Richard Gere háže bahno na Itálii
Sdílet článek:

V Il Giornale dnes titulek Richard „Gere háže bahno na Itálii“. Americká politkorektní milionářská hvězda bude 17. prosince svědčit u soudu v Palermu v likvidačním procesu organizovaným levičáckou justicí proti vůdci Legy Salvinimu, který v srpnu 2019 v souladu se zákonem nedovolil čtrnáct dní vylodění 147 imigrantů na pevninu ze španělské lodi Open Arms, pašující lidi z Libye do Evropy. Čtrnáct dní museli trávit tzv. uprchlíci  svůj cenný čas na lodi a hollywoodský hrdina trpěl s nimi. Gere přerušil dovolenou v Toskáně, aby voluntíroval na této pašerácké lodi. Italský soud v Palermu, který mají v hrsti pokrokoví, pozval Gereho jako svědka v procesu se Salvinim, stejně jako postkomunistickou starostku Barcelony Adu Colau, která se na dálku s pasažéry lodi solidarizovala. Též velmi cenný svědek. V seznamu svědků následují pasažéři a organizátoři transferu z Libye do Itálie. Svědčit má i bývalý ministerský předseda Conte a bývalí ministři Toninelli, Maio a  Trenta, soudní likvidace míří pouze na Salviniho i když vláda je kolektivním orgánem a jako taková nese zodpovědnost, navíc za událost, která nebyla tajná a měla velkou publicitu.

Frekventováním kotvící cizí lodi v přístavu, která protizákonně vstoupila do italských výsostných vod, Gere narušil italský zákon, který se v přímořských zemích striktně dodržuje, na lodi nikdo žádnou újmou netrpěl, pokud se vyskytli nemocní, byli okamžitě úřady transferováni na pevninu. V zemi, kde se respektují zákony, by nebyl vyzván k teatrálnímu typu svědectví, ale k nástupu do basy, např. v Maroku by mu nepomohl ani Hollywood a americká ambasáda.  Gere přiletěl do Itálie v domnění, že showbiz propaganda, která z něj udělala velkou hvězdu, kterou není, mu pomůže, aby přesvědčil Italy, že když zčernají a přetaví kříže v půlměsíce, je to nejlepší osud, který je může potkat.
.
V hovoru v Guardianu Gere říká, že v roce 2019 byl právě v Itálii a dozvěděl se o bezpečnostních dekretech Salviniho, které ovšem schválila celá vláda a podepsal prezident, ale pro Gereho je zákonem pouze hollywoodská fantazie, ostatní je populistické barbarství. Geremu v Guardianu buď selhala paměť nebo záměrně lže: „Chtěl jsem po Salvinim, aby mi vysvětlil zákon, řekl mi, že zachraňovat lidi v moři je zločinem. Ulekl jsem se, jde o vtip? Itálie je křesťanskou zemí? Tolik toho máme a nejsme ochotni pomáhat našim vyhladovělým a traumatizovaným bratrům. Pro tyto lidi na lodi jsem se stal dobrovolníkem..“. Replika Matea Salviniho: „Někdo by měl americkému miliardáři sdělit, že zásluhou mých akcí ve vládě jsme snížili počty mrtvých ve Středozemním moři a zajistili důstojné přijetí skutečných uprchlíků. Když chce Gere posuzovat zákony cizí země, měl by si je přečíst..“.
.
Libor Číhal
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*