsou sebevražední atentátníci oslavováni jako hrdinové národa. Hamás byl docela dlouho zticha, teď je již jasné proč. Když se Izrael začne bránit, začnou z děr vylézat krysy, které si tohoto sudu s prachem doposud nevšímaly.

Nemá smysl rozebírat příčiny celého konfliktu, píší se o tom celé knihy. Stejně tak, jako je letitou chybou rozšiřování izraelských kibuců na území palestinských Arabů, je i mezi obyvateli Gazy nepochybně značné množství lidí, kteří si přejí mír a bojí se ozvat proti radikálnímu hnutí, které drží celou Gazu v kleštích. Dělat si iluze o Netanjahuovi opět nemá smysl. Jenže Izrael většinou reaguje pouze na podněty, které vytváří Hamás. Izraelská společnost je demokratická společnost západního střihu a drtivá většina lidí chce žít v míru. Narozdíl od militantního Hamásu, jehož životem je válka.

Krysy vylezly. Patří mezi ně i španělská progresivní ministryně sociálních věcí Ione Belarra. Jeden z jejích posledních výplodů opět stojí za to. Źena, která nemá o konsekvencích celého konfliktu nepochybně ani páru, žena, která o Hamás takřka ani neškrtne, za to velmi dobře ví, jak je Izrael zlý. Žena, jež v žádném případě ve svých názorech není osamocená. Žena, která je etalonem zcela zvrácené Evropy, jež si jen extrémně ztuha uvědomuje nebezpečí islámského fundamentalismu. V oblasti bezpečnosti, historie a Blízkého východu naprostý analfabet. Přihlouplá aktivistka, jež by bez váhání nakládala migranty u břehů Lybie a vozila je do Evropy. Tohle je skutečné nebezpečí Evropy. Neva. Hlavně, že křičí.

Netanjahua by okamžité postavila před válečný soud. Putina nebo představitele Hamásu také? Okamžitě by s Izraelem přerušila veškeré diplomatické styky. Stejná otázka. Postavila by politické představitele Izraele před mezinárodní tribunál a okamžitě zavedla zbrojní embargo na Tel Aviv. Napadený Tel Aviv nenávistnou organizací, která si nebere servítky. Co by měl Izrael dle paní ministryně dělat? To již pochopitelně neřekne. Za to bez váhání použije slovo genocida. Slovo jež mnohem více sedí k Hamásu, který by ji bez váhání provedl, pokud by k tomu měl prostředky.

Portugalsko se vyjadřuje obdobně. Hlasování o poslední rezoluci OSN celkem dalo jasně najevo, kde kdo stojí. Značná část Evropy již dávno zcela zapomněla, že existují krize, které budou zlem z každého úhlu pohledu a pokaždé budou trpět nevinní. Zaslepený humanismus těchto osob nakonec povede k bezpečnostnímu rozpadu celé Evropy. Je jich čím dál víc a postrádají především zdravý rozum. Kážou ze svých bezpečných domovů bez skutečné znalosti problému a bez skutečné znalosti opravdové krize. Budou kázat Izraeli, který desetiletí bojuje o svou existenci.

Komentář Jaroslava Červenky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (74 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Jen tak mimochodem, Izrael za 2 týdny zmasakroval víc dětí, než kolik lidí bylo zabito 11. září. Neútočí na Hamás, ale cíleně vraždí civilisty. Bombardování nemocnic a letecké útoky na sanitky jsou pro Izrael běžná praxe (a taky válečný zločin). Teď navíc zcela neskrytě začali plošný útok vůči všem obyvatelům, kteří mají tu smůlu, že se nenarodili s jarmulkou na lebce (tento postup se běžně nazývá “genocida” – plošné vraždění lidí na základě jejich původu). Izrael Gazu nezákonně anektoval když ho napadlo několik ÚPLNĚ JINÝCH STÁTŮ. Obyvatelé Gazy (ti se jen dostali bez svého přičinění do křížové palby) se tím fakticky stali obyvateli Izraele, který je ale zavřel do Gulagu zvaného Gaza. Od té doby dělá Izrael vše pro to, aby tyto obyvatele vyhubil. Sem tam zmasakruje školku, sem tam je nechá vyhladovět a podobně. Hamás je jen zcela nevyhnutelná reakce obyvatelstva kterému sebrali všechna práva zaručených mezinárodními dohodami a desítky let vražděných v gulagu. Izrael dělá vše pro to, aby situaci ještě zhoršil.

 2. „Žena, jež v žádném případě ve svých názorech není osamocená. Žena, která je etalonem zcela zvrácené Evropy“

  Evropská politika je plná podobně progresivně liberálních žen, Leyenovou počínaje a ministryněmi jednotlivých evropských zemí konče (nás nevyjímaje), tak nevím proč si brát na paškál jen Portugalsko a Španělsko.
  To jako jenom kvůli Izraeli ? Jiné problémy neexistují ?
  Tak hlavně, že máme ty kvóty a genderovou vyváženost. Kdo by si lámal hlavu s opravdovou kvalifikovaností a schopnostmi.

 3. Podle mě si nemají moc co vyčítat, ono je obou stran dost. Jeden je za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Nenávidí se navzájem odjakživa a nikdy jeden druhému nic dobrého neudělal. Dokud budou tyhle dva nenávistné tábory existovat vedle sebe, nebude nikdy klid.

 4. Já považuju za progresivce ty lidi, s nimiž se není možné shodnout na elementární problematice, protože upřednostňují jakési vlastní bludy a mýty, které jsou buď zcela mimo realitu, anebo pokud je na nich někdy něco málo pravdy, tak jsou naprosto vytržené z kontextu.
  Pamatuju například na progresivistickou kozu, která tvrdila, že íráčti vojáci Saddáma Husajna vyhazovali v porodnicích z inkubátorů kojence.
  Nedávno zase jiný progresivistický idiot tvrdil, že Vrbětice vyhodili do vzduchu Čuk a Gek.
  Všichni vždycky že mají tunu důkazů, které brzy předloží.
  Nikdy nikdo z nich nic neukázal a už vůbec nic a nijak nedokázal.
  Jen jejich inkubátory a novičoky a malajská letadla a riciny a Vrbětice a Assadovy chemické útoky a zbraně hromadného ničení a nalezené pasy v troskách WTC a kovidy a tečky a bezdůvodné ruské agrese a Buči a Kaddáfího znásilňavací prezervativy a letadlo v Pentagonu a palačinkové efekty pádu WTC7 a bůhvíjaké další slepičoviny sloužily vždy k zasraným satanským svinstvům, které ničí nebo rozvrací lidi.
  Takže pro mě je autor článku zcela jasný progresivec. Jedna strana mince nabubřele zveličená, a druhá zřejmě vůbec neexistuje. Sorry, alternativo.

 5. Tak tohle se autorovi nepovedlo. Nechci ho urazit, ale mám podezření,že vlastně vůbec neví o čem mluví,tedy píše !

 6. Je tak snadne vyvozovat zavery, kdyz si vybereme vhodne TED jako zacatek dejin a je to ohromne obtizne, kdyz se snazime historii rozplest a najit prvni udalost, ktera dala do behu ty nasledujici.
  Vsichbi puvodni strujci dnesnich masakru na uzemi nekdejsi britske palestiny jsou davno pod drnem a je jiste, ze by byli sklamani jak pomalu to probiha.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*