Rychetského argumentační bolševismus
Sdílet článek:
„Získal jsem pocit, že je Václav Klaus z ruské strany nějak finančně podporován a nepochybně hraje stejnou roli jako ruští trollové, tedy podporuje něco, co je tak hanebné a barbarské“, řekl, mimo jiné, Pavel Rychetský 1. května 2022 na rozhlasové stanici Frekvence 1.

Rychetský je předsedou Ústavního soudu ČR a – přestože mu to jeho pozice zakazuje – zvyknul si vyjadřovat své politické názory s cílem zkoušet českou politiku ovlivňovat. Rád sám sebe portrétuje jako morálního giganta a výjimečnou právnickou autoritu. A protože sám sebe záměrně vmanévroval do role ústavního soudce – politika, jím vyslovenou lež nelze přejít mlčením či ji tolerovat. Je třeba hlasitě říci: už dost!

Václav Klaus opakovaně ve svých textech a rozhovorech ruskou agresi na Ukrajině odsoudil. Je snadno dohledatelné, že válku jako způsob řešení mezinárodních sporů principiálně odmítá. Rusy rozpoutaný konflikt považuje pro Ukrajinu – ale také pro okolní svět – za společenskou a ekonomickou katastrofu. Myslí si Rychetský, na rozdíl od Václava Klause, že válka je dobro? Kde bere Rychetský drzost tvrdit, že [Václav Klaus] „ … nepochybně hraje stejnou roli jako ruští trollové, tedy podporuje něco, co je tak hanebné a barbarské“? Co si to vůbec dovoluje a proč to říká? Zjevně s jediným cílem: vyřídit si s Klausem své staré účty v dnešní době, kdy to začíná vypadat, že na Václava Klause si může beztrestně plivnout kdokoliv.

Tvrzením, že Václav Klaus je „z ruské strany nějak finančně podporován“, dosáhnul Rychetský dna argumentační žumpy. Vlastně tak nechtěně odhalil smýšlení člena KSČ, kterým byl. Komunisté odlišný názor považovali za něco tak nepřípustného, že motivace jejich hlasatelů považovali vždy za výhradně zištné a tedy placené tu západními imperialisty, tu revanšisty, tu nepřátelskými vysílačkami.

A přes tu všechnu odpudivost je dobře, že to Rychetský vyhrotil tak jasně – žijeme v době, ve které buďto budeme hájit názorovou svobodu, nebo se řítíme zpátky do dob bolševických manipulací, které jsme považovali za nevratné. Rychetský se přihlásil k tomu druhému, což je u předsedy Ústavního soudu na pováženou!

P.S. Nezapomněl Pavel Rychetský na to, že předsedou Ústavního soudu ČR jej jmenoval (ač z různých stran varován) právě prezident Václav Klaus? A nedostal za to tehdy prezident náhodou od Rusů zaplaceno?

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Většinou to tak bývá, že oč má někdo méně odborné erudice , o to “silnější” mívá politický názor. Pomluva je typickou bolševickou zbraní. Toho muže v čele ústavního soudu považuji za špatnou vizitku české justice.

 2. Trochu mimo mísu
  Mám pocit že ctitelům PRAVDY aLásky povolily svěrače a nervy a tak znovu u
  umlčeli Web Pravý prostot.Vedle zdejšího Svobodného světa jednen z posledních
  ostrovů svobody projevu.
  Díky pane Rychtecký,éto vááše děělo

  • Frigo z mnoha. Od včera annoncovali problémy ne serveru. Tak třeba je to jen technikálie. Uvidíme. A jinak k židovi Rychetskému. Jednou bolševik,vždycky bolševik. Středověké hrdelní tresty by se měly pro tento typ ,,lidí” zase vrátit. A to rychle.

  • Všechno špatné k něčemu dobré… pokud je web v blokaci, tak vysokoškolák karel kříž ochutnává pojetí své demokracie v praxi.

 3. václav klauz je nepochybně zmrd,který tuto zem po roce 89 dostal do takových sraček,v jakých nebyla snad ani za první republiky…
  Ale havlův židobolševik rychetský je takový hovado,že větší snad pražská židovská obec ani nezrodila!!!!!

 4. Soudruh Rychetský, který Ústavní soud pomohl přetvořit na levičáckou aktivistickou organizaci, ho na druhou stranu dokonale demaskoval i před jedinci s velmi dlouhým vedením 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*