Různé způsoby prodloužení životnosti baterie smartphonu
Sdílet článek:

Chytré telefony se staly nedílnou součástí našeho každodenního života, ale jejich baterie mohou být někdy zdrojem frustrace. Při neustálém používání a vysokých nárocích lidí v dnešní době se baterie chytrých telefonů snadno rychle vyčerpají. Dodržováním několika jednoduchých rad však můžete prodloužit životnost baterie smartphonu a udržet telefon v bezporuchovém provozu po delší dobu. V tomto článku probereme několik praktických způsobů, které vám mohou pomoci prodloužit životnost baterie smartphonu.

Jak prodloužit životnost baterie smartphonu

Nastavte si jas

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak prodloužit životnost baterie smartphonu, je úprava úrovně jasu. Vysoká úroveň jasu může baterii rychle vybít, proto je důležité nastavit ji na úroveň, která vám vyhovuje. Mnoho chytrých telefonů má navíc funkci automatického jasu, která upravuje jas podle okolního světla, což může pomoci šetřit životnost baterie.

Vypínejte nepoužívané funkce a aplikace

Chytré telefony jsou vybaveny řadou funkcí a služeb, které mohou rychle vybíjet baterii, pokud je necháte spuštěné. Je důležité vypnout funkce, které nepoužíváte, například Bluetooth, Wi-Fi a polohové služby. Kromě toho může zavírání nepoužívaných aplikací také pomoci šetřit baterii.

Správa oznámení

Oznámení mohou být skvělým způsobem, jak zůstat informován, ale mohou být také zdrojem vybíjení baterie. Mnoho aplikací posílá častá oznámení, která mohou rychle vybíjet baterii. Je důležité spravovat oznámení a vypínat ta, která nepotřebujete. Kromě toho zvažte vypnutí vibračních upozornění, protože i ta mohou spotřebovávat baterii.

Používejte režimy pro úsporu baterie

Mnoho chytrých telefonů je vybaveno režimy úspory baterie, které mohou pomoci prodloužit její životnost. Tyto režimy obvykle snižují výkon telefonu a omezují činnost na pozadí, což může pomoci šetřit baterii. Je však důležité si uvědomit, že tyto režimy mohou také omezit některé funkce, například GPS a push oznámení.

Vyhněte se extrémním teplotám

Životnost baterie smartphonu může být výrazně ovlivněna teplotou. Při vystavení vysokým teplotám může baterie rychleji degradovat, zatímco nízké teploty mohou způsobit její rychlejší vybití. Proto je nutné zabránit vystavení telefonu extrémním teplotám, například nenechávat jej v horkém autě nebo na přímém slunci.

Udržujte telefon aktualizovaný

Aktualizace softwaru mohou pomoci zlepšit výdrž baterie smartphonu optimalizací výkonu a opravou chyb. Je důležité udržovat telefon aktualizovaný nejnovějším softwarem, abyste zajistili jeho efektivní provoz.

Používejte kvalitní nabíječku

Pro prodloužení životnosti baterie smartphonu je nezbytné používat kvalitní nabíječku. Levné nebo nekvalitní nabíječky mohou baterii poškodit a způsobit její rychlejší degradaci. Je důležité používat nabíječku, která je kompatibilní s vaším telefonem a má odpovídající napětí a proud.

Používejte aplikace pro sledování baterie

Existuje mnoho aplikací, které vám pomohou sledovat využití baterie smartphonu a identifikovat aplikace nebo funkce, které spotřebovávají příliš mnoho baterie. Tyto aplikace vám pomohou určit oblasti, kde můžete omezit používání a šetřit baterii.

Závěr

Celkově lze říci, že prodloužení životnosti baterie smartphonu je zásadní pro zachování bezproblémového chodu telefonu a snížení nutnosti časté výměny. Důležitý je však také výběr smartphonu s velkou baterií již od počátku. Baterie s kapacitou 5330 mAh u smartphonu Honor x7a specifikace má větší pravděpodobnost delší výdrže než smartphony s baterií s kapacitou 3000 mAh. Pokud budete mít smartphone s velkou baterií a budete dodržovat všechny zde uvedené tipy od nastavení jasu až po používání aplikací pro sledování baterie, můžete prodloužit životnost baterie a získat ze svého smartphonu maximum.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Nebo používejte LineageOS či podobný alternativní Android – bez toho šmíráka/bonzáka ukrytého v Google Frameworku, co přece jenom pro svůj běh značné systémové prostředky spotřebovává, je i roky starý telefon stále svižný a responzivní + v něm nejsou otravné reklamy. Funkční push notifikace zajistí MicroG, chybějící Google play nahradí repozitář Aptoide nebo další podobné.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*