Ronald Reagan věřil, že Rusko jednoho dne zaútočí na Izrael
Sdílet článek:

Opravdu Ronald Reagan věřil, že Rusko jednoho dne zaútočí na Izrael, a to na základě spisů starověkého hebrejského proroka Ezechiela? Ano. Zde je pozoruhodný příběh o Reaganově fascinaci knihami Ezechiel 38 a 39.

V souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu, která vyústila v největší pozemní válku v Evropě od druhé světové války, se objevilo mnoho spekulací o tom, zda má něco z toho prorocké důsledky.

Konkrétně mnozí křesťané – stejně jako další lidé – spekulují, zda se v nepříliš vzdálené budoucnosti skutečně odehraje „válka Goga a Magoga“, jak je popsána v biblické knize Ezechiel v kapitolách 38 a 39.

Sekulární média o tom publikovala články.

Stejně tak křesťanská média.

V posledních několika měsících také ALL ISRAEL NEWS publikoval kvůli velkému zájmu řadu článků zabývajících se touto otázkou.

Jak již bylo řečeno, zvědavost ohledně eschatologické „války Gog & Magog“ není v žádném případě novým jevem.

Samotné proroctví bylo sepsáno téměř před 2 600 lety a dosud se nenaplnilo.

V moderní době však v oprávněnost proroctví pravděpodobně nejvíce věřil bývalý americký prezident Ronald Reagan.

V roce 1971 se Reagan – tehdy guvernér Kalifornie – zúčastnil banketu na počest senátora Jamese Millse. Po hlavním chodu se Millse zeptal, zda zná „zuřivého starozákonního proroka Ezechiela“. Dále mu vysvětlil, že Rusko je Magog popsaný v Ezechielově proroctví, a je tedy odsouzeno ke zkáze.

„Ve třicáté osmé kapitole Ezechiela se píše, že Bůh vezme syny Izraele z pohanů, (kam) byli rozptýleni, a znovu je shromáždí v zaslíbené zemi,“ řekl Reagan Millsovi.
„Ezechiel říká, že… národ, který povede všechny ostatní mocnosti do temnoty proti Izraeli, přijde ze severu,“ pokračoval Reagan. „Jaký jiný mocný národ je na severu Izraele (kromě Ruska)? Žádný. Ale před ruskou revolucí, kdy bylo Rusko křesťanskou zemí, to nedávalo smysl. Nyní to smysl má, nyní, když se Rusko stalo komunistickým a ateistickým, nyní, když se Rusko postavilo proti Bohu. Teď to dokonale odpovídá popisu.“

Reagan tehdy připustil, že „všechno ještě nezapadlo na své místo“, ale pevně věřil, že konec sovětského impéria a druhý příchod Krista jsou stále blíže.

Edmund Morris – prezidentův oficiální životopisec – ve své knize „Dutch: A Memoir of Ronald Reagan“ z roku 1997 prozradil, že Ezechiel byl ve skutečnosti Reaganovou „oblíbenou knihou proroctví“.

Morris také vyprávěl o zajímavé scéně, které byl osobně svědkem v Oválné pracovně, kde Reagan diskutoval o Ezechielově variantě s personálním šéfem Bílého domu Howardem Bakerem a poradcem pro národní bezpečnost Colinem Powellem.

„Mluvíme hlavně o náboženství,“ četl poznámky z Reaganova setkání s Morrisem 9. února 1988.

„Četl jsem knihu o jeho armagedonském komplexu, a když jsem se o tomto tématu zmínil, byl jsem odměněn živým projevem plným žoviální osudovosti, který trval dokonce půlhodiny,“ pokračoval Morris.

Když dorazili Baker a Powell, netrpěliví na svých třicet minut, Morris jim řekl: „Máme tu příjemný rozhovor o Armagedonu.“

„Stojí a nervózně se šklebí, zatímco on (Reagan) pokračuje“ v diskusi na téma knihy Zjevení, pokračoval Morris.

Pak Reagan obrátil téma na proroctví Ezechiel 38 a 39, poznamenal Morris.

Reagan vysvětlil svým vedoucím pracovníkům, že „muž, který přichází ze špatné strany, do války, je podle proroctví muž jménem Gog, z Mešechu, což je starověký název Moskvy“.

„Říkám vám, pane prezidente,“ odpověděl Baker. „Přál bych si, abyste o tom přestal mluvit. Rozčilujete mě.“

Morris však napsal, že Reagan o takových věcech mluvil dál, stejně jako po mnoho let.

Jednou jsem se Michaela Reagana, prezidentova syna, zeptal, jestli taková vyprávění odpovídají skutečnosti.

Potvrdil, že ano, a poznamenal, že jeho otec pevně věřil, že žije v posledních dnech dějin, a domníval se, že se možná ještě za svého života dočká návratu Krista.

Ronald Reagan byl oddaný křesťan, řekl mi jeho syn. Studoval Bibli a fascinovala ho proroctví o konci světa. Věřil, že jsou pravdivá. Mluvil o nich s přáteli a kolegy. Pomohla mu utvářet názor, že Sovětský svaz a systém zla, který rozvíjel a udržoval, od toho nejsou daleko.

Pro filmového herce, který se stal prezidentem, jako byl Ronald Reagan, byla Bible skutečně největším příběhem, jaký kdy byl vyprávěn.

Reagan četl proroctví z knih Ezechiel, Daniel, Izajáš a Jeremiáš.

Reagan četl také poslední knihu Bible – knihu Zjevení.

S jistotou věděl, že se blíží den zúčtování – den spravedlnosti.

A nebál se o tom mluvit.

 

All Israel news
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Dle jiných dějů které prožíváme – jak lži o covidu a očkování, cenzura, vládou porušování zákonů a ústavy,rozdělování lidi na základě vymyslenych
    nesmyslů a nefunkčním očkováním, což byl predobraz budoucích věci, tak je dost pravděpodobné, že k proroctví u Ezechiele může dojít, Turecko a Rusko – další spojenci se v případném konfliktu s Izraelem musí stát oním gogem z magogu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*