Šéf NATO říká, že Západ by se měl připravit na „dlouhou válku“
Sdílet článek:

MAC SLAVO

Generální tajemník NATO (Organizace Severoatlantické smlouvy) Jens Stoltenberg v neděli prohlásil, že navzdory přání „rychlého míru“ by se Západ měl připravit na „dlouhou válku“. Západ připustil, že ukrajinská ofenzíva proti Rusku pravděpodobně neuspěje.

To znamená, že bude spravováno více válečné propagandy a na Ukrajinu bude posláno více peněz a vybavení. Vládci nám řeknou, že to zrychlí tempo války, ale už víme, že ne. Jen to prodlouží a výsledky pro ty na Ukrajině a v Rusku budou mnohem horší.

Podle zprávy RT, i když Stoltenberg trval na tom, že stále podporuje cíl prezidenta Vladimira Zelenského o vojenském vítězství nad Ruskem, říká, že to bude dlouhé a zdlouhavé.

“Většina válek trvá déle, než se očekávalo, když poprvé začaly,” řekl Stoltenberg v rozhovoru pro německou mediální skupinu Funke. “Proto se musíme připravit na dlouhou válku na Ukrajině.”

“Všichni si přejeme rychlý mír,” řekl Stoltenberg. „Ale zároveň musíme uznat: pokud prezident Zelenskij a Ukrajinci přestanou bojovat, jejich země už nebude existovat. Pokud prezident Putin a Rusko složí zbraně, budeme mít mír.

Přestože Ukrajina trpí vysokou mírou opotřebování (některé jednotky ztratily 90 % své pracovní síly), Stoltenberg prosazuje „vojenské řešení“, nikoli diplomatické.

Rusko tvrdí, že je otevřené diplomatickému řešení konfliktu, ale jakákoli mírová dohoda by musela vzít v úvahu  „ novou územní realitu“ – že Doněck, Lugansk, Cherson, Záporoží a Krym nebudou nikdy postoupeny Ukrajině. . Kromě toho ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že jednání se budou konat   ne se Zelenským, který je loutkou v rukou Západu, ale přímo s jeho pány“.

 

Mac Slavo

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*