Rozmanitost ano, ale jen ta naše!
Sdílet článek:

IVAN DAVID

Příští víkend se v Essenu uskuteční konference strany AfD. Strany a sdružení se mobilizují k velké demonstraci. V Essenu bylo dosud zaregistrováno neuvěřitelných 28 demonstrací a dalších mítinků proti konferenci.

Grugahalle – místo konání – vítá AfD duhovými vlajkami,“ píše slavnostně web queer.de 27. června 2024.

AfD uspořádá svou příští spolkovou konferenci strany v Grugahalle v Essenu od 28. do 30. června 2024. Město v Porúří se už pokusilo proti nájemní smlouvě, která byla uzavřena na začátku roku, podniknout právní kroky, ale spor prohrálo. Po celé týdny se proti této události mobilizovalo mnoho iniciativ po celé zemi a vyzývalo k protestům. Starosta Essenu z CDU představuje iniciativu „Resist“ spolu se zhruba „170 jednotlivci a zástupci různých organizací, odborů a protifašistických regionálních svazů“. Ruhrbahn dokonce v krátké době „symbolicky“ přejmenovala zastávku u Grugahalle.

Místní média už týdny informují o stále sílící vlně protestů proti konferenci spolkové strany AfD v essenské Grugahalle. Policie zřídila kolem výstaviště a Grugahalle uzavřenou zónu. Radio Essen vytvořilo „ticker pro přehled“, který poskytuje podrobné informace o nadcházejících protidemonstracích. Na stránkách provozovatele vysílání je k očekávaným omezením uvedeno:

“Všude v Essenu probíhají přípravy na víkend. Mnoho lidí přemýšlí a trápí se tím, jak se mohou pohybovat a co ještě funguje a co ne.”

Podle informací policie pro ZDF se kvůli celostátní mobilizaci v Essenu „považuje za možný počet účastníků protidemonstrací až 45 000“. Titulky Rheinische Post 28. června:

“Výzva k násilí – 1000 levicových radikálů chce zabránit konferenci strany AfD v Essenu.”

Podle článku až „80 000 lidí chce o víkendu pokojně protestovat proti AfD v Essenu“. Problémem by mohlo být to, že „malá část levicových autonomních skupin volá po násilí“. Veřejnoprávní ZDF si láme hlavu nad nadcházející událostí:

“Kde by mohlo dojít ke konfliktům? Iniciativa Opozice vyzývá k “občanské neposlušnosti” a dala si za cíl zabránit konferenci strany AfD. Demonstrace vsedě jsou naplánovány v Grugahalle v sobotu brzy ráno, aby se zabránilo delegátům dorazit nebo alespoň jim to maximálně ztížit.
Ruhrbahn (Essenská MHD) připravuje další provokaci těm, kteří přijedou na stranickou konferenci. Informuje o tom list Westfälische Allgemeine Zeitung (WAZ):

“U příležitosti konference strany AfD v Grugahalle Ruhrbahn rychle přejmenovala zastávku metra ‘Grugahalle / Messe Ost’ na ‘#Diversity’. Místní dopravní podnik to oznámil ve čtvrtek.”

Podle redakce WAZ šla společnost „příkladem pro ‚toleranci a rozmanitost‘“.

Tento článek také poukazuje na to, že Grugahalle „vyvěsila na několik dní duhové a evropské vlajky“. Energetická společnost E.ON navíc nechala zprovoznit „světelnou instalaci v bezprostřední blízkosti veletržního areálu Essen, která od pátku 28. června rozzáří budovu společnosti v evropských barvách“. Web queer.de slaví:

“AfD zahajuje svou spolkovou stranickou konferenci v sobotu v Messe Essen. Město nedokázalo zabránit setkání antiqueer a antievropské strany, ale vysílá signál vlajkami.”

Essenská CDU o protiakcích preventivně informuje v příspěvku na X: “Respektujeme, že AfD má právo pořádat stranické konference a odmítat nezákonné narušování stranické konference.” V prohlášení se dále uvádí, že místní politici „rozhodně odmítají takzvanou občanskou neposlušnost nebo dokonce trestné činy – jak oznámily radikálně levicové skupiny“. Naproti tomu bude vítáno a podporováno, pokud se „občané Essenu pokojně shromáždí na obranu demokracie, rozmanitosti a tolerance“:

Mluvčí CDU iniciované aliance „Proti“ ale deníku taz potvrdila dlouhodobě plánovaný záměr, aby „co nejméně“ z přibližně 600 delegátů AfD „dorazilo na konferenci federální strany… pokud vůbec “:

“Aspoň se budeme snažit učinit jim cestu co nejtěžší.”

Kampaň „Společně nahlas“ s mottem „Ukaž svou tvář proti nenávisti a štvaní“, uvádí její web, s podporou „378 organizací“ – jako jsou místní sdružení Fridays For Future, Seebrücke, Babičky proti pravici, Extinction Rebellion, vládní sociálně demokratické strany, Left Youth, Bahnhofsmissionen, Antifa, AWO, Caritas, GEW, Naturfreunde, Attac a další – mluvčí Florian Mamat naznačuje, že „jsme teoreticky připraveni oslovit v sobotu naším živým programem dobrých 100 000 lidí“.

Protestní víkend v Essenu začíná v pátek večer „rave demo“. (S hudbou a světelnými efekty)

Tolik výběr z německých médií. Uvidíme, jak nenásilně si demonstranti povedou. Byl bych rád, kdyby demonstrace, na které má každý právo, byly pokojné.

Násilí proti politikům a členům AfD je totiž v Německu víc než běžné a tresty jsou mírné či žádné.

A u nás se prohledávají byty poslanců AfD (Bystroň), i když na něj nebyl vydán oficiální zatykač. Jen tak, na požádání. Prostě sprostý podezřelý. Je tedy nebezpečí, že protidemonstrace před halou, kde se bude konat konference AfD, mohou sloužit jako další obušek na nepohodlnou stranu, které stoupají preference a která je proti válce na Ukrajině. Kdysi se ti, kteří se hlásili k levici, vyznačovali odporem k válkám. Kdysi. Dnešní neoliberální tzv. levice, sponzorovaná nadnárodními koncerny a Sorosovými nadacemi, už jedná jen na tlačítko peněz. Čest výjimkám.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*