Kreml se posmívá číslům o ruských ztrátách z Bílého domu
Sdílet článek:

TYLER DURDEN

Kreml reagoval na pondělní briefing mluvčího Národně bezpečnostní rady Johna Kirbyho, ve kterém vydal překvapivě vysoké odhady ruských ztrát, k nimž, jak říkal, mělo od prosince dojít ve sporném doněckém městě Bachmut. Tvrdil, že tam ruské síly utrpěly přes 100 000 obětí, včetně asi 20 000 v boji zabitých vojáků a dalších 80 000 raněných.

Dimitryj Peskov tato číslo v úterní reakci zesměšňoval a zavrhoval, kdy říkal, že Bílý dům čísla tahá z klobouku a dále zdůrazňoval, že USA o tom těžko mohou něco vědět.

„Z klobouku čísla vytahující Washington nemá možnost dát žádná správná čísla, oni ta data nemají, tak se k tomu musí přistupovat,“ řekl podle citací národních médií. Peskov.

„Je třeba se soustředit pouze na čísla, která průběžně zveřejňuje ruské ministerstvo obrany,“ dodal.

Zajímavé bylo, že když se na pondělním tiskovém briefingu Kirbyho dotazoval mluvčí NSC, tak odmítl dát čísla o obětech na ukrajinské straně. „Nevypustím do veřejné domény nic, co by jim ztížilo práci,“ řekl Kirby. Oni jsou tu obětmi, Rusko je agresor.“

Jak jsme už předtím vysvětlili, tak ač je Bachmut už měsíce pro obě strany skutečným „mlýnkem na maso“, stejně USA nejspíš poskytují tato obrovsky ohromující čísla o 100 000 ruských ztrát, jen aby šířily povídačku o ‚Pyrhovu vítězství‘. Kirby sice přiznal, že v Bachmutu Rusové vítězí, chce ale předkládat obraz porážky v tomto konfliktu celkově kvůli ohromným nákladům a obětem v Bachmutu.

Před pár dny napsala nezávislá geopolitická analýza na stránce Moon of Alabama:

Bachmut/Arjomovsk je z 90 % pod ruskou kontrolou a zbytek zaberou během příštích pár dnů. Ukrajinské ztráty v tomto městě musí být obrovské. Ukrajinská vojska, která se pokouší z města uniknout, se okamžitě dostávají pod dělostřeleckou palbu. Poslední průběžná denní ruská zpráva hlásí 575 ‚nepřátelských ztrát‘ v Bachmutu za posledních 24 hodin a celkem 815 na celé frontě. To je největší denní počet za poslední dva měsíce.

Mezitím úterní briefing ruského armádního náčelníka vykreslil pro ukrajinskou stranu chmurný obraz. Podle jeho slov: „Ruské síly už obdržely dostatek munice, aby efektivně nepříteli palebnou silou způsobily škody, a domácí obranný průmysl obecně požadavky Armády a Námořnictva plní, říkal při úterním konferenčním hovoru s vojenskými veliteli ministr obrany Sergej Šojgu.“

„V dubnu ztratil Kyjev v bitvách přes 15 000 vojáků a 430 obrněných vozidel,“ řekl podle citace v TASS. „Ztráty lidské síly Kyjevského režimu tudíž v porovnání s únorem o třetinu narostly (ruský ministr obrany nereferoval o ztrátách vojáků Kyjevského režimu v březnu),“ uvedlo toto státním médium.

TYLER DURDEN

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*