Regresní terapie Danuše Nerudové
Sdílet článek:

DANIEL ŠTACH

Mediální lobotomie je tady. Léčbě šílenství dospělých v posledních letech roste drtivá konkurence.

 

V člověčí oblasti nemusíme ani do vysoké politiky. Na konflikt stačí vztah dvou lidí – např. manželství. Představte si, že by odborník – psychoterapeut v kolizním vztahu, který dva lidé přináší, prohlásil: „tady je vědecky jasné, že manžel (nebo cokoliv, co manželem bude v budoucnu) má pravdu!“

Konflikt končí, všichni jsou spokojení. Odborník vědecky zasáhl, je nositelem pravdy, manžel jásá a manželka (nebo cokoliv, co manželkou bude v budoucnu) obdivuje odhalení své nepravdy. Děkuje manželovi, platí za sezení a odchází znovuzrozená novým vhledem do problému. Došlo ke společenské integraci. Nadále je poskytována odborná podpora. Manželka bude dodržovat plán, časovou osu ve vztahu a vědecká doporučení dle nejnovějších poznatků.

Může se ale také stát, že se manželka nevědecky naštve. Vztah končí s příchodem odporu a vzteku. Je označena za původce problémů. Nemá pravdu. Dostala diagnózu a nádavkem nadávky a pocit viny. Do pohybu se uvedou zvláštní síly, nad kterými experti ztrácí kontrolu.

Kde se problémy vzaly? Vyskočily z černé skříňky? Proč taková pomoc nepomohla? Jak to, že tady věda selhala? Zajímá to někoho? Odborník je přesvědčen, že dělá vše správně. Wellbeing manželky byl však narušen. Možná se jedná o nežádoucí účinek léčby. Ale o tom raději potichu, počkejme si na další studie…

Vypadá to, že ve vysoké politice a médiích probíhá neustálý rozvod. Vyjádření aktérů nemizí v koši s “bordelem co upad“ po snídani na podlahu. Zůstává vtisknut do nevědomí našich Já v sociální síti. Čeká na příležitost celoplošně zpestřit naše vztahy. Možná ještě není tak zle. Napadlo nás, že pomůžeme příkladem z praxe. Vyjádření z reálií skutečných rozvodů však nejde publikovat. To by spadla brada i otrlým mediálním expertům a expertkám.

Není vůbec důležité, co dělá ve vztahu ten druhý. Stačí se pasovat na majitele pravdy.

Mediální lobotomie je tady. Léčbě šílenství dospělých v posledních letech roste drtivá konkurence. Chlapům, co projdou regresní terapií s Danuší o 360° možná bude dovoleno sbírat i nějaké demokraticky povolené artefakty. Třeba neškodné modely elektroautíček.

Přenechme expertům ze STAN k léčbě i děti a mládež. V případě duševní trýzně se můžou obrátit na jejich krizovou linku.

Po úspěšné záchraně před covidem potřebují podporu, odborné vedení ke společenské zodpovědnosti a behaviorálně posílit duševní zdraví.

Zde končí rychlokurs regresní terapie STAN. Níže se nachází analytický materiál pro čtenáře, kteří mají odhodlání ponořit se hlouběji. Legrace s hranatým Turkem prý definitivně skončila. Máme podezření, že zábava právě začíná.

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*